Priečna poloha plodu v 34. týždni

zuzanka8883
3. sep 2014

Ahojte baby vcera som bola na poradnu no malinky je otocený priecne ma niekto podobnú situáciu alebo v minulosti mal?

adkat13
3. sep 2014

môže sa ešte otočiť 🙂 spoluležiaca z pôrodnice mala takto otočené bábo, a navyše malo byť aj dosť veľké podľa sona, všetci lekári povedali, že to bude určite cisársky, ale aj tak ju nechali niekoľko hodín vytrápiť, keď jej začali kontrakcie, lebo vraj poisťovne nechcú, aby sa hneď robili sekcie, a po pár hodinách jej tú sekciu aj tak urobili, keďže pôrod nepostupoval (ako by aj mohol, keď hlavička netlačí na pôrodné cesty)...

anjelik2509
3. sep 2014

moja babka mala dcéru (moju tetu) priečne a mala cisársky....že len vystrčila von ruku a museli babku potom rezať....
Môže sa ešte otočiť, ale aj nemusí...Ja som niekde čítala, že dieťatko má nejaký dôvod na to, že sa nechce otočiť, no či je to ozaj tak, neviem...

wanda123
3. sep 2014

@zuzanka8883 neboj, zlato, bud sa maly otoci, alebo ti rozumny lekar urobi cisarak. hlavne je vase zdravie

sarinka2012
3. sep 2014

@zuzanka8883 Kamaratke babatko v brusku otočili 😉 da sa dokonca aj ked je babo uplne otočene (KP) samozrejme pri priečnej polohe je to jednoduchsie ale musi to urobit odbornik a najneskor do 37tt...samozrejme ako vsetko to nesie svoje rizika,u kamaratky to dopadlo 100% uspesne,nie je to ani bolestive,kamaratke to navrhol rovno jej porodnik ku ktoremu zacala chodit od 36tt

belllinka
3. sep 2014

@zuzanka8883 Tiez som ju mala priecne cele tehotenstvo, v 34 tt som zacala robit take cviky na pretocenie babatka a ked som bola v 36 tt na poradni, tak uz bola otocena. Neviem ale ci pomohli tie cviky alebo by sa otocila tak ci tak.

zuzanka8883
autor
3. sep 2014

dakujem babenky moje zlate, no ja sa nebojim cisarskeho mne je to jedno ako porodim samozrejme lepsie by bolo spontanne, no ked sa inak nebude dat tak nech bude ten cisarak, len nech bude malý v poriadku ja sa len bojim teraz do porodu aby sa nic nestalo, dufam ze to nie je nebezpecna poloha

tmonika
4. sep 2014

@zuzanka8883 ahoj ja som v 33 a akurat som bola vcera na sone, tiez je otocena priecne...chcem sa ta opýtat ako prosim ta spis lebo pri tejto polohe ked som na bokoch kope strasne, na chrbte mi je tazko dychat ... 😒 uz nevie ako sa otocit....a dufam sa otocia este 🙂

zuzanka8883
autor
4. sep 2014

tmonika : noo som na tom podobne ale nejako sa povykrucam mam tehotenský vankus tak nejako si ho pomedzi nohy dam a zaspim no ja sa skor bojim aby som ho netlacila a aby sa nedaj boze nic nestalo, povedal ti lekar nieco blizsie k tejto polohe?

danka275
25. sep 2014

Bab tak sa k vam pridavam som 37 tt a mame polohu priečne ešte pred dvoma tyždnami bola hlavičkou dole, už sa vam babetka otočili?

kinderko21577
25. sep 2014

Ahojte,ja som v 38 tyzdni a dieta mam hore hlavickou,lekar mi povedal,ze uz je mala sanca ze sa pretoci tak som zvedava co ma caka buduci tyzden,kedy mam termin.

iinuska
25. sep 2014

ahoj, moj druhorodeny syncek bol tiez v priecke. Robili mi sekciu. Drzim palce vsetkym tehulkam

aicul013
28. sep 2014

Ahojte, ja som v 38.tt a tiež je malý priečne...tiež ma trápi len to, či nemá nejakú prekážku - omotanú pupočnú šnúru alebo tak a či to lekári zistia zo sona...

ukulela
28. sep 2014

@adkat13 inac toto - ze vedeli, ze dieta je priecne, ale poistovne nechcu preplacat, tak ju akoze nechali sa pokusit porodit a az potom cisarak??? ved to je na zalobu, alebo minimalne na podnet na urad pre dohlad! keby sa jej niecostalo? kurde!!! to co ma byt? to sa mala otvoritna 40 cm, aby z nej to dieta priecne vypadlo? ach, sorry :( ale strasne som sa nasrdila. v ktorej porodnici to bolo, prosim ta, nech mamicky s podobnym problemom vedia, kam nemaju ist.

adkat13
28. sep 2014

@ukulela noooo, nemyslím si, že sa jej mohlo niečo stať, bola nonstop monitorovaná a keby niečo, tak jej hneď robia sekciu. ale príjemné to tiež určite nebolo, lebo ju nechali nezmyselne trpieť niekoľko hodín. oni čakali, že sa možno ešte otočí, lebo sa to vraj niekedy stáva, ale v podstate im bolo jasné, že v tomto prípade sa to asi nestane, keďže bábo bolo veľmi veľké. bolo to v ružinove.

danielita18
28. sep 2014

no podla mna je to na hlavu ked je dieta priečne aby cakali to majú hned spravit cisarsky a to je podla mna kravina aby povedali ze poistovne im to nechcu hradit ved tam je riziko pre bábo aj matku to musel byt fakt debil co to povedal nebolo to nahodou v TN lebo tam robia cisarsky na poslednú chvílu, mne povedal doktor ze dieta sa môže otocit ešte aj tesne pred porodom a da sa aj otočit ale nemusí sa to vzdy podarit a ked teraz to uz vidia aj na sone ze tak tiež radsej urobia cisarsky ako by mali riskovat zdravie a životya moj malý mal hrudník širší proti hlavičke doktor mi napísal radsej cisarsky ako by mal riskovat ze by mi homuseli tahat a nejak malemu ublížit rodila som ešte v ilave a nemali tam vobec problem s cisarskym

pepka123
8. okt 2014

@zuzanka8883 ahoj, tak čo? Otočil sa maličký? 🙂

zuzanka8883
autor
8. okt 2014

ahoj no ano uz je otoceny spravne dole hlavickou uz je uplne v porodných cestach a zacali sme 39tt takze cakáme na velkéé finale, ktorého sa začínam obávat, ale to je asi normalne... ako to zvladate poprípade zvladali ste pre porodom?

sylvia225
8. okt 2014

ja som mala malého KP celý čas .... už som mala aj vypísaný cisársky, už som absolvovala aj predoperačné ... mala som strach z cisárskeho ... potom mi poradili, že mám sa veľa panvou vrtieť na fit lopte/to som nerobila, loptu som nemala/ a mám robiť mačací chrbát ...hore dolu a potom ako mačka dopredu dozadu na štyroch na bradu a na päty .... to som bola už 36-37 týždeň a potom zrazu jedného dňa, malý mal štikútku a cítila som to na inom mieste a na najbližšom ultrazvuku mi dr. povedal, že je otočený .... či to bolo cvičením, či sa mal pretočiť neviem 🙂

sarlota1986
8. okt 2014

@zuzanka8883 ja som sa velmi tesila,ked to uz pride,aj teraz druhy krat sa neviem dockat🙂 ked uz uvidim tvaricku nasho druheho slniecka.musis byt hlavne kludna,nepanikarit,nemysliet na to,co sa moe zle stat a tesit sa.jasne ,ze obav sa uplne nezbavis,ale zase ani na psychike velmi nepomozu,takze sa tes,ked uz si babulko k sebe privinies a bude dobre.
Ja som si pred 1.porodom stale hovorila,ze dlhsie ako 3dni ma nenechaju rodit🙂 a nakoniec bola mala za 8hodin vonku.Drzim palce!

evuliceeek
8. okt 2014

@zuzanka8883 aj môj malý bol v tejto polohe posledný mesiac prakticky až do pôrodu, už ani nemal priestor na to, aby ju zmenil, dali ma na cisársky, bude to OK 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre