Prepichnutie plodovej vody aj pri druhom pôrode

zelenagw
17. sep 2020

Ahojte chcem sa spýtať pri prvej dcérke mi prepichovali vodu, bude to aj pri druhom pôrode, alebo sa môže stať že odtečie skôr sama a až tak začnem rodiť ?? Ďakujem 🥰

elenajezova
17. sep 2020

Mne ju prepichovali pri obidvoch pôrodoch....

denden77
17. sep 2020

@zelenagw mne zacala odtekat sama 😊

martinka13
17. sep 2020

Pri prvom pichli, pri druhom odtiekla sama

bagre
17. sep 2020

@zelenagw to ti nik dopredu nepovie 😉 , môže to byť rovnaké a nemusí...

ecko80
17. sep 2020

@zelenagw Ahoj, mne ju prepichovali pri oboch porodoch. Dopredu to nikto nevie.

11mirka22
17. sep 2020

@zelenagw mne pri všetkých troch prepichovali...

alikal
17. sep 2020

neda sa to povedat, hladala som aj anglicke clanky preco niekomu voda praskne a niekomu nie a nevie sa (v pripade zdravej zeny myslim ked nema zapal alebo nejaky iny problem). ale ak chces aby ti odtiekla sama, nechci, bolo to hrozne 😅

zuzankamalikova
17. sep 2020

Mam 3 deti,prepichovali mi vodu pri vsetkych 3

ajka0207
17. sep 2020

@zelenagw mne odtiekla pri druhom sama, ale ako hlavnú požiadavku pri druhom som mala, že ak neodtecie, tak neprepichovat. Pri prvom pôrode som dovolila prepichnut a považujem to za zle rozhodnutie

ajka0207
17. sep 2020

@alikal ja práveže som rada že odtiekla sama, bolesti prichádzali postupne, dalo sa s tým pekne pracovať, kdežto pri prvom, po prepichnuti sa to zhoršilo oveľa behom jednej kontrakcie, čo som vôbec nečakala a zvyšok porodu bol tým pádom o dosť horší.

beronsche
17. sep 2020

@alikal nesuhlasim, preco by to malo byt hrozne?
@zelenagw stat sa moze, ze ti odtecie sama a az potom zacnu porodne bolesti, alebo najprv zacnu bolesti a az potom ti odtecie, alebo ti ju mozu prepichnut, alebo mozes dieta porodit v plodovych obaloch.. 🙂
Osobne som skor zastancom nezasahovania do priebehu porodu, az kym to nie je nevyhnutne (cize nezasahovat pri normlanom fyziologickom prebehu, aby si to niekto nevysvetlil ako extrem a hazard)..), cize by som sa snazila prepichnutiu vyhnut..

alikal
17. sep 2020

@ajka0207
@beronsche no zo mna vytieklo nehorazne vela, bolo to hrozne, hned sme sli do nemocky ale trvalo 20 hodin a kopu oxytocinu kym som sa vobec zacala otvarat aj ked som mala kontrakcie co 5 minut a kazdu chvilocku som musela behat na zachod menit tie poporodne vlozky plne vody, dvakrat to pretieklo na chodbe, hladali sme upratovacku a mop, kazdeho som musela upozornovat lebo sa to smykalo, bolo toho za kyble, netusila som ze je toho tolko a bolo to hrozne trapne a nepohodlne predychavat kontrakcie a stale chodit menit mokre vlozky, pyzama som premocila tri kym som sla na kozu, za mna mi to velmi zneprijemnilo celu skusenost

alikal
17. sep 2020

@ajka0207
@beronsche jaj a dalsia vec, kedze trvalo po odteceni vody 20 hodin kym mala vysla von, ta voda v pluckach sa jej zapalila a hned ju prevazali na jisku do trnavy lebo bola nedokyslicena musela brat atb a byt v inkubatore, a povedali ze preto lebo som mala dlho tu vodu odtecenu

deti95060810
17. sep 2020

pri prvom odtiekla, pri druhom prepichovali a pri ďalších si nepamätám....je to veľmi individuálne...

ajka0207
17. sep 2020

@alikal a nedali teba ATB ešte pred pôrodom, keď si bola tak dlho bez vody. Mne dávali po 12 hodinach.

rubinka
17. sep 2020

@zelenagw - no mne spontánne odtiekla len pri prvom a treťom pôrode. No u mňa to funguje tak že keď mi prepichnu tak mne sa deti hneď tlačia von a ide sa rodiť. Za pár minút po všetkom takže ja už na to lekárov upozorňujem lebo už trikrát to bola bleskovka že nechápali čiže pre mňa osobne je to fáza na ktorú sa teším lebo viem že za pár minút mám po pôrode 😂

beronsche
17. sep 2020

@alikal to ma mrzi, ze malinka mala problemy.. . Zial obcas sa to stane.. ja som porodila po cca 22hod. Po prasknuti vody a vsetko bolo ok.. ale ano, aj mna to trochu otravovalo, ta voda.. vlozka nestacila, najhorsie som preckala s uterakom medzi nohami.. Bola tvoja voda uz zelena, zakalena? Moja cira a dokonca vonala.. a rovnako aj babo po narodeni..

alikal
17. sep 2020

@ajka0207
@beronsche voda bola cira a nesmrdela, atb mi nedali, aj ten oxytocin neviem ci mi dali dobre lebo mi do zily tiekol dve hodiny a stale nic, ledva som sa otvorila, viem ze ucinkuje velmi rychlo, a porodnicka nadavala aj ze tri smeny sa pri mne vystriedali a neurobili mi klystyr ani cipky, neviem nejako ma odflakli 😅 🙈 ale hej viem ze niektore maju aj dlhsie vodu prec a babo problem nema, ale ja by som radsej tento druhy sla bez toho tecenia 😅

ajka0207
18. sep 2020

@alikal tak to myslím že v pôrodnici nezvolili uplne dobrý postup. Mne po 12 hodinach pichli ATB. Inak nič som mnou nerobili, kontrakcie mi začali po 11 hodinách po odteceni vody. Porodila som po 17 hodinách po odteceni.

nevenka
21. sep 2020

Mne prepichovali pri oboch, ale az tesne pred finale, pri prvom vravim, ze chvala Bohu, lebo som mala streptokoka a rychly porod, ze sa nestihli podat antibiotika, v podstate aom hned sla tlacit, ako som prisla do porodnice. Napriek tomu bol syn na pozorovani a podavali mu preventivne antibiotika do zily. Kebyze mi odtecie voda a este to aj dlho trva, mozno by ten streptokok narobil dost sarapatu. Pri druhom mi tiez vodu prepichovali az potom, ako som povedala, ze teda prepichnut (boli sme s doktorom dohodnuti, ze sa bude cakat), v tom momente sa babo posunulo citelne dolu a uz to slo. Takze takto pred finale je to podla mna ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre