Prenášanie počas Vianoc

rebeka3333
24. nov 2022

Ahojte mám otázku chcela by som sa spýtať termín mám 6.12 podľa sona 11.12 gynekolog mi povedal že sa budú riadiť 6.12 ale zas kamarátka známa mi povedala že v nemocnici merali bábätko a nesedelo bolo tam 7 dni rozdiel tak čakali ..mala mať termín 6.11 podľa ms a podľa sona 13.11 a v nemocnici jej povedali 13steho že ma prísť až 22… mám celkom strach že na Vianoce nebudem doma a že ma nechajú prenasat prosím vás otázka tie ktoré ste rodili v zime alebo ste mali prenasat počas sviatkov nechali vás prenasat alebo vám to vyvolali skôr aby ste neboli zbytočne tam ? Ďakujem

daja0760
24. nov 2022

@rebeka3333 to by si musela prenášať 2 týždne a to Ta určite nenechajú. Budú sa riadiť termínom 6.12. a nechajú Ta prenášať maximálne týždeň. Inak, rodí sa aj cez sviatky, nemusíš sa bat

simik22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lauriik
24. nov 2022

Nechava sa prenasat max 10 dni takze urcte to stihnes. Inak znama rodila na vianoce ☺️

adrianap83
24. nov 2022

@rebeka3333 neboj, vždy tam sú, keby niečo vyriešia. Ja som mala termín 4.1. , 6.1.sa syn narodil a bolo nás tam teda dosť, nemali sestričky čas na sviatky. No dva týždne je dlho, to už budeš určite s pokladikom doma :😃 myslí pozitívne!

evica8370
24. nov 2022

@rebeka3333 ahoj, no neviem ci ti pomôžem ale ja som mala termín 26.12. posledná poradňa 20.12. a ked do 26. neporodim mám ísť do pôrodnice. Malý sa vypýtal skôr, 21.12. cez sviatky som bola v pôrodnici, bolo nás tam asi 6 mamičiek, a mali sme aj kvázi štedrovečernu večeru 🙂 pustili ma až 26.12. keďže malý mal žltačku.

7lenka11
24. nov 2022

Lekári väčšinou v nemocnici neriešia, že sú Vianoce.. pre nich je to práca, berú to ako pracovný deň.. moja teta robí v nemocnici a hovorí, že cez Vianoce majú najviac roboty - úrazy, dusenie po zjedení kostičky, nevoľnosti, priotrávenie, infarkty, pôrody atď.. tak či onak musia byť v nemocnici, lebo majú službu.. to že ti vyvolajú pôrod alebo urobia cisársky určite nebude preto, aby mali na Vianoce voľno a ty si mohla sedieť doma.. prihliada na hlavne na stav a vývin bábätka.. možno by sa niekde takí našli, ale 90% lekárov to neurobí.. aj tak im tam môže hocijaká iná žena zazvoniť, ktorá práve začala rodiť.. oni sú zvyknutí, že sú pri pôrode na Štedrý deň, o polnoci na Nový rok, na Veľkonočný pondelok či v úplne bežný deň/víkend, ráno, v noci...
A isto tak dlho prenášať nebudeš. Prioritný je termín 6.12. Ostatné sú len odhady a úpravy podľa vývoja/merania bábätka.. Mne lekári povedali už 3 rôzne termíny. Nakoniec gynekológ zapísal do knižky aj do papierov k materskej ten prvý dátum, ktorý mi určil, keď som bola u neho na prvej kontrole v 9tt.

konikkon
24. nov 2022

@rebeka3333 Do Vianoc budeš určite doma. Ja som mala TP 17.12. a porodila som o týždeň skôr. 🤷 Mimochodom, lekárom je jedno, že sú sviatky. To skutočne by si si nechala vyvolať pôrod kvôli Vianociam? Žasnem

nevenka
24. nov 2022

@rebeka3333 ja som mala termin 24.12., ale od 36 tt. som mala vysoky tlak, bola som na liekoch a vyvolavali 16.12., aj som v ten den porodila, sice 22.12. sme sli domov, s dost silnou zltackou este, bolo fajn, ze som bola uz na Vianoce doma, hlavne kvoli starsim 2 detom a ze sme nedostali covid. Bol to rok 2020.
Ale osobne, keby som si mala vybrat, tak radsej kus prenasam, ako skor. A rozhodne to nie je dovod na cisarsky. Sesternica mala termin 6.12., mala sa narodila 11.12.
Ja si myslim, ze s terminom 6.12., budes do Vianoc zarucene doma, no stress...

konikkon
24. nov 2022

@deti95060810 snáď si nemyslíš, že jej cisársky robili kvôli Vianociam???

rebeka3333
autor
24. nov 2022

@konikkon tu nikto nepíše že by sk nechal vyvolať pôrod kvôli Vianociam 🙂 ale že či zbytočne ma nechajú prenasat tu nejde p skoršie vyvolanie 😅

konikkon
24. nov 2022

@rebeka3333 akože to myslíš, že zbytočne? Budú sa predsa riadiť zdravotným stavom teba a dieťaťa. Ale Vianoce ich skutočne nezaujímaju, pôrod ti nikto nevyvolá len preto, aby si 24. bola doma.

mon29
24. nov 2022

@daja0760 ja som prenasala pri dcere 12 dni a pri synovi presne 2 tyzdne.. takze niekedy nechaju..

jaga18
24. nov 2022

S prvým som mala termín 18.1. Narodil sa vyvolavackou 2.2. Teraz pri treťom som mala termín 20.7 a vyvolavacku som dostala 2.8. Kým je všetko OK, tak sa s vyvolavanim pôrodu neponahlaju. Stredná dcéra sa jediná narodila bez vyvolavacky v 38 +1 tt

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rebeka3333
autor
24. nov 2022

@mamula20 vieš čo ja práveže normálne fungujem sobotu som bola na túre v tatrach 😅 absolútne som za cele tehotenstvo nemala také že by som si čo i len oddýchla proste stále niečo a zavretá som na 1000 zámkov dokonca maly je stále vysoko horúci kúpeľ tiež dávam 🙂 no neviem proste 😂

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leniel
24. nov 2022

@rebeka3333 najneskor 19.12. pojdes na hospitalizaciu a budu vyvolavat... dovtedy určite porodis a budete na sviatky doma. Mysli pozitivne... kazdopadne, termin v decembi som zazila uz dva krat, prvý TP mal byť 1.12. (vyvolaný bol 3.12.), druhý TP vychadzal presne na 24.12. minuly rok :D maly sa narodil 29.12. a keby aj, ono tie sviatky v nemocnici vobec nie su taka katastrofa, ked tam mas ten najkrajsi darček na svete

rebeka3333
autor
24. nov 2022

@leniel veď to je zas tiež pravda ❤️

deti95060810
25. nov 2022

@konikkon ale áno...

andy57
29. nov 2022

@rebeka3333 pri druhom dieťati som mala termín 13.12. a čakali do 18.12.kedy som išla na príjem a pustili nás 22.12. takže sme stihli Vianoce doma, teraz mám termín podľa meraní 4.12. kázali mi príst 8.12.na poradňu a uvidíme čo mi povedia.

chouette0157
17. dec 2022

@konikkon poznám babu, čo si dala vyvolať pôrod, aby bola na Vianoce doma, podľa mňa tiež pekná blbosť... Ja rodim 22.12.😂😂😂 plánovaná sekcia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre