Preco žena prenáša?

23. mar 2023

Prečo zena prenáša. Preco je to tak, že niektorej sa to spustí a niektorá ako moja sesternica bola 12 dni po termíne a dopdlo to sekciou, voda zakalena zelena….
To by bola taká vysoká úmrtnosť?
V mojom okoli každý druhý-tretí pôrod je vyvolavany alebo konci sekciou. Nechápem. Ja dnes prenasam 7mi deň a už som z toho na nič, lebo zajtra idem na prijem … a neviem, co ma čaká

miriamik77
23. mar 2023

no, zial, na toto neexistuje ziadna odpoved. niekedy sa dietatko pyta na svet skor, inemu sa proste asi len nechce🙂 toto americki vedci zatial este asi nezistili :D ale pockaj si par rokov a mozno zistis :D

autor
23. mar 2023

@miriamik77 akože vďaka bohu za sekciu, neviem čo by bolo napríkad s mojou sesternicou, keby nebolo takej možnosti. Aj suseda ta zas mala malo plodovej vody a odlupovala sa jej placenta. Zaujímavé. Každým dnom premýšľam nad tmy viac a viac 😁

anjelicek26
23. mar 2023

Sestra prenasala oboch chlapcov 16 dni... oboch... vravela, ze ona nosi slonov asi 😂 Ale bola uz poslednych desat dni v nemocnici pod stalym dozorom. Potom rychly spontanny a bezproblemovy porod. Presne vie, kedy ich splodili, o tom to nebolo... moji boli okrem prvej vsetci 3-5 tyzdnov skor... prva bola tri dni po... ono je to asi ku koncu uplne jedno, len to cakat je asi otravnejsie, ako uz mat babatko v naruci skor.. ale vsetko ma plusy a minusy...

autor
23. mar 2023

@anjelicek26 ja som prvého prenášala 8dni, tiež sa mi to pekne spustilo spontánne…ale teraz mám vraj menej vody, tak idem do nemocnice. Držte mi palce

zenulkaaa
23. mar 2023

Podla mna preto ze castokrat sa nevie kedy presne nastalo oplodnenie. Aj ked vies kedy ste sa snazili, kedy asi priblizne mas ovulaciu, no nikto ti nezaruci, ze to fakt v ten den bolo, ze to nenastalo az o 2-3 dni alebo este neskor. Akoze telo samo o sebe je zazrak.
Teda vypocet od poslednej ms vobec nemusi byt smerodatny… lebo realne oplodnenie nastalo uplne inokedy a samo telo najlepsie vie, kolko potrebuje na vyvoj noveho cloviecika. A tak ako so vsetkym, u kazdeho je to inak.

kiki68
23. mar 2023

Tak na som tiez neporodila v termine a porod vyvolavali, podarilo sa 40+6 porodit, uz som mala nervy na dranc. Cize chapem Ta. Ale porod to bol zase rychly, proste sa do toho tuklo a uz to islo samospadom. Maly bol akurat take uz velke babo, nemal ten maz biely na sebe vobec 😀Inak mu nic nebolo, iba co je doteraz take vacsie dieta, myslim vyskou.

cookie29
23. mar 2023

Vies ze v zavislosti od krajiny tehotenstvo trva niekde 41tt (napr Francuzsko) a niekde len 40tt (Usa, Belgicko) ... a to nehovorim napriklad o azijskych krajinach, v Japonsku je to 10mesiacov a termin je prvy den jedenasteho mesiaca... 🙂 a presny datum pocatia sa tazko stanovuje, su to odhady, ktore sa upravuju, pokial neslo o IVF, kde je to jednoduchsie. Ja som obe deti prenasala. 41+5 nevymyslis. Na vela veci nie je vysvetlenie. Akurat pojem prenasanie nema rovnaky vyznam napriklad na Slovensku a vo Francuzsku. Drzim palce

simona20201309
23. mar 2023

@cookie29 čože? A tam žijú iní ľudia? Prečo je to tak? Naozaj veľmi zaujímavá informácia. Ja som zas čítala (neviem sa dopátrať k tomu clanku...možno neskôr sa mi podari), že lekári objavili novú diagnózu, kedy sa ženské porodne cesty v tehotenstve vôbec nesprávaju ako u tehotnej. Teda, dieťa rastie, všetko je ok, ale žena sa neotvara, pôrod sa nespusti. Ja si myslim, že toto bol môj prípad. Ničím mi nedokázali pôrod vyvolať. Skúšali naozaj všetko - oxitocin, tabletky, ... 5dni sa pokúšali vyvolávať pôrod, ale na konci 42t som nebola otvorená ani na jeden mm, absolútne. Nedal sa spraviť ani ten hmat, ani balónik, proste nič. Krcok sa vôbec neskracoval. Teda ja by som mohla ostať tehotná ešte ďalších 9mesiacov si myslím 🙈
Bolo to naozaj hrozne. Nikto nlmi nevedel povedať prečo.
A doma som skúšala všetko (sex, teply kúpeľ, čaje, semiačka, anibal na nacvicene na 32cm, schody, ...proste vsetko)

reanda
23. mar 2023

vobec by nebola 'taka vysoka umrtnost' .. neznamena, ze ked zena neporodi na termin, alebo par dni po, tak by dieta zomrelo.. ale to sa nikdy nedozvies, lebo maloktora si to dovoli (alebo jej to dovolia), proste sa porod vyvola, alebo sa ide na sekciu..
ja som mala oba porody spontanne, 'neprenasala' som ani raz a pri oboch som mala 'zelenu zakalenu vodu' .. zakalena plodova voda nie je dovod, aby dieta zomrelo 🙂

ivangeline
23. mar 2023

Ja som 2x porodila totalne presne a stavim sa,ze teraz tiez...ako pisu. Viem,kedy sme pocali. Sledujem si cyklus.

viestta
23. mar 2023

Ano, kym neboli vymozenosti mediciny bola vysoka umrtnost rodiciek aj novorodencov. Z roznych pricin, ktore dnesna medicina riesit moze. Vdaka medicine a technike vieme zachranit tazkych nedonosencov, vieme vyriesit komplokovane porody, aj ked su pripady, ked aj vsetok um lekarov a pristrojovve vybavenie nezmozu nic.

jaskolka
23. mar 2023

Nie vždy sa dá určiť presne čas ovulácie a čas oplodnenia. Aj keď je len jeden jediný styk v mesiaci, ani vtedy nemusí byť oplodnenie v ten istý deň.
Pôrod spúšťajú hormóny, čiže skrátka je to v nich
A prečo jedna žena porodí na termín druhá pred ním a tretia prenáša... Ťažko povedať..
Práve preto existujú rôzne spôsoby vyvolania pôrodu, ak je to už potrebné. V minulosti to možné nebolo, dokonca ani ženy nevedeli, ako dlho sú presne tehotné, orientovali sa len "cca"
A aj preto bola taka vysoká úmrtnosť, deti sa rodili mŕtve alebo zomreli krátko po pôrode.A nezriedka pri tom zomrela aj žena, pôrod bol vysoko riziková záležitost, ženy pri nom boli vždy jednou nohou v hrobe. Mnohé sa ho aj hrozne báli, no napriek tomu rodili mnohokrát, pretože to bol "ich údel".

hederamonstera
23. mar 2023

Neznasam to slovo “prenasala som”, ked ide o dni po nejakom termine, ktory bol vypocitany na zaklade nejakych statistik a urcenych pravidiel. Zena neprenasa🙄 krasne to vysvetlila @zenulkaaa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre