Prečo necítim pohyby bábätka?

majka_pb
12. okt 2016

Ahojte mamičky,
chcela by som sa spýtať na pohyby bábätka. Diskusie na túto tému som síce našla, no ani jedna mi nedala dostatočné odpovede.
Ide o to, že som v 27tt + 3dni a doteraz sa malý hýbal relatívne intenzívne - stalo sa mi, že som sa na "kopanie" zobudila aj o pol štvrtej ráno.
Ale pred piatimi dňami akoby úplne prestal - navštívila som aj svojho lekára, ten ma ubezpečil, že je všetko v poriadku, dokonca mi na sone ukázal, že srdiečko bije. Vraj do 28tt môžu pohyby aj na niekoľko dní prestať...
no a tu sa dostávam k otázke - nemáte náhodou niektorá skúsenosti? nejaké vysvetlenie? stále som z toho nesvoja, stále si chytám bruško, no pohyby zacítim len viac ako sporadicky...alebo vôbec, dokonca ani pri polohách na chrbte, ktoré mu doteraz evidentne "prekážali", nakoľko sa vždy prejavil...
za akúkoľvek radu vopred veľmi pekne ďakujem a prajem pekný dník 🙂

nicol1905
12. okt 2016

Ahoj ja som mala tiez tento isty problem 🙂 bola som aj u lekara ci sa nahodou nieco nestalo ale chvala Bohu bolo vsetko v pohode potom po niekolkych dnoch sa drobec rozsantil az natolko ze som sa nemohla ani pohnut neboj vsetko bude v poriadku, ubezpecil ta aj dr. ze mimco je ok nemysli na to hladkaj si brusko a nestresuj sa lebo to miminu nerobka dobre. Ak sa citis dobre ty tak aj babo.... Ale v kazdom pripade ak si si nie v niecom ista navstiv lekara.

majka_pb
autor
12. okt 2016

Ďakujem za odpoveď,trošku ste ma upokojili... každopádne, u lekara som už bola, len viete, prvé bábätko, tak sa všetkého obavám...

nicol1905
13. okt 2016

Jasne to je normalne, lepsie je uistit sa u lekara. A neboj bud v pohode drobec sa ozve 🙂

sibalka21
13. okt 2016

@majka_pb pokial nebudes citit ziadny pohyb ani nic podobne okamzite chod k lekarovi..... Radsej sto krat zbytocne ako raz neskoro....

katrinka8
13. okt 2016

Treba bábätko sledovať, ale nie zase panikáriť. Aspoň sporadicky by sa hýbať malo - možno sa mu len znížila aktivita, a má obdobie menej intenzívne na pohyby. Ale občas by si ich cítiť mala - takže ak sa naozaj dlho neozve, pre istotu ho choď dať skontrolovať. Proste ak zbadáš niečo neobvyklé, smer Dr. Ak sa obvykle hýbe menej (napr, aj v posledných dňoch), malo by to byť OK 😉

darina1952
13. okt 2016

@majka_pb plod v tele matky väčšinu času prespí, takže sa aj menej intenzívne počas spánku hýbe. Taktiež záleží aj na postavení placenty - ak je tá vpredu na brušku tak čiastočne tlmí kopance plodu a ty ich cítiš slabšie alebo vôbec. Ak máš v niektoré dni pochybnosti, tak si kúp hroznový cukor (naj cukríky z hroznového cukru) a ten zjedz. Do 10-15 min od jeho zjedenia sa bude plod hýbať. Hroznový cukor sa najrýchlejšie mení na energiu a plod povzbudí v pohyboch. Taktiež si môžeš kúpiť prístroj na počúvanie oziev v brušku - popočúvaš srdiečko a budeš kľudnejšia.

majka_pb
autor
15. okt 2016

Ďakujem veľmi pekne za všetky odpovede a rady 🙂
Aby som to zhrnula v kocke a snáď aj pomohla ďalším maminkám s podobným problémom - keď aj navštívite lekára (rovnako ako ja) a ten Vám povie, že je všetko v poriadku, no vy stále pohyby veľmi necítite môže to byť spôsobené jednak všetkými okolnosťami, ktoré spomínali maminky v predchádzajúcich príspevkoch, ale môže to byť spôsobené aj zvýšenými dávkami magnézia. Ja som ho začala brať kvôli kŕčom v nohách, na ktoré som sa v noci budila, síce zabralo, no bábätko utlmovalo.
Takže pomohlo vysadenie magnézia a sladkosti a bábätko sa začalo opäť krásne hýbať 🙂
Prajem pekný dník 🙂

vejula
15. okt 2016

@majka_pb neviem teda či to môže byť takto, ale mne ked sa občas stane, že sa hybe menej, tak si myslím, že sa jednoducho pretočilo tak, je he chrbatikom otočené smerom von a nožkmi a ručkami kope dovnutra, preto to tak necitim...

mana201
27. mar 2017

Ahojte stela somsa spitat ze som 21 tt a stale necitim pohiby bojimsa . Doktormi hovori ze vsetko je poriadku ale volakomu neverim

235edita
26. mar 2019

Ahoj volam sa Edita som 16tyzdni tehotenstva a este som necitila pohyby cakam prve dieta ...a este neviem ake su pohyby

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre