Pôrod sa blíži, no ja sa tak necítim

timeabucova
18. júl 2020

Ahojte za 18 dni mam termín pôrodu a vôbec sa necitim na to že by som šla rodit stale sa mam dobre ani so spankom nemam problem ani sa obliect ani nič .. každa žena vravi že 9ty mesias je najhorši ale ja sa citim ako keby som nebola ani tehotna niekedy .. je to vporiadku ? Zažila to niektorá ? Maly už nalieha dole aj som otvorena na prst ale ani to nejak nevnimam ako zmenu

nikusiak9
18. júl 2020

@timeabucova ja som tiez nemala s nicim, otvorena som bola mesiac na 1cm a chodila do nemocnice peso 15min na kontroly

timeabucova
autor
18. júl 2020

@nikusiak9 a kedy to prišlo ? Kedy si vedela že sa to blizi?

miaumiauxc
18. júl 2020

@timeabucova ahoj ja som to tiež mala tak isto len som bola posledný mesiac otvorená na 3 prsty ..to že sa to blíži som zistila až 3.11 večer keď ma ukrutne boleli kríže najskôr som si myslela že preto lebo som umyla ručne podlahy v celom dome.. v noci sa to začalo ako keby stupňovať nie tak kríže ale myslela som si že mám zastavené vetry 🙈🙈🙈( prvorodička) snažila som sa to čo naviac ignorovať a spať.. potom pravidelne kontrakcie a už bolo jasné že to ide .. 4.11 17.32 malá na svete.. do 3.11 večer som nemala absolútne žiadne príznaky ..

brigib
18. júl 2020

@timeabucova závidím ti, ja som v 8 mesiaci, ale všetko ma bolí. Tŕpnutie+kŕče mám v rukách, opuchy(velkost topanok som mala 38 teraz kvôli opuchom 41, mapm zaseknutý sedací nerv 😂😂😂 užívaj si, že nemáš problém. Švagrina tiežněalq problémy, ona mala prvý príznak, žr mala ružový výtok, bolesti tiež nemala. Osprchovala sa, oholila a potom šla do nemocnice a na druhý deň bol malý na svete

kiki68
18. júl 2020

Ja som bola dost mrstna, este mama mi hovorila, ze ako rychlo viem vstat z drepu. Iba posledne 4 dni sa mi pokazil tlak a vtedy som citila, ze sa musim setrit. Ale to uz som prenasala cez termin a 40+5 zacali vecer neinvazivne vyvolavat a 40+6 som doobeda porodila. Mne to islo rychlo, z 1cm na 10 za hodinu a pol. Mne to zacalo nadranom prasknutim vody a uz to islo. 2 hodiny po porode uz som bola mrstna zase a isla sa sama obriadit a potom ferestovala muza. Ten bol unaveny po par hodinach s maskou na tvari a par hltmi coly. Este aj z tej som mu ihned po porode srkla par hltov. Po 9 mesiacoch chutila bozsky 😂

lenka2710
18. júl 2020

@timeabucova ja som sa tiež vobec necítila na pôrod, ešte muž mi vraví, že už ostane doma, mala som 10 dní do pôrodu a ja som mu povedala, že nieeee, ved ešte rodiť určite nebudem, nech ide do roboty a za dve hodiny mi odišla voda a o 5 hodin bol malý na svete 😂😂😂😂

lenka2710
18. júl 2020

@timeabucova ešte v deň pôrodu som upratovala kuchynskú linku a umyvala okná

eliska13
18. júl 2020

@timeabucova buď rada, že sa tak cítiš😀mne bolo tiež fajn ani bruško veľké, ani opuchy len ma v noci boleli panvove kosti ako som spala a otačala sa.Az sa mi uvoľnila hlienova zátka dovtedy som nemala pocit, že mi je ťažko a mám to za pár.Po porode som rýchlo bola fit a poobede už behala na endorfinoch.Na mňa to celé doľahlo až po 2,3 m únava...

timeabucova
autor
18. júl 2020

A všetky prvorodičky ?

eliska13
18. júl 2020

@timeabucova ja ano

ella_ela
18. júl 2020

@timeabucova mam tyzden do porodu a citim sa uplne rovnako 😉

supucka
18. júl 2020

Ja mam 20 dní do pôrodu a cítim sa strašne... Tvrdne mi brucho, mala tlačí neskutočne na mechúr, veľké brucho, ledva chodím.. A to som pribrala len 5 kg za celé tehu, žiadne opuchy... Spať sa mi nedá 2-3 hodiny v noci... No strašné... Takže závidím... Užívaj si.. A držím palce

terka224
18. júl 2020

Ahoj, ja som sa tiez cítila super a vobec som si necedela predstavit, ze pôjdem rodiť. V sobotu vecer som bola este s kamoskou na koncerte asi do 23tej. Celú noc som prespala, rano sa zobudím, postavím z postele a praskla mi voda. Uplne necakane😃

janmir
28. júl 2020

Ja som mala termin vcera a dnes som este bola na hubach😀😀a este stale beriem schody po dvoch.mam +18kg😀😀😀a keby manzel nechrapal tak aj super spim😀

oliviakatka
28. júl 2020

Týždeň pred pôrodom som ešte skuškovala na VŠ kde som autobusom dochadzala 60km tam a späť, bol jún, vonku 30tky 😆 vysoké opätky som nosila do posledného dňa. Kiež by všetky ženy mali tak pohodove tehotenstvo, cítila som sa výborne 😊❤️

marcella6
28. júl 2020

Bola som na Tom rovnako. Cítila som sa úplne v pohode. 2 týždne pred pôrodom som bola v zoo, deň pred pôrodom 2x prať ( práčovňu máme dole pri pivnici). Umývala som schodisko atď... Celé tehotenstvo som mala super. Ani raz nevoľnosti, žiadne divné chute, žiadne strašne kopance do rebier,do chrbtice,ako má každý strašil. A to sama som sa narodila s rážštepom chrbtice a bola som ako 7 dňová operované. Veľmi som sa bála tehotenstva v mojom prípade...veľmi... No nakoniec to bola malina. Len pôrod som mala v plánovanej sekcii a v úplnej narkóze.

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre