Popraskaná koža v 29. týždni

anicka246
2. júl 2013

Ahojte baby, chcem sa vás spýtať,., som v 29tt a z vnútorných strán stehien mám akoby popraskané žily, čakala som skôr že sa mi to bude na bruchu robiť nie na stenách.. nieje niečo čím by som si to mohla natierať?? Alebo niečo proti tomu.. A zmizne mi to vôbec dakedy? ďakujem zatiaľ

samantha185
2. júl 2013

Ja si natieram vsetky miesta kde som sa "zväcsila" kremom Elastiq. Som v 30 tt a nemam zatial ani porpaskane zilky ani strie.

sense
2. júl 2013

@samantha185 ani ja som nemala strie do porodu a asi tyzden po porode ako sa brucho splasklo sa objavili dve vlavo a dve vpravo take asi 2-3cm. ale zilky som nemala ani ja popraskane...

marcelatje
2. júl 2013

@anicka246 Veľa závisí od genetiky, ja som natierala o 106 a aj som sa tešila lebo cca do 38 tt som nemala nič a potom to prišlo 🙄 🙄 🙄 🙄 mne popraskalo brucho, ale zvyknú aj stehná či prsia 😕

anicka246
autor
2. júl 2013

A ked si teraz začnem tým elastiq natierať už mi to asi nepomôže však??

samantha185
2. júl 2013

Neviem ci pomoze alebo nie, ale v kazdom pripade bude pokozka trosku jemnejsia a vlacnejsia, nebude sucha a nemala by praskat.. Ja mam osobne lepsi pocit ked sa cela ponatieram a pomasirujem

epsonka45
2. júl 2013

mne sa strie urobili v 38tt

samantha185
2. júl 2013

a vela zalezi asi aj ake velke brusko ti narastie, kolko sa napina koza.. ja som v 30tt a mam malinke brusko, tipuju mi tak na nejaky 20-22 tt

marylis
3. júl 2013

@anicka246 No neviem, na jednej strane ti moze zabranit striam tam kde ich este nemas, no tam kde sa ti uz objavili, tak uz nic nepomoze (max tak laser v buducnosti). Ono to je dost geneticka zalezitost. Ja som sa vkuse natierala a nemam ani 1 striu, ale myslim, ze aj keby som sa nebola natierala, tak ich nemam, lebo ani mamina (pritom sa vobec nekremovala) nemala ani 1. A ani babka.

milota164
27. apr 2014

ahoj, ja som pouzivala krem proti striam od Bepanthenu a pomohol mi, nemala som taku napatu pokozku a ani ma tolko nesvrbela.

simi252
28. apr 2014

Dievčatá ja sa natieram asi od 4mesiaca a aj tak mám strie na prsiach (ale to sa dalo čakať,lebo mi narástli o 2čísla) a už mám aj na jednom stehne... Ale ja mám strie aj z puberty na stehnách a zadku... len sa modlím aby sa mi aspoň na bruchu neurobili....

kiki68
28. apr 2014

to su strie, jedine natierat,ale akonahle sa vytvoria,tak uz budu,len nebudu amt taku farbu a trosku sa stiahnu. Budu potom biele. Skusit Bi-oil, ktory by to trosku mohol dat doporiadku a natierat aj po tehu,aby sa to co najkrajsie stratilo n tej kozi. ja mam strie na prsiach-biele od puberty, na bokoch tiez od puberty...no co uz. 😒

barbora_789
24. jún 2014
Používateľ barbora_789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barbora_789.

ide určite o strie, veľa mamičiek si zabúda natierať prsia, stehná a zadok a myslí si, že priberie iba na brušku :D keď už strie máš natieraj si ich nejakým krémom na vzniknuté strie, ktorý ti ich zjemní a zbledne, elasti-q exclusive je na to dobrý 🙂

modrofuzik11
6. jún 2015

mam tiez strie na stehnach. miesto, ktore som podcenila... brusko som si natierala bepanthenom proti striam a nic. a stehna... jaaaj. teraz ich tiez natieram tym istym kremom, cize ich aspon vidiet menej...

lilimoni
6. jún 2015

Ja som sa kremom skoro zabalzamovala a popraskala som asi vsade 🙄

flavia1
6. jún 2015

Ja som sa natierala vždy večer po sprchovaní olejom Saloos Antistri, som štíhla a brucho som mala riadne a nemám ani jednu striu.🙂

maykaaa1122
10. mar 2017

u mňa vyhráva Bepanthen proti striám, perfektný po každej stránke, ľahké dávkovanie, príjemný vôňou aj zložením, radosť natierať sa 🙂 teraz som ho kupovala aj tehotnej kolegyni, už asi mesiac sa ním natiera a je veľmi spokojná, že sa na to teší 🙂 natierať sa treba aspoň dva krát denne, pekne pokožku vyživí a hydratuje, bude pružná a nebude praskať... tým že nie je mastný, sa môžte hneď obliecť, rýchlo sa vstrebe...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre