Plodová voda pomaly uniká

sash102
14. feb 2022

Ahojte,
Koľko môžem čakať keď mi plodová voda len pomaly uniká? Som prvorodička, 40+3tt takže netuším. V noci som prvýkrát mala dosť mokrú intimku - popísala by som to ako extrémne vzrušené mokro, čiastočne slizove, viac vodové.
Teraz ráno mi uniklo po kuse dvakrát znova.
Nemocnicu mám 5 min autom, takže nechcem panikáriť a trepať sa tam priskoro. Bolesti zatiaľ ma len pichá v krížoch, nič pravidelné.
Ďakujem 😊

trgypadl
14. feb 2022

@sash102 pri odtoku plodovej vody treba ist do pôrodnice

anjelicek26
14. feb 2022

Uvidis sama, ale po 24h od prasknutia plodovej vody by sa to malo rozbehnut (ak nie, do nemocnice aj tak)... ono je to ked to odteka bohuzial brana pre infekcie, preto neradi cakaju dlhsie... nepravidelne kontrakcie su fajn, takto to proste zacina, muz nech si ta sleduje, ked to bude nastupovat rychlejsie a intenzivnejsie, pojdete do nemocnice...ale ak to mate fakt len kusocek, zbytocne este teraz... mozes tam este cely den behat hore-dole a ten komfort je tam nulovy...

sash102
autor
14. feb 2022

@trgypadl tak to viem aj ja, ale zase ušlo mi tak možno za 3 lyžice vody tak neviem, či má význam hneď bežať do pôrodnice bez nejakých bolestí. Včera sme boli na ozvach a dieťa sa aj dnes hýbe ako obyčajne. Obávam sa aby mi to nemocničný stres nezastavil potom. Preto sa pýtam na skúsenosti 😇

sash102
autor
14. feb 2022

@anjelicek26 veď toto, že nemám chuť sama chodiť po schodoch v nemocnici, keď môžem byť v pohodlí doma. Ďakujem, budeme to sledovať

anjelicek26
14. feb 2022

@sash102 rataj si tych 24h, ked sa to nerozbehne, budete musiet ist... dovtedy si daj teplu sprchu (muz nech ide s tebou a pozrie sa na teba, kupel NIE, ked je uz plodovy vak prasknuty), ono to pomaha tie kontrakcie rozbehnut....) ono pomaha celkovo pohyb, teda chodit, nech babo klesa svojou vahou do tych porodnych ciest... drzim velmi palce, ja som tiez prvu rodila v 40+3, od prasknutia vody do 4h uz kricala, kontrakcie boli len 2 hodiny s toho, proste to bolo sup sup...

zojanka
14. feb 2022

@sash102 ak ti v noci začala odtekať tak sa pomaly pobal a choď. Mne tak začala odtekať v noci a doobeda som šla do nenocnice a museli mi už hneď dávať antibiotiká pre istotu. Ešte mi sestrička vravela že to som mala prísť hneď, nie po niekoľkých hodinách. Radšej teda choď.

julie19
14. feb 2022

Ťažko povedať ale išla by som sa minimálne ukázať do pôrodnice že mas podozrenie že ti uniká plodová bodá a oni spravia test na vložke či to je naozaj plodová voda a podľa toho budeš vedieť čo ďalej 🤷‍♀️ Mne tiež išla po troskách ale teda viac ako po 3 lyžičkách, skôr by som to opísala ako menší pohár vody každých pár minút … ale teda prišla som do pôrodnice a myslela som že všetko ok, ale po vyšetrení sa im nezdala farba vody, tak si ma tam nechali, sledovali, po pár hodinách už bola voda vyslovene žlto-zelena tak ešte stihli 2 infúzie antibiotík a potom šup vyvolávačku, mala bola našťastie OK len ešte 2 dni zvracala tu zelenú vodu a dosť schudla ešte v pôrodnici viac ako pol kila

pupava_lucna
14. feb 2022

@sash102 Nám hovorili, že od odtecenia vody treba byt do hodiny v nemocnici, tak ja som šla hneď. Tusim keď je už dlho odtecena voda tak dávajú antibiotiká, lebo babo už nie je chránené a môže niečo chytiť.

trgypadl
14. feb 2022

@anjelicek26 pri vsetkej ucte, ako jej mozes povedat, ze si ma ratat cca 24 hod, vobec nevies, ci nahohodou nema pozit gbs, a podobne.. Ak jej odteka plodova voda, je vela dovodov preco treba ist do tej porodnice, a je jedno ci za lyzicku, dve, tri

ibrunova
14. feb 2022

Ak voda odteká, treba pomaly ísť, lebo potom sa to môže rýchlo rozbehnúť.

anjelicek26
14. feb 2022

@trgypadl keby ma, lekar by ju na to jasne upozornil, ze treba ist hned, vsak nie je nesvojpravna, ze by toto nevedela?

trgypadl
14. feb 2022

@anjelicek26 svojpravna je, ale Tvoja rada moze jej úsudok ovplyvnit

anjelicek26
14. feb 2022

@trgypadl ved uvidi. Ten komfort v porodniciach je proste nulovy, cele tie vysetrenia su stresujuce, ono par hodin hore-dole neurobi rozdiel... ono sa to mozno aj do par hodin rozbehne aj tak a pojdu... ved som tiez pisala, ze najneskor po 24h treba v tej porodnici byt...

trgypadl
14. feb 2022

@anjelicek26 viem aky je komfort v pordniciach... Par hodin hore dole neurobi rozdiel? Ona zhnodotit stav babatka za 24 hodin nedokaze, aky by sa vyskytla nejaka komplikácia tak tych par hodin by bol mega rozdiel.

niikoletka
14. feb 2022

@anjelicek26 nehnevaj sa ale predpokladám ze ma pôrodnici nepracujes tak takéto rady halabala dávať nie je vôbec sranda. Do nemocnice by sa malo ísť do 2h od prasknutia vody keďže sa tým otvára vstup infekciám. Tvoja rada napríklad pri pozitívnom GBS ale aj iných okolnostiach môže znamenať vážne komplikácie!

niikoletka
14. feb 2022

A autorka je vhodné sa pomaly prichystat dat si pôrodnicku vložku a ísť

victory7897
14. feb 2022

Smer pôrodnica..ja som mala taký pocit , všetko bolo v poriadku,len pocit ,,mokra,,v pôrodnici mi dala sestrička vložku plus roztok a už som mala ostať..o 5hod som išla na salu, cisársky...ja by som neriskovala..bola som v 37tt

anjelicek26
14. feb 2022

@niikoletka nepracujem v porodnici, ale nam to tu hovoria presne takto (pri pozitivnom teste je to samozrejme o inom).

sash102
autor
14. feb 2022

@niikoletka ja sa teda naozaj nechystám čakať 24h, je mi jasné, že takto sú pôrodné cesty otvorené aj riziká. Zátka mi odchádzala 3dni, číra, bez krvi, bez všetkého a voda je tiež číra, bez zápachu a farby. Dieťa sa hýbe ako zvyčajne v tomto čase. Preto som si myslela, že by som mohla počkať nejaké 2 hodinky a pochodit schody a pohopsat si na lopte doma kým sa vyberiem do pôrodnice, kde už budú stresy a cudzí ľudia, čo mi ako introvertovi veľmi máva so psychikou.
Ďakujem za rady 🙂

diewcatqoo
14. feb 2022

Musim sa zastat @anjelicek26. Podobne ako ona tiez nezijem na slovensku a taktiez mi bolo povedane, ze ak mi odchadza postupne plodova voda, nemusim hned bezat do nemocnice. Mam sa sledovat a ak by sa do 24 hod nic nedialo (tj. nezacali kontrakcie, neodtieklo by tej vody vela naraz a pod), staci ak pridem do porodnice az potom. Samozrejme, ak su nejake ine komplikacie, radsej ist 100x zbytocne ako vyckavat.

@sash102 z toho co popisujes by som sa ja asi hned do nemocnice nehnala. Ak to odteka po troske, nemas ziadne problemy a nemocnicu mas za rohom, este by som si pohopkala na fit lopte a chvilu pockala. Samozrejme, riad sa vlastnym usudkom. Drzim palce 🙂

kiki68
14. feb 2022

@sash102 zu davno mas byt v porodnici. Po prasknuti vody musis byt monitorovana a porod by sa mal uskutocnit do myslim 48hodin. Tomu uz pomozu v nemoci via rozhodnu co dalej. Hlavne nevstavat, kym nevysetria v nemocnici. Aspon u nas to tak je skrz mozny prolaps pupocnika

kiki68
14. feb 2022

@diewcatqoo vidis, v Rakusku si musis Volta sanitku a nevstavat. To je tu v materskej knizke. Cize vsade su ine pravidla. Asi vedia preco

sash102
autor
14. feb 2022

@diewcatqoo ja tiež nie som na Slovensku a tiež mi to takto povedali, že môžem počkať ak to len kvapká. Ale už sa chystám pre istotu, radšej strpim nemocnicu ako to podceniť. Keď tak ma pošlú domov ak som skoro

ankare
14. feb 2022

@sash102 mala by si ísť do nemocnice. 🙂 Ak do 24h. od začatia odtekania vody neporodis, budú Tí podávať ATB. Prajem Ti rýchly a čo najmenej bolestivý pôrod, drž sa! ❤️

dejna_
14. feb 2022

@sash102 a vieš určite že je to voda 🤔 lebo ja mávam v tehotenstve rôzne Výtoky ..ako chápem že si v čase keď už môžeš hocikedy porodiť ...a keď je to naozaj voda tak je dobre ísť do nemocnice.

sash102
autor
14. feb 2022

@dejna_ som si takmer istá. Výtok som mala celé tehotenstvo trochu, ale toto tak zrazu mu ušlo viac a bolo to ako bielko vo vode. A potom neskôr znova. Jednoznačne, balíme a ideme pre istotu.

Ďakujem všetkým ♥️

diewcatqoo
14. feb 2022

@kiki68 ale ona nepise o prasknuti vody. Ona pise o postupnom odtekani po troske. Jasne, ak praskne voda, tak tam potom nie je priestor na dalsie spekulacie. Ak odteka po trosicke, ako pise autorka, tak tam mi bolo povedane nehnat sa hned 🙂

ankare
14. feb 2022

@diewcatqoo podľa mňa je jedno, či vytečie veľké množstvo alebo odteká po kúskoch, ATB po 24 hodinách treba tak či tak. Plodovka sa dopĺňa, bábo by malo byť v poriadku, no hrozí nebezpečenstvo infekcie.

ankare
14. feb 2022

@sash102 daj nám vedieť, silno držíme palce!

zojanka
14. feb 2022

@ankare u nás dokonca už po 12hod od začiatku odtekania dávajú ATB a potom po 4h, 3h a na konci už každé 2hod intervaly.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre