Pád v tehotenstve

janynyna
17. aug 2018

Ahojte dievčatá. Som 35-2tt.vcera sa mi podarilo nešťastnou náhodou padnúť. Bruško som si neudrela teda aspoň dúfam. Samozrejme, že som hneď išla k lekárovi, urobil sono a vravel, že je všetko ok. Ale aj tak stále nad tým premýšľam, či nakoniec všetko dobre dopadne. Ci bude babo ok. Mali ste niektorá podobnú skúsenosť. Ďakujem.

zuzadula
17. aug 2018

Ak by sa niečo akútne stalo, včera by to lekár zistil. Ďalej budete v starostlivosti a chodiť na poradne, tak ak by naozaj niečo bolo, verím že by sa to odhalilo včas. Ale nemusíte mať strach. Pokiaľ nemáte bolesti, nekrvácate, netvrdne intenzívne bruško, neodteká plodová voda, dieťatko sa hýbe, malo by to byť OK!!! Dieťa má okolo seba airbag.. plodový obal a ten vie stlmiť nárazy. 🙂 Držím prsty, nech ste obaja Ok!! 🙂

nikolkamar
17. aug 2018

Ja som spadla v cca 33tt odpadla som v obchode a všetko bolo v poriadku lekár urobil sono prišla som ešte na druhý deň na kontrolu a ok 🙂

lubik87
17. aug 2018

@janynyna ja som okolo 25tt padla z rebríka na tehly... Lakte do krvy chrbát a zadok modriny a pod zadkom na stehne 5 CM jazva..išla som na kontrolu všetko ok chvalabohu ...no ale bola som blbá robiť tieto veci v tehotenstve ale chcela som pomáhať pri prerabke

janynyna
autor
17. aug 2018

Ďakujem Vám za odpovede. Babo v brušku cítim ale aj tak čakám netrpezlivo na ďalší pohyb. Snáď to už dotiahnem do úspešného konca.

eru331
17. aug 2018

@janynyna hlavne nestresuj! Lebo ten stres práve môže uškodiť bábätku. Pokiaľ si si bruško neudrela, tak by malo byť všetko v poriadku!

janynyna
autor
18. aug 2018

@eru331 ja viem, že to babu neprispieva ale veľmi sa bojím. Nedokážem na nič iné myslieť 😢😢😢

dubek
18. aug 2018

@janynyna aj ja som pred týždňom spadla dokonca tak ze mi šili koleno a všetko je ôk som 29tt

janamexico
24. aug 2018

Joj to poznam ja som nestastnr spadla v 38 tyzdni tak som sa zlakla ze som ani malu necitili strasne kontrakcie volali sanitku tlak 150 na 110 cukor 10 a kontrakcie neskutocne tym padom mu aj skorej urobili sc mala sa narodila o 2 tyzdne skorej

jana_eyre
24. aug 2018

mala som kolegynu, ktora padla na brusko v 8m zo schodov.. babatku sa nic nestalo, narodilo sa zdrave a v termine.. neboj, ked ta skontrolovali, urcite je vsetko ok..

katmi
24. aug 2018

@janynyna dieťa je v bruchu chránené plodovou vodou.. pokiaľ si si neudrela vyslovene brucho a lekár povedal, že si OK, tak je všetko v poriadku.. ja som spadla v 5mesiaci z koňa a moja dcéra je živá a zdravá.. takže kľud 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre