Otvorená na špičku prsta - koľko to je do pôrodu?

janulla77
5. dec 2019

Ahojte baby máte niektorá skúsenosti som teda budem začínať 37tt a dnes som bola na porade a povedali mi že som otvorená na špičku prsta... Chcem sa opýtať že či máte niektorá skúsenosť a koľko ste ešte vydrzeli.. Ja viem že je to málinko ale aj tak sa obávam či mi to neako nespustí aj keď budem normálne fungovať v domácnosti. Ďakujem ♥️

patha155
5. dec 2019

@janulla77 ja som bola otvorena 2m na 1cm a prenasala som 3 dni 🙂 a to som bola mega aktivna. Rodila som v july a mame 14a zahradu, tak som sa nenudila 😁 tyzden pred porodom som aj rylovala, aby som mu pomohla a nic 🤷‍♂️ nechcelo sa drobcovi

deti95060810
5. dec 2019

prosím ťa, môžeš ešte aj prenášať...to nevie odhadnuť ani len lekár...

nelca0510
5. dec 2019

@janulla77 bola som otvorena na prst a doteraz som otvorena na prst.a to som v 39.tt a chodim na dlhe prechadzky....

janulla77
autor
5. dec 2019

@patha155
@deti95060810
@nelca0510 Ďakujem za odpoveď ja sa bojím skrz toho že sa mi aj krcok skracoval... a už mi vysadili tie čipky a dnes mi povedali že som na špičku otvorená tak som sa zľakla že či mi náhodou už to aj nespustí..... Viem že to áno dr nevie povedať ale zaujímalo že kto mal stým skúsenost koľko vydržali ... Nechcela by dom ešte ísť aspoň keď už aby som vydrzela do 38tt 🙏

wena
5. dec 2019

Kľudne môžeš ešte aj prenášať, ja som bola od 34 TT otvorená na 1 cm, rodila som presne týždeň pred termínom.

fridi96
5. dec 2019

Na špičku som bola otvorená 37tyzden a ten deň ako povedal Dr. v noci sme museli do nemocnice a porodila som 🙂

janulla77
autor
5. dec 2019

@fridi96 no uvidíme kedy ma to lapne či skôr či neskôr a budem prenášať 🙂... Dúfam že Vám to dobre dopadlo

macka9
5. dec 2019

@janulla77 sestra rodila v 37t ,aj keby sa to spustilo uz to vobec nevadi babo ma pluca vyvynute , sestra mala polhodinovy porod ,ukazkovy vobec sa nenatrapila kedze syncek bol mensi , kludne sa to moze potiahnut aj do terminu ,babo sa vypyta spravny cas.

malicka_mysicka
5. dec 2019

@janulla77 ja som bola otvorena na prst od 33tt, prenasala som, malemu sa nechcelo, hlavne z toho nemaj stres 🙂

martina1201
5. dec 2019

ja som pri štvrtej bola otvorená na 1 prst od cca 34 týždňa, narodila sa presne na deň termínu

saskia_98
5. dec 2019

@janulla77 od 25 alebo 28 tt (Nepamatam presne) som sa zacala otvarat. Vydrzala som do 37 tt, potom rodila. Cize ty kludne mozes aj prenasat. 😉

janulla77
autor
6. dec 2019

@malicka_mysicka no keď ja som práve ten človek ktorý stresuje 🤦... A normálne si všetko robila aj si chodila na prechádzky hlavne sa bojím toho že bývam v byte na 3poschodi a nemáme vytach 😔 ale zas nechodím každú chvíľku von Max raz za deň.

fridi96
6. dec 2019

@janulla77 áno 🙂 už budeme mat pól roka a žiadne komplikácie neboli 🙏🏽😊 držím palce 😊

malicka_mysicka
6. dec 2019

@janulla77 do 38 som sa setrila a potom som uz zacala prechadzkovat a v 39 sme zacali vyhanat 😀

malicka_mysicka
6. dec 2019

@janulla77 nebehaj a nedvihaj tazke predmety a bude to okej 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre