Otvorená na jeden prst v 37. týždni

beatrice1111
21. jan 2022

Ahojte, dnes som bola na poradni a doktor mi povedal že som otvorená na jeden prst, prosím vás, čo to znamená? Som prvorodička, nestihla som sa ho ani spýtať čo teraz, ďakujem pekne 😃 som v 37. týždni

miskafilipkovab
21. jan 2022

@beatrice1111 😁 s prvým som bola na jeden asi niekoľko mesiacov 😃 s druhym som bola okolo deviatej na necely prst a o jedenastej vecer bol na svete. Je take no 🙈bud alebo.

evica17
21. jan 2022

@beatrice1111 nic tonemusi znamenat 🙂 bud porodis coskoro alebo aj nie a budes este cakat 🙂

karolina2019
21. jan 2022

@beatrice1111 mas cas. Ja som tak bola tiez cca v 37 tt a rodila som nakoniec 40+5...

bazalka1
21. jan 2022

@beatrice1111 joj ja sm bola na dva, doktor mi povedal ze do konca tyzdna porodim. A kedy som rodila? 10 dni po termine s vyvolavackou :D

emalka
21. jan 2022

Toto meranie krčka ma asi taku vypovednu hodnotu ako odhad hmotnosti potomka 🙄 Zeny otvorene aj na niekolko cm mozu v klude prenasat aj dva tyzdne alebo porodit na fleku. Celkovo by som to v tretom trim. brala ako znak ze procesy v tele funguju a porod sa blizi ale nestresovala sa. Dolezite je ako sa citis ty mimo toho otvarania - mas aj pravidelne krce, nevolnosti, crevne prehanky, bolest krizov?

oveckaaa19
21. jan 2022

@beatrice1111 ráno na poradni som bola v 38.tt otvorená na prst a v noci som porodila, ale predchádzala tomu dlhšia prechádzka takže možno aj to malo vplyv.
To ale nemusí byť váš prípad,kludne môžte ešte prenášať

fok
21. jan 2022

@beatrice1111 neznamená to nič, prepáč ja som na prst otvorená už mesiac… otvárajú sa pôrodné cesty ale tieto nálezy sa menia môžeš rodiť dnes zajtra o tri týždne…
Aktuálne som 39+4 😂

vanda323
21. jan 2022

@beatrice1111 Ahoj. Ja som už mesiac otvorená na 2 . A nič stále nerodim Vďaka Bohu

ailiba
21. jan 2022

@beatrice1111 myslím, že je to primeraný nález. Ja som sice bola na 1 prst týždeň pred pôrodom (39.tt), ale ty môžeš porodiť za týždeň, ale ešte aj prenášať...

marianna_peskova
21. jan 2022

Ja som bola pred prvým pôrodom otvorená na jeden centimeter od 35tt. Porodila som v 39tt. Takže si ešte na začiatku a porodiť môžeš hocikedy, aj o dva týždne.

hodiny22
23. jan 2022

@beatrice1111 ja som bola na 2 prsty v 37 týždni, a rodila som v 42. po termíne dokonca

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre