Otváranie krčka v 40tt.

berryblack
6. apr 2020

Ahojte, dnes som presne 40tt. Bola som u doktorky a poslali ma domov s tym, ze uz mam skrateny krcek na centimeter ale este zavrety, maly nan vraj nalieha hlavou. Tak povedala ze mi drzi palce, aby to v tom to tyzdni prislo. Myslite ze sa tento tyzden moze krcek otvorit? Ako ste to mali vy, kolko dni po termine ste porodili ak ste mali vraj este zavrety krcok? Myslite ze to moze fakt z minuty na minutu povolit? Uz to chcem mat za sebou.

bibg
6. apr 2020

@berryblack ahoj keď maly nalieha tak by som tomu trosku pomohla 🙂 mne dr odporučil sex s tým že muž sa spravi do teba. Spermie obsahujú nejakú latku ktorá pomaha rozbehnúť pôrod 🙂 nieje to zrovna najlepsi sex ale dá sa to vydržať. Ja som praktikovala to, behanie po schodoch, kúpanie v horúcej vode. V utorok mi povedal že tento týždeň porodim, praktikovala som toto všetko čo som ti napísala a v štvrtok deň po termíne bol maly na svete ☺️ Držím palce ☺️

mata122
6. apr 2020

Ahoj mne to prišlo z ničoho nič.. išla som sa večer osprchovať teplou vodou a do 5 hodín som mala dievčatko na svete 🙂

berryblack
autor
6. apr 2020

@mata122 to super, kiezby som aj ja mala to stastie.

berryblack
autor
6. apr 2020

@bibg tak to super. Ja uz od minuleho tyzdna skusam vselijake tie rozbehovacky, co radia po internetoch a maly sa drzi zubami, nechtami. :D

jaroe
6. apr 2020

@berryblack ja som bola pevné "zastuplovana" až do konca. Žiadne z deti sa mi nenarodilo pred ukončeným 40 tt, takže vždy stres, či bude indukcia, prípadne či bude pôrod trvat pridlho. Porody trvali cca 6 hodín od uvedomenia si, že rodim. Teraz to u mňa tiež nevyzerá inak, som 37+3 a kŕčok drží ako hluchý dvere😁

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre