Otočilo sa vaše bábätko pred plánovanou sekciou?

19. máj 2021

Maminky je tu niektorá, ktorej pre zlú polohu bábätká naplánovali cisársky rez a babatko sa otocilo v 39 tt napríklad? Moje je stále KP, lekár nevidí problém prečo sa nechce otočiť... 😪
Ja som prvorodicka no cisárskeho sa obávam... Ako viem, že sú mamičky co prosia lekára nech radšej cisársky ako prirodzený pôrod...
Ďakujem

hailey1
19. máj 2021

Cisarskeho sa neboj. Nie je to terno, ale to nie je ani prirodzeny porod. Lepsi cisarsky, ako zaseknute dieta. Prides si pekne s kufrom v klude a za par hodin (v mojom pripade za hodinu a pol) mas babatko na svete bezpecnou cestou. Urcite su pripady, ked sa babatko otocilo aj tesne pred porodom, ale priprav sa radsej na moznost cisarskeho.

margaretka_
19. máj 2021

Kamaratke sa otocilo pred porodom, ona isla rodit KP, bola uz druhorodicka. Mne sa neotocilo, cakali sme az do terminu, nesla som na cisarsky skor, ako chceli. Tiez myslim, ze sa priprav na to, ze sa neotoci.
Drz sa 🙂

blizenec79
19. máj 2021

Ahojky🙂no ja mam za sebou 2 cisaraky..prvy sa neotocil takze preto a druhy sa otocil zo dna na den az ma lekarka prekvapila ked povedala z ultrazvuku ale tam robili cisarak koli odtecenej plodovej vode a nemala som ziadne kontrakcie ani som sa neotvarala...ale neboj sa je to v pohode,pichnu Ti spinal a nic necitis,iba take tahanie..akurat prvy krat vstat z postele je masaker ale zvladnes to,ja som vecer uz sprchu dala a kazdy den to bolo lepsie,drzim palce😀

autor
19. máj 2021

@blizenec79 ďakujem vám

autor
19. máj 2021

@margaretka_ moja spolužiačka tiež male bolo kp, ale ona mala. Plánovanú sekciu na 40tt kvôli astme silnej... No a bola už prijatá v nemocncii týždeň pred TP a zrazu v noci ju bolelo brucho a ráno mala zrazu zo na den popukane, strie... Nechápala a po obede bola na usg a 5 dni pred pred termínom sa mala otocila...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre