Otec pri pôrode počas zakázaných návštev v nemocniciach.

dominika_79
8. mar 2020

ahojte, neviete či pustia môjho priateľa ku pôrodu keď sú teraz zakázané návštevy v nemocniciach? lebo ja by som bola rada keby to bolo možné 😶

siasis
8. mar 2020

Zalezi od porodnice napr. V ZA su zakazane aj navstevy a v PB je dovoleny aj partner pri porode takze treba sa informovat kde idete rodit

dominika_79
autor
8. mar 2020

@siasis no ja idem v ZV

aduskatt
8. mar 2020

partner nie je návšteva ale doprovod.....treba sa domáhať.....inak teda - doma bývate spolu, tak je asi trochu od
veci, keby Ťa mal nakaziť tam.-DDD

dominika_79
autor
8. mar 2020

@aduskatt však aj to ma napadlo a preto dúfam, že s tým nebude problém.... a ako to je s návštevami po pôrode tiež neviem

veronikaszabova
8. mar 2020

@dominika_79 navstevy su 100% zakazane.
@aduskatt ohlad sa berie aj na inych - nie, ze on nakazi ju, ale ak by bol prenasac, nakazi dalsich.

aduskatt
8. mar 2020

@dominika_79návštevy po pôrode zakázať možu, ale podla zákona doprovod pri pôrode vieš vybojovať.

jarmila2010
8. mar 2020

@siasis znama rodila v sobotu v PB a nemohla mat manzela pri porode

aduskatt
8. mar 2020

@veronikaszabova a lekáry, kuchárky a upratovačky nie? Tie predsa tiež chodia z vonku do nemocnice.

dominika_79
autor
8. mar 2020

tak teraz neviem už.... skúsim sa informovať u gynekologičky

veronikaszabova
8. mar 2020

@aduskatt nebudem sa tu dotahovat za slovicka.
Oni tam byt musia, on nie.

dominika_79
autor
8. mar 2020

keby môže aspoň pri pôrode byť tak by som bola rada

aduskatt
8. mar 2020

@veronikaszabova zo zákona má nárok ako doprovod, ako návšteva už nemusí byť pustený.

To nie je doťahovanie sa, to je proste fakt. Byť tam musia, ale neznamená to, že nemôžu byť prenášačmi a niekoho nakaziť.......môžu

4stanka4
8. mar 2020

@dominika_79 kamarátkina švagriná rodila teraz v piatok a manžel ju len doviezol a poslali ho domov takže tam nemohol byť vôbec.

violet88
8. mar 2020

Mňa to tiež zaujíma či môže byť partner pri pôrode, známa je teraz v pôrodnici a jej partnerovi zakázali byť pri pôrode, o tri týždne mám termín a chcem mať môjho chlapa pri sebe a on chce byť pri tom tiež, budem rodiť v TT a návštevy sú tam tiež prísne zakázané.

dominika_79
autor
8. mar 2020

@4stanka4 rodila v ZV?

4stanka4
8. mar 2020

@dominika_79 pardón zabudla som napísať v ZA

kittykat22
8. mar 2020

@dominika_79 zavolaj zajtra tam, kde ides rodit.

dominika_79
autor
8. mar 2020

@kittykat22 v stredu mám poradňu tak sa skúsim informovať

katatko351
8. mar 2020

Ahojte moja neter rodila v skalici, partner mohol byt

haaadanka
8. mar 2020

partner je doprovod.. taktiez zakonny zastupca vasho dietata.. v Cechach tomu rozumeju.. na Slovenlu neviem ako 😅😅😅

siasis
8. mar 2020

@jarmila2010 no ja niesom rodicka ja som len nakukal tu na Mk do skupiny Porodnica PB tak odtial som mala info zeny to tam tiez riesia..

aduskatt
8. mar 2020

Kopírujem z FB skupiny Ženské kruhy, tam sa to rieši:
Slovensko je rovněž signatář Úmluvy o lidských právech a biomedicíně. Klienti v nemocnicích neztrácí svoje práva okamžikem hospitalizace.

...Že doporucuje hygiena zákaz návštev, alebo ze je to nejaky vnutorny predpis v nemocnici vas nemusi zaujimat. Stale je nad tym vsetkym zakon. Je to otec dietata, neohrozil by ho na zivote,

dominika_79
autor
8. mar 2020

@aduskatt a nevsťahuje sa to len na manžela alebo nepotrebujem potvrdenie o otcovstve či ako sa tomu hovorí

jarmila2010
8. mar 2020

@siasis ja,zase,nahodne..sestra mi poslala foto malej,co sa narodila jej susedke a ze muza nemohla mat pri porode kvoli corone a ze toho sa najviac bala,ze tam nebude...

vikinkamarkusko
8. mar 2020

Moja svagrina rodila teraz piatok a nemohla mat mojho brata tam a ani na navstevy nemoze chodit malu videl Len na foto

dominika_79
autor
8. mar 2020

@vikinkamarkusko a bolo to v ZV?

vikinkamarkusko
8. mar 2020

@dominika_79 nie TT ale co viem vsade to je zakazane a zevraj aj doprovod v nemocnici Niekde som to citala ale uz ani neviem kde

evittam
8. mar 2020

@aduskatt Uved, prosím , zakon. Vďaka.

dominika_79
autor
8. mar 2020

@vikinkamarkusko aha dobre

evittam
8. mar 2020

Zákon ani žiadny iný právny predpis nelimituje žiadnym spôsobom to, kto môže byť sprevádzajúcou osobou. Takéto obmedzenia si diktujú sami poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, čiže ide o interné predpisy. Nemocnice si určujú, koho k pôrodu pripustia a rovnako rozhodujú aj o počte osôb, ktoré pustia na pôrodnú sálu. Je to teda vysoko individuálne v každej nemocnici. Navyše účasť sprevádzajúcich osôb môže byť podmienená absolvovaním pôrodného kurzu alebo prednášky. V zásade ale ide o osobu, ktorú si vyberie sama rodička.

Sprevádzajúcou osobou môže byť prakticky ktokoľvek. Zvyčajne to je otec dieťaťa, matka rodičky, sestra, kamarátka alebo dula,...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre