Nízka váha bábätka v 36. týždni

cacesova
13. nov 2020

Ahojte dievčatá, zas stým istým problémom bohužiaľ 🙈
Je podľa vás v pohode že som v 35+2 a malý váži iba 2200g? Doktor mi povedal že pôrodu váhu bude mať medzi 2500g je to málo? Som prvorodicka

cookie29
13. nov 2020

Je to menej než je dnes bežne. Ale sú to len odhady koľkokrát sa mýlia. A závisí aj od Vás ak ste menší tak je mala pravdepodobnosť že budete mat veľké bábätko

mimka11111
13. nov 2020

@cacesova ahoj,synček sa narodil v 38.tt, váha 2550g a neboli žiadne problémy 😉, susedke sa narodila dcérka s váhou 2300g,a tiež žiadne problémy,ešte aj v normálnom čase išli z nemocky domov 😉...neboj,všetko bude dobré

bubka226
13. nov 2020

@cacesova doktorov odhad moze byt +/- 500g
Mne doktorka tiez tvrdila, ze mala bude mat 3kg a dva dni nato som rodila a mala 3300g

adalmba
13. nov 2020

@cacesova moji synovia mali 1900 a 2020 a sú zdraví, dobehli to. Neboj sa, hlavne že je zdravý

basska_b
13. nov 2020

Na izbe som mala také drobatko že 2.2 kg pôrodná váha a pritom sa narodila pár dní pred terminom... sme sa smiali, že je 2x menšia ako ten moj obor 4.5 kilový. Treba si pripraviť veľkosť oblečenia 50 a takisto kojenie si naštudovať je dôležité správne prisatie, aby rýchlo veľa vytiahlo a efektívne pilo (oni sú také spave a potom menej priberajú), hlavne žiadne stresy potom na vážení udoktorky, oni majú svoje tempo. A u kamarátky odhad bol 2.2 a pomýlili sa o dosť, mal 2.8

alikal
13. nov 2020

mne dvaja rozni doktori tvrdili ze dcerka bude malinka, ze "budeme radi ak to dotiahne na 3 kila", vyliezla takmer 4 kilova, takze by som to brala s rezervou. a ak by aj mala menej, nemusi to byt problem, kamoska mala take drobatko a uplne zdrave dievcatko, normalne sli domov

moni333
13. nov 2020

@cacesova ajoj, mna tiež stále strašili že budem mat malinké bábätko :/ narodila sa den po termíne s váhou 2950 gramov 🙂 neboj, ešte tvoje bábätko narastie, teraz už len priberá v brušku 🙂

mogaa
13. nov 2020

@cacesova naša sa narodila v37.tt 2370g, je to uplne zdravé dieťa, bola drobnejšia ale dohnala to.....od mala priberala uplne ukážkovo podľa tabuliek na maximá😉

nedockavka372
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nedockavka372
13. nov 2020

@cacesova ahoj, práve dnes je pol roka, čo sa tešíme z nášho šťastia Matúška ❤️ bol to drobček, mal 2100g a 46cm, prišiel na svet plánovanou sekciou v 37tt, pretože v brušku už dlhšie nerástol ... Z najväčšieho strachu bola v sekunde najväčšia radosť a láska na svete 🥰 je zdravý, príčina prečo už nerástol sa nevie 🙂 netreba sa stresovať, nie každá môže mať 4kg bábätko.. Matúško je plne kojený, už mesiac prikrmujeme zeleninou na obed a momentálne má cca 7kg a 65cm 😁 zaplakať ho počujeme len výnimočne, je to spáč a smejko 🥰 to že máš menšie bábo má aj veľa výhod, veď uvidíš, trikrát hurá pre kríže, nosenie bábätka ☺️😉😉 a to že využijes tie krásne ňuňu veci 50/56/62 využijes dlhšie je ďalšia výhoda 🙂

majamat
13. nov 2020

@cacesova ja som sa narodila v 35tt a mala som 2300g. keby sa narodim normalne, tak mam okolo 3000g. posledne mesiace dieta pribera vela a zagulatuje sa. urcite za 5t by malo pribrat viac ako 300g-. tak aspon 500g.
no su deticky, ktore sa rodia mensie, zaraduju sa medzi IUGR, alebo SGA deti. v 36tt je to pod 2000g. tam este nie ste, cize este take zle to nebude.
a dalsia vec, meranie velkosti babatka uz 2. tromestri a hlavne v 3.trim. je vlemi nepresne. uz som zazila, ze sa pomylili az o 1kg.

majusska202
13. nov 2020

@cacesova to máš dobrú váhu ja som tak porodila obidve deti a nikto mi nepovedal ze to je zla váha. Mne doktorka povedala ze to sú bežné pôrodné váhy to len dnes keďže mamičky majú pestrú stranu berú mnoho vitamínov tak rodia 3az4 kilove deti. Takže bud kľudná

metuzalem
13. nov 2020

Aj ja som mala 2540g babatko a bolo v poriadku, neboj vahu dozenie...a rychlo ho vytlacis co je výhoda

ankare
13. nov 2020

Nestresuj sa zbytočne, je to len odhad. 😊 A menšie dieťatko ľahšie vytlacis. 😊 Držím palce! ❤️

hennyinnsbruck
13. nov 2020

To je orientačna váha. Moja sa narodila 37+2tt s 2320gr
Den pred pôrodom odhadovali 2800gr!

A si len v 36tt babo ti ešte môže pribrať. Ak nie, aj tak ma v pohode váhu.

danielahamar
13. nov 2020

Ja som v 33 a malý ma 1750g, a odhad je vždy len odhad, kde môže byt aj +500g, staršími mal v 32tt 1920g pri narodení.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre