Nevoľnosti ku koncu tehotenstva

titimata
5. jan 2018

chcem sa opytat ci je mozne aby som mala teraz ku koncu tehotenstva nevolnost 37tt plus4dni staci ze nieco zjem a strasne ma boli zaludok, myslela som si ci nahodou to nie su kontrakcie ale tie su v urcitych intervaloch a vraj bolia podobne ako pri kramoch ci mám ist pre istotu na pohotovost?

silesias
5. jan 2018

Je to normálne. Ja som v 36tt tak grcala že má chceli nechať v nemocnici nakoľko som aj schudla 1kg ale nakoniec zabrali čipky. Bábätko ti už moc tlačí na zaludok.

titimata
autor
5. jan 2018

@silesias
dakujem lebo som sa uz vemi bala ze co to moze byt kedze som prvorodicka mam strach ci budem vediet ze zacinam rodit, ako viem je to blbost ale n ikdy clovek nevie

silesias
5. jan 2018

@titimata No ja som dva pôrody mala vyvolavane a jeden cisársky. Takže tiež neviem aké to je keď kontrakcie samé prídu. Ale keď prídu neboj isto budeš vedieť že rodis 😂 Bud budeš mať kŕče ako pri menštruácii ale trošku iný level a bude ti tvrdiť celé bruško alebo ti bude tvrdiť bruško a veľmi ťa budú bolieť krize

montemotherone
5. jan 2018

Skôr ťa bolí žalúdok, keďže bábätko ti už na všetko tlačí. Skús jesť často, menšie porcie a ľahké jedlá (nemastné, neslané, žiadne sladkosti- nech ti to nekvasí v žalúdku...)

erika_smile
5. jan 2018

Aj ja som mala presne toto, bábo už je moc veľké, tlačí ti na žalúdok, neprejedaj sa, všetko s mierou

anjelic
5. jan 2018

Bábätko je už veľké a tlačí na žalúdok a ako vyššie písali radšej menšie porcie a ľahšie jedlá. Kontrakcie určite spoznáš, sú nielen pravidelné, ale aj interval medzi nimi sa skracuje a podobajú sa najskôr menštruačným bolestiam, ktoré silnejú.

trashpanda
5. jan 2018

Znamej tiez zacali tehotenske nevolnosti na konci tehotenstva (tusim vo 8.mesiaci). Tazko najst nieco, co normalne nie je a niekto by to nemal. :D

titimata
autor
6. jan 2018

Tak bolesť zaludka je zvycajne len ku veceru cez den fungujem vsetko normálne ale ked pride 5 hodina zacina mi byt tazko, a bolesť zacala tak tri dni vo stvrtok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre