Neustály hlad v tehotenstve

11. sep 2022

Ahojte ženy , začínam 28my týždeň a začínam byt aj zúfalá . Prosím , poraďte mi. Ja som neustale hladna . Ale že neustale . Naozaj sa snažím jesť pravidelne v rámci možnosti , ale nepomáha . Jem pravidelne cez deň snažím sa menej a naschval si doprajem večeru akože “ťažšiu” - nepomôže , zachvíľku za hodinu za dve som po najedeni hladna . Som hladna aj v noci sim hladna aj teraz - od piatej ráno sa prevalujem pretože už fakt nemám čo by som dala do ust môžem ísť pomaly do obchodu . Ovocie si veľmi rada doprajem a chuti mi ale po ňom som stále hlasnejšia . Po jogurtoch detto . Ženy prosím poraďte mi niečo výživné , ja začínam tretí trimester a zz mám viac ako desať kíl navyše , ja sa bojím čo to bude v decembri , sak budem mat 120 kíl 🥺🥺🥺 ešte tak mesiac dozadu mi na tento vlci hlad stačilo dzobnut si bebe keksik pripadne odkusnut z rožka, teraz nič take nehrozí 🥺🥺🥺 už som trosku zúfalá . Ďakujem už len za prečítanie .

dadis
11. sep 2022

Ked si das len ovocie,keksik, jogurt, nie je to plnohodnotne jedlo. Ak ma kazde jedlo dostatok bielkovin, sacharidov a tukov, predides hladovaniu (nahly pokles cukru) - toto plati pri dietach, ale asi sj takto by to malo. Ovocie jedz na ranajky s jogurtom a orechami napr. nie samotne. Ak si chces dat na olovrant jogurt, hod si do neho par slnecnicovych semienok. Namiesto keksika si sprav chlebik s lucinou a paradajkou.. ono to vyzera, akoby si isla bojovat s hladom vacsimi porciami..ale hladna si bud preto, lebo to telo potrebuje, ma malo cukru v krvi alebo ten cukor ti nahle klesol (po zjedeni rychlych cukrov ide rychlo hore a tuky a bielkoviny zabranuju prudkemu poklesu cukru). Skus sa mozno este preorientovat na celozrnne prilohy, chlieb. Tie tiez nesposobuju taky rychly rast/pokles, aj ked su rovnako kaloricky vydatne (preto sa odporucaju aj u diabetikov a pri chudnuti)

autor
11. sep 2022

@dadis moc moc moc ďakujem vyskúšam všetko čo si napísala . Si zlata že si mi to tak aj vysvetlila . ❤️ Rovno si v obchode kúpim

kitycat
11. sep 2022

Bebe keksiky cu plne cukru, len sa tvaria, ze su zdrave.

autor
11. sep 2022

@kitycat uviedla som len ako príklad čo mi zaberalo na neustály hlad aspoň na chvíľočku keď som sa napríklad práve v práci nemohla plnohodnotne najesť …. Len som chcela nejaké tipy čo má naozaj zasyti ako mi poradila kocka vyššie … lebo som už fakt zúfalá sama zo seba 😨

kitycat
11. sep 2022

Hej a prave preto su nevhodné lebo z nich budes zase hladna. Moja kolegyna ma v chladnicke vrrce baby mrkvy, salatove uhorky a toto ujeda.

lenusiatko
11. sep 2022

Ja som mala taketo tehorenstva a mala som tehu cukrovku, mas ok cukor?

autor
11. sep 2022

@lenusiatko joj ani Nehovor čakám na výsledok dosť neskoro sim bola na teste len vo štvrtok . Tak dúfam že bude všetko ok 🥺

lenusiatko
11. sep 2022

Drzim palce a ak aj nie, nie je to tragedia. Mna to odnaucilo od cukru a po porode som bola hned spat na svojej vahe.

lenkakravcova
11. sep 2022

Akú máš výšku a váhu?
Lebo ak máš nízku, môže to byť proste tým, že to potrebuješ pribrať..
Ak vysokú tak tá cukrovka alebo nedostatok vody (áno, paradoxne sa to prejavuje hladom)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre