Neustále tvrdnutie brucha

wejuska1230
15. okt 2017

Ahoj mamičky chcem sa opýtať keďže som to nemala ani pri malom ani pri malej.. bolesti krížov a strašne neustále tvrdnuti brucha a bolesti.. Neviem prečo ani z čoho to je.. ďakujem

krepes
15. okt 2017

Mne ked tak tvrdlo brucho stale na druhy den mi odtiekla voda.Ale to sa treba doktora pytat ak citis ze nieco nieje v poriadku.

wejuska1230
autor
15. okt 2017

Neviem je to také všelijaké.. poriadne nespím ako má kríze bolia.. a ked som bola u neho všetko v poriadku to za poslední týždeň je takto.

krepes
15. okt 2017

Ktory tyzden si?

wejuska1230
autor
15. okt 2017

29 týždeň...

krepes
15. okt 2017

Ja na tvojom mieste by som hned rano navstivila doktora alebo aspon zavolala. On bude mudrejsi 🙂

wejuska1230
autor
15. okt 2017

Bude to tak asi najlepšie ale ďakujem... 🙂

aduska121
15. okt 2017

@wejuska1230 ahoj bolesti krizov som mala aj ja stale ale tvrdnutie bruska len posledny tyzden pred porodom chod sa dat urcite pozriet

wejuska1230
autor
15. okt 2017

Musím lebo ani magnézium nič nezaberá...

aduska121
15. okt 2017

@wejuska1230 to nezaberalo ani mne..obcas pomohla jemnulinka masaz a hladkanie🙂

mircalla
15. okt 2017

@wejuska1230 Mala som medzi 24-30tt pri druhom tehu. Potom to preslo.

wejuska1230
autor
15. okt 2017

A bola si stým u doktora alebo ako?

kleopatra114
15. okt 2017

Mne tvrdlo bruško od cca 20 tt, ku koncu už takmer neustále. Dotiahli sme to úspešne do 36 tt+ 2 s jednou hospitalizaciou a šetrením sa.

mircalla
15. okt 2017

@wejuska1230 spominala som mu to samozrejme. v mojom pripade to nic nebolo nastastie, tehu bez problemov, porod tiez

wejuska1230
autor
15. okt 2017

To je to že ja nemôžem ísť do nemocnice nemám kam dať malich..

evitka83
16. okt 2017

@wejuska1230 brucho mi tvrdlo stale od 20tt, mala som kludovy rezim a rodila som v termine. Treba si vyhybat dvihaniu veci. S krizami ti asi velmi doktor nepomoze, asi len uvolnovacie cvicenia. Zrejme mas tak ulozeneho drobca, ze ti na ne tlaci. Pri cvikoxh na chrbte by sa ti malo aspon na chvilu ulavit a pri macke sa ti mozno srobwc trochu posunie/otoci. Ja som brala vysoke davky mg a guajacuran. Drzim palce

lucia245
16. okt 2017

mne tiez tvrdlo tiez az do kona tehotenstva a to som nakoniec prenasala a mala vyvolany porod... pomahalo lahnut si na chrbat a dychat na tri nadych hlboko do brucha a na styri vydych opat do brucha. po zhruba desiatich takychto sa mi to vzdy uvolnilo. poradili mi to na predporodnom kurze a mam odskusane🙂

luci009
2. mar 2018

@lucia245 ahoj ja mám tiež problémy s tvrdnutim bruška. Užívam magnerot 3x2 tablety a tiež guajacuran. Bojím sa, že pôjdem do nemocnice. Momentálne som 27tt.
Ako dlho môžem ležať na chrbte? Prešlo ti to časom?

lucia245
2. mar 2018

@luci009 mne to prechadzalo rychlo, ked som si to predychala, bolo to prec. zrejme som to nemala az take silne ako ty...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre