Nepriberanie v 3. trimestri

10. aug 2023

Ahojte, stalo sa aj vám, že ste v treťom trimestri vôbec nepriberali? Pred tehotenstvom som bola štíhla a vysoká, na začiatku som priberala mierne a pravidelne, do takého 5. mesiaca 4-5 kg. Potom v druhom trimestri som mala veľký hlad, cítila som, že musím jesť, ináč mi bolo na omdlenie. Za necelé 2 mesiace som pribrala 10 kg, vtedy sa mi výraznejšie zväčsilo aj bruško. Odvtedy nič, nepribrala som ani kilo, a to som už v 34. týždni… zatiaľ bolo na vyšetreniach všetko OK, ale príde mi to zvláštne, keďže od každého som počula, že práve v posledných mesiacoch budem priberať najvýraznejšie.

anavixy
10. aug 2023

Ja som v tehotenstve nepribrala ani gram. Pokial da stravujes normalne (tj nedrzis nezdravu dietu) dieta rastie tak ako ma, su dobre prietoky a proste vsetko je s dietatom tak, ako ma byt, je uplne jedno kolko a ci priberies. Bud v klude 🍀

bagre
10. aug 2023

ty priamo priberať nemusíš, rásť bude dieťaťko... ja som vždy pribrala cca 12 kg, boli fázy rýchlejšieho priberania aj pomalšieho. Podľa mňa si ok

bagre
10. aug 2023

za celé tehotenstvo 12 kg som myslela teda

10zabka
10. aug 2023

nemusíš sa znepokojovať 🙂 Ja som v poslednom trimestri 3 kg schudla a všetko bolo v poriadku 🙂 Koncom druhého trimestra som mala + 9kg, na konci tretieho +6. Synček napriek tomu priberal krásne, keď sa narodil mal 3440 g.

deti95060810
10. aug 2023

ja som dokonca pri jednom tehu ku koncu chudla... všetko Ok

ropucha6
10. aug 2023

Vsak ale dokopy si pribrala uz 15? Tak to ti aj staci 🙂 hlavne, ze dieta rastie. Ja som pribrala dokopy mozno 7 kil, mala som aj dost male brucho.

barbora19911
10. aug 2023

Ja som tiež nepribrala nič 🙂 a som za to rada bruško mám male

amelie2017
10. aug 2023

Ja som mala v oboche tehotenstvach v prvom trimestri vlci hlad, vtedy som aj najviac pribrala. V oboch tehotenstvach cukrovku, takze dieta. V prvom som priberala aj pri dodrziavani diety, v druhom som chudla.

maryetta
10. aug 2023

Ja som pri kazdom najprv 3-5kg schudla.
Teraz som 19.tyzden a mam +1kg. Teda 68kg.

paulina29
10. aug 2023

Ja som pri prvom tehotenstve pribrala 20kg pri druhom 14kg, myslim, ze si uplne v pohode v tomto…prajem bezproblémový porod a vela zdravia a skore zotavenie tebe aj bábätku ☺️uz to mas za par ☺️

mamusa123456789
10. aug 2023

Ja pri syncekovi pribrala do cca 5 mesiaca asi 9 kg a pred pôrodom som mala +6 alebo +7,takze som schudla a malý sa narodil 3250g a 49 cm a teraz ma 3 roky a vyzerá skoro na 5, pokiaľ je po zdravotnej stránke všetko v poriadku

mamusa123456789
10. aug 2023

Tak to nevadí (omylom som spravu skôr odoslala)

rebrambora
10. aug 2023

Ak ratam spravne, tak si pribrala 14-15kg.
Nie kazda sa s prepacenim vyzerie +30kg a potom to zvali na tehotenstvo.

ivik4
10. aug 2023

Normalne
Vela z nas nepribralo nic za cele tehotenstvo

diaalex
10. aug 2023

Ja som v každý mesiac pribrala 1-2kg, takže u mňa veľké plus sa nekonalo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre