Neotvorená a žiadni poslíčkova v 39. týždni

yella8888
18. dec 2021

Zienky prosim Vas je to normalne, ked som do zaciatku 39tt nemala ani jednu cvicnu kontrakciu a vobec este nie som otvorena? Znamena to, ze ma caka porod po termine alebo to moze este zbehnut jedna radost? Som aktivna, cvicim tehu cviceniav15 min, upratujem, prechadzky..pribrat som samozrejme pribrala uz cca 15 kg..no nevidno to na mne velmi😇...jedine co sa stalo, ze okolo 4 tyzdnov mam kratsi a maksi krcok...od 37tt som vysadila magnezium a od 38tt popijam malinovy caj..ako ste to mali vy..dakujem 👏

amelie2017
18. dec 2021

V prvom tehotenstve som bola na tom rovnako. Ani raz som nemala poslickov, 40tt zatvorena na 4 zamky. Porodila som 40+4. Skvely a na prvorodicku aj celkom rychly porod.

sssilvuska
18. dec 2021

@yella8888 kazde tehotenstvo je ine, hlavne sa nestresuj, ja som mala poslickov uplne pravidelne asi tyzden a absolutne som sa neotvarala ani nic sa nedialo...aj na ctg im ukazovalo uplne pravidelne kontrakcie, a rodila som az po vyvolavacke ...kliidek, vsetko bude tak jak si babo povie :D

inana11
18. dec 2021

Mam dve deti,ani raz som nemala cvične kontrakcie,ani tvrdnutia brucha … prvý sa narodil dva dni po termine a druhý sa narodil týždeň pred…pri prvom mi začali kontrakcie a pri druhom rupla voda… oba sle boli cisarskym,prvý akútne s druhý bol naplánovaný o dva dni neskor sko sa maly vypytal… takze ano,je to normálne,situácia sa môže zmenit behom pár hodin😃🤷‍♀️

bazalka1
18. dec 2021

Ja som bola od 38tt otvorena na 1,5cm a dr ma blaznil ze do konca tyzdna porodim. Taky trt :D prenasala som este 10dni a nakoniec museli vyvolavat bo malej sa nechcelo. Tiez som nemala ziadne kontrakcie...mozno len vymyslene bo uz mi z toho sibalo tak som sa velmi kontrolovala ze aj zastaveny prdik som uz pokladala za kontrakciu :D
A skusala som naozaj vsetko...chvilu som mala pocit ze zaberalo chodenie po schodoch...okna som vyumyvala...byt vyluxovany....no kadeco som poskusala....

paulinkaa2
18. dec 2021

@yella8888 ja som bol na poslednej kontrole 40+2 otvorená na špičku prsta. Ešte ten deň, večer začali bolesti o polnoci príchod do pôrodnice už na 4 prsty. Do 4h som porodila 🤞

mischell333
18. dec 2021

@yella8888 pri prvom tehu ma to chytilo o 1 ráno som šla ešte pospať o 5 ráno som sa zobudil bolo to silnejšie išla som záchranou na pôrodnicu porodila som o 12:06 (vodu prepichovali)
Pri druhom tehu ma to chytilo o 9 ráno do pôrodnice som šla o 15 záchrankou a o 17 som porodila (vodu neprepichovali praskla)

nikpa
18. dec 2021

@yella8888 ja som tiež nebola v 39tt otvorená, Dr. mi poobede na poradni hovorí, že to tak skoro nebude. V noci sme tam utekali lebo mi praskla voda, takže som ho zastihla ešte v tej istej službe. No okrem toho, že mi praskla voda sa nič nedialo. Skončilo to sekciou.

vilma7
19. dec 2021

Bola som tehotná 2x, ani raz som nemala poslíčkov, rodila som 40+8, 40+5

marianna_peskova
19. dec 2021

Ja som sa síce postupne otvárala jeden centimeter po týždni, v 38tt som bola otvorená na 4 centimetre, ale tiež som nemala žiadne kontrakcie, ani falošné.
39tt+0 mi z ničoho nič prišli kontrakcie ako blesk z jasného neba, ale to už som bola otvorená na 10 centimetrov.
Tým chcem povedať, že pôrod sa ti môže spustiť hocikedy, netreba vešať hlavu. 🙂

yella8888
autor
19. dec 2021

@marianna_peskova dakujem za povzbudenie ;)

vandica
19. dec 2021

@yella8888 ja som nemala nič také že poslickovia, veď to nie je samozrejmosť že to má každá. Jedine čo som mala bolo v deň termínu pôrodu že mi odišla hlienova zátka, a mala som také pocity ako keby ma má prehnať. Švagriná, ze no ty dnes ešte porodis, mne tiež odišla zátka a vtedy som porodila. No nič také sa nedialo, ani najbližšie dni. Pôrod mi vyvolávali 9dni po termíne a malý sa narodil 10dni po termíne cisárskym.
A ešte dodám, že po tom termíne som stále chodila po schodoch, na fitlopte jemne poskakovala, myslím, že aj okná som umyla, no ani ťuk. Malému sa nechcelo.

eugenius
20. dec 2021

U mňa tiež neboli poslickovia, dokonca ani otvorená som nebola a všetky tri trhu boli deturence stále vysoko aj v termíne 😀a zrazu to prišlo a pri druhej a tretej som ledva stihla do pôrodnice dobehnúť 🤦😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre