Neotočilo sa vaše bábätko tesne pred pôrodom?

23. máj 2021

Dobrý deň milé mamičky a najmä tie co ste museli postúpiť sekciu, ked ste mali bábätká zadockom, nie je tu náhodou niektorá, ktorej sa otocilo bábätko tesne pred terminom sekcie? Na kedy vám naplánovali sekciu cca? Prosím napíšte mi, za každú radu vám ďakujem... Ja sa bojim sekcie veľmi, som prvorodicka...

gianna
23. máj 2021

Mne sa otočilo v 39.tt, sekciu som si nechcela ani pripustiť, tiež mám z toho panicky strach 😐

autor
23. máj 2021

@gianna a co si robila? Ze sa otocilo z nicoho nic? Mojej spoluziacky na pôrodnom stole sa otocila, ale ona mala. Sekciu kvôli astme plánovanú len den predtým bolo kp a keď robili sekciu tak pozeralo uz na lekára keď otvoril bruško haha

gianna
23. máj 2021

Nerobila som nič špeciálne, ani neviem kedy sa otočil, a to bol dosť veľký. V 36.tt ma chcela doktorka poslať na manuálne otáčanie,čo som odmietla, aj ona hovorila, že bábätko je pre niečo otočené kp a manuálne otáčanie by mohlo spôsobiť komplikácie. Tak som to nechala na prírodu. Moja doktorka hovorila, že by som možno zvládla porodiť kp ja väčšie dieťa, preto má do plánovania sekcie ani netlacila, že bábätko sa môže otočiť aj na poslednú chvíľu.

denda007
23. máj 2021

Je to asi len blud, ale dieťa sa vraj otočí keď žena umýva okná. Mne sa to tiež stalo, ale sama moc neverím že je to preto. Možno keď sa ponaťahuješ s rukami nad hlavou. Za vyskúšanie nič nedáš. Aspoň budeš mať čisté okná 🙂

autor
23. máj 2021

@denda007 dobre tak zajtra asi po umývam okná 🤣🤣🤣

justify
23. máj 2021

Ja som skusala všetky kraviny čo som na nete našla ale nepomohlo 🙈 este ja dr na poradni si zo mna robil srandu ze jej malo dohovaram, ze on cital na modrom konikovi,ze si mam svietit baterkou na spodok brucha,ze sa za nim otoci 😂🙈 a uplne ťa chápem že sa bojíš, ja som síce nebola prvorodička (prvý sa narodil prirodzene) ale sekcie som sa bála brutálne. Ešte viac som sa však začala báť, keď mi dr na pôrodnom boxe dal na výber aj prirodzený pôrod, hneď som sa prestala sekcie báť. Babatko ma dovod ked sa neotoci, nejak von musi a poviem ti, ani prirodzeny nie je zrovna med lizat. Nestresuj sa zbytocne ale kazdopadne ti zelam,aby sa babatko otocilo ked si to tak prajes,ved aj ja som v to velmi dufala az do konca

autor
23. máj 2021

@justify aj sa modlím, aj dohovaram aj tu žiarovku, aj mostíky, aj po štyroch chodim.... Kolenacky mam haha... Ale ešte skúsim tie okna 🤣🤣🤣

veronykacs
23. máj 2021

aj mne sa to stalo, doktor povedal že ja som malá, bábätko veľké a už sa určite neotočí, že na ďalšej poradni naplanujeme sekciu.. a na ďalšej poradni mladý pán už dole hlavou :D nerobila som vôbec nič, ale teda keď sa otáčal som myslela že mi poprehadzuje aj vnútornosti

denuss
23. máj 2021

Ahoj, moj syncek sa otocil okolo 30tt hlavou dole a v 37tt si sadol na zadok🤦a este bol aj dokriza, hlavicka vpravo pod rebrami tlacila( ma skoro 6r. a doteraz si pamatam ten pocit) a zadok mal vlavo dole, noha jedna hore ,,vylozena", druha pokrcena😁dr. sa smiali ale ked mi planovali sekciu a bavili sa ako ho vytiahnu s takou polohou, nebolo im do smiechu..mne na vyber nedali, vraj by som ho nikdy prirodzene neporodila..aj pre mna to bolo tazke, neratala som so sekciou, po prvom prirodzenom krasnom porode, zmierila som sa s tym az casom, po porode..ked som mala uz ine starosti..ale teda davali mi nadej, ze aj v 38tt sa este niektore deti otocia🙏tak drzim palce

denuss
23. máj 2021

Este doplnim, termin mi dali na 38+1, lebo som bola na 1cm otvorena, a teda ta poloha bola tak zla, ze by nam mohlo ist o zivot, ak by sa porod spustil..

autor
23. máj 2021

@denuss joj a nemalo bábätko hlavičku odtlacenu ja som už 38 tt asi sa neotoci.... A naposledy keď mi roboli veľké sono tak si držalo nožičky pri hlavičke s ruckami

danusskaaa
23. máj 2021

Mne sa syn otocil v 38 týždni- strašná bolesť. Bohužiaľ neotocil sa celý- bol tak zvláštne krížom. Noha pod rebrami ma strasne bolela a hlavu pucil akoby cez panvovú kost vonku. Strašný pocit, za 2 dni som mala sekciu a bolo to vykupenie 🤣

yvanielka
23. máj 2021

Náš sa otočil v 39.týždni, už som mala pripravené predoperačné kvôli sekcii, lebo bol priečne. A raz v noci sa otočil, bolelo to, ale bola som šťastná, mala som obavy zo sekcie

justify
23. máj 2021

Mne inak to natahovanie privolalo porod. Naťahovala som sa na schodoch za vianocnou ozdobou a puk ... A voda sa liala,cize sekcia bola aj tak skor ako mi ju naplanovali. V 38tt sa narodila

denuss
23. máj 2021

Nie, hlavicku mal krasnu😊a nedali na vyber?v niektorych porodniciach preferuju aj pri takejto polohe prirodzeny porod..ja keby som mala moznost, tak asi idem do toho..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre