Nemám žiadnu prípravu na pôrod

7. apr 2024

Baby, je zle, že som v 38.tt a nerobím žiadne prípravy na pôrod typu lanové semienka, datle, masáž hradze, aniball, rôzne čaje a pod. A som prvorodička ?? Sú tu aj také a porodili normálne bez nastrihu? Celkom som sa zľakla lebo som bola dobre, ze nie ukamenovana

nika23t
7. apr 2024

Áno, je nás takých viac 😊 A to som rodila trikrát, aj keď prvý pôrod je vždy veľká neznáma. Niektora sa pripravuje od prvého dna a pôrod môže byť ťažký, niektora je nepripravena a porodí ani nevie ako. A aj naopak to, samozrejme, môže byť. Je to rôzne od ženy k žene. Držím palce, nech to máš rýchlo za sebou. Aj tak všetko začína až po pôrode 😉

majamat
7. apr 2024

kedysi nic take zeny ( nase matky, babicky atd... ) nemali a sme tu.

sissy27
7. apr 2024

Ja. Pred 20 rokmi nebol ani internet v kazdej domacnosti, takze som nemala odkial vediet o takychto kravinach a nie ich este praktizovat. A porodila som bez pritomnosti partnera, v obycajnej statnej porodnici, bez uplatku, 4 hod bolesti, na dve zatlacenia dieta na svete, ziadny nastrih, ziadne sitie, ziadna drama.
Samozrejme viem, ze kazdy porod je individualny, niektora sa vytrapi viac, ina menej, sesternica vsetky tri deti porodila do pol hodiny od prvej kontrakcie, ledva stihla prist do porodnice, tiez ziadne ceremonie predtym a tiez ziadny nastrih ani sitie. Takze ano, da sa to. Nikto ti vopred nepovie ako to bude prebiehat u teba.

lonely66
7. apr 2024

nie. ostaň v pohode a pokoji. naše matky, staré matky a celé generácie našich predchodcov rodili kdesi v poliach, bez hlúpostí a zvládli to. dôležité je, aby si to zvládla po pôrode. ako mi raz jedna múdra sestrička povedala, pôrodom to nekončí (tehotenstvo a problémy s ním súvisiace), pôrodom to začína. a mala pravdu 😀 budeš rodiť v nemocnici a je úplne prirodzené, že ešte stále rodia aj prirodzené ženy, ktoré necítia potrebu rozťahovať si anču nejakými balónikmi. ja som tiež rodila absolútne bez nejakých hlúpostí a dalo sa.

lonely66
7. apr 2024

@sissy27 presne tak. je to vysoko individuálne a vôbec to nezávisí od toho, či si ju niekto rozťahuje a naťahuje alebo nie.

angeli121212
7. apr 2024

Ja som nič nerobila a porodila som sice s nástrihom ale aj s epidurálom a teda nemám z toho nijaku traumu ani nič na porod mam prijemne spomienky

domka222
7. apr 2024

Jediná moja príprava na pôrod bola,že som sa oholila😀 inak nástrih a šitá prvý aj druhý pôrod

vyrovnanaosoba
7. apr 2024

Každá žena porodí. Zvládneš to aj ty.

petronellla87
7. apr 2024

🙋‍♀️ absolútne nič a na pôrod mám iba krásne spomienky 🙂

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienka.7
7. apr 2024

Autorka, vobec. Ja som rodila cez korunu keď nič nefungovalo... normalne som povedala doktorovi, ze neviem co mam robiť 🙈 len sa usmial, ze spolu "to dame". A tak aj bolo, presne ma "navigoval" co a ako, kedy zatlačiť, zavrieť oči a zatlačiť 😊 všetko das, neboj sa 👌😉 hlavne si zaplat doktora.

pukina
7. apr 2024

@monsterablue to je presne to, co chce kazda prvorodicka pred terminom citat

elviku11
7. apr 2024

A neupinaj sa tak veľmi na to, že to má byť bez nástruhu. Aj keby bol, zasiju ťa, to sa zahojí ani nebudeš vedieť ako... To je nič. Oproti tomu, čo budeš potom riešiť (mlieko, bábätko atď...)

kiki68
7. apr 2024

No dve kamosky tak isli a sesterka, zial maju strasnu traumu. Mysleli, ze to nejak pojde a ono tk islo dost tazko. Ale tak su aj zeny, co robili nemozne a islo to hrozne. A takisto naopak. To je kazdeho vec, Ja som to prave po tychto mojich kamoskach nenechala uplne na nahodu a robila co sa dalo. Kurzy som nemala ( bol 2020), ale epino a malinik a lanove semienka ano. Porod bol pomerne rychly a mini poranenie

ivka21
7. apr 2024

Vsak este mas stale cas dat si malinikovy caj a lanove semienka ja som to pri poslednom pila asi len tri dni kedze som porodila skor a pomohol aj tak 1 steh.

lucia13022023
7. apr 2024

Ja som presne v 39tt začala s naparkou a to som bola od začiatku tehotenstva presvedčená, že budem robiť všetko možné aj nemožné aby som sa pripravila na pôrod na 100%. Realita bola taka, že ani neviem ako a bola som v 38tt a doktorka mi povedala, že ak do 2 týždňov neporodim, idem na vyvolávanie. Tak ja ze aha ok.. Jedine co sa mi chcelo bola naparka, a obišla som bez akéhokoľvek poranenia a mala som rýchly pôrod ako prvorodicka. Pri druhom by som asi robila resp. Nerobila rovnako 🤣

katka533
7. apr 2024

Masaz hradze by som určite odporúčala, mne to velmi pomohlo a tiez psychicka príprava

denden77
7. apr 2024

tiez som nemala ziadnu pripravu.. strihli ma ale prezila som bez problemov 😊

cimage
7. apr 2024

Este mas cas nieco robit. Porodit mozes aj neskor ako v 40tt. Taka naparka je napriklad super, je to vonave a prijemne. Lan je zdravy celkovo, nielen na konci tehotenstva. Ja ho pridavam aj do varenia.
To, ze babky a zeny volakedy porodili aj na poliach je pravda, lenze nesedeli cele dni na riti, ale hybali sa. Starali sa o deti, domacnost, zvierata a polia.

babydesire
7. apr 2024

Ja ze budes pisat o kurze porodnej pripravy..lebo na tom som nebola ani ja. Ale veeelmi som bola na vsetko v tehu a o porode zvedava,,takze som googlila a diskutovala 😀 Dnes by som zlozila aj skusky z gynekologie/porodnictva 😀 xixi...Doma som skusala babske metody na vyvolanie porodu kedze som tuzila porodit sama bez zasahu lekara (ak je vsetko ok)..samozrejme - nic z toho nieje povinne,, povinne je byt zdravou a zodpovednou buducou maminkou,,takze pokoj 😉

martaatram
8. apr 2024

Ja som bola z tych co si nestudovala , nepozerala videa .. mam vela kamosiek co chodili na kurzy ,googlili ,pozerali porody ako soravne dychat …. Kazdy porod je iny a niektore mi povedali ze im to boli na dve veci… ja som dr povedala ked som sla rodit ze som sa nijak nepripravovala a povedal mi ze to je pre nich naj lebo ty mas v hlave nieco co ta ucili a realita moze byt uplne ina … za mna to bolo naj rozhodnutie porod som mala krasny za 5 hodin aj s kontrakciami na prvorodicku super

liviiiiii
9. apr 2024

Nieje ja som nerobila nič včera som rodila a bol to krásny pôrod dokonca som to dala aj bez EPI pritom som si to nevedela predstaviť. Počúvať čo hovoria a zvládneš to 😇

miui
10. apr 2024

Tak ja by som si napr.pozrela aspon videa ako dychat,ake su ulavove polohy pri kontrakciach a tak...

simona_boz
10. apr 2024

Ja som nemala nic. Aniball som skusila ale mna len stresoval tak som ho aj odlozila s tym ze zeny rodili aj bez a zvladli to. Porodila som bez Epiduralu(nestihali mi podat) inak by som si asi dala 😁 Mala som sice nastrih a sitie ale nebolo to nic hrozne, mala som slz toho vacsie obavy. Aj hojenie bolo celkom rychle a bez komplikacii.

monika_mt
10. apr 2024

Nechapem velmi naco su pri priprave na porod datle? Ale zase co sa tyka lanovych semiacok, susenych marhul a sliviek, tak tie odporucam urcite pribalit do tasky do porodnice. Lebo povedzme si uprimne, ked je zena pozasivana a potrebuje ist po porode na wc, tak posledne co potrebuje je to, aby sa zase pri vykonavani potreby potrhala.... Takze tie semiacka, marhule a slivky dokazu zazraky v tomto smere 😉

322sima123
10. apr 2024

Ale radim z vlastnej skusenosti ze priprav sa na dojcenie, napr. Na mamila.sk a tak, vyhladaj poradkynu vo svojom meste atd.. mne toto velmi chybalo.. pripravit sa na mozne koliky, reflux, problemy pri dojceni.. toto zeny najviac znici po porode, nie nastrih ktory som si za tyzddn ani nepamatala.. moj nazor a skusenost

322sima123
10. apr 2024

Este pomoc ked nechce doeta spat v kociku tak nosenie v satke/ nosici tiez zachrani vela nervov a beznadeje

denithestrange1993
10. apr 2024

Pozri kazda z nas je ina,niekto tieto veci neriesi, niekto studuje do zbesnenia (taka som bola a aj som povaha,ze si rada veci zistujem). Je to tvoja vec. Rob tak aby si bola psychicky v poriadku a citila si sa pripravena.

jablkovastrudla
10. apr 2024

Tiez som nic z toho nepraktizovala a mala som dva super porody. Hlavne je dychanie a pocuvajul co ti doktor/ sestricka hovori. Ja som doktora pri porode ani nemala, cely cas bola so mnou midwife a porodila som rychlo a maly bol vonku na dve zatlacenia- doslova
Ja som chodila na predporodnu pripravu a tam nam povedali jednu vec- kazda sa pripravuje na porod a potom su zeny prekvapene zo 6-tonedelia. Skus si precitat o tom co ta cakam po porode

monika_mt
10. apr 2024

A este jedna vec - presne ako to uz bolo myslim spomenute vyssie - s porodom sa nic nekonci, prave naopak, ta prava "zabava" len zacina. Urcite sa treba nejak pripravit na dojcenie, aspon nejake zakladne informacie si o tom zistis.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre