Nejde mi zaviesť aniball

alex5896
18. jún 2021

ahojte prosím vas rozhodla som sa zacat cvicit s aniballom, asi pol hodku som bojovala aby som ho dostala do vnutra ale proste to nejde snazila som sa aby som bola uvolnena a vsetko, skusala som aj s vyfuknutym aj s nafuknutym prosto nic neviem co robiť celkom som zufala ked uz teraz mam problem. Dakujem za rady a pomoc prípadne sukromnu správu.

ofzuza
18. jún 2021

Mas tam dost gelu?

00ivi00
18. jún 2021

Ono je najťažšie si prvé razi ten aniball zaviesť.. Musíš jednoducho prísť na nejakú techniku aby si ho tam dostala. Skúšaj to, nevzdávaj sa. Mám pocit, že som to skúšala s vyfúknutým a v určitej polohe som ho jemne nafúkla, ale tiež to bol boj

princess59
18. jún 2021

@alex5896 v tom inštruktážnim videu je že má byť na dve nafuknutia ale vtedy mi to nešlo ani za pána, úplne ho vyfucim, zrolujem a vložím (ventil mám stále otvorený) vtedy sa tam dá napchať a až keď je dnu zatiahnem ventil a nafukujem....dnes som cvičila 3x a už som to dala ako profesionál 🤣 prvý deň bol čisté zúfalstvo...

alex5896
autor
18. jún 2021

@princess59 tak to ti zavidim ja som po dnesku maximalne zufala takze dnes slzy, cokolada a zajtra skusim znova aspon ho napchat dnu kedy mas termin ? a kedy cvicis rano ci vecer ?

pondelok01
18. jún 2021

@alex5896 ja som to po dvoch pokusoch vzdala, tiez mi to neslo zaviest. Nasledne som si povedala, ze vlastne ani vytlacat nic este nechcem.

alex5896
autor
18. jún 2021

@pondelok01 tak uz teda necvicis nechavas to tak ? ci?

princess59
18. jún 2021

@alex5896 za tri týždne, ale nejako sa neponáhľam s tým cvičením, prvý krát som to ani nevytlacila, včera som dala iba 18,5 CM a dnes 20cm....ja som to chcela hlavne kvôli tomu aby som vedela ako dýchať a to som prvý deň vôbec nezvládla dnes už to šlo oveľa lepšie a aj rýchlejšie, hlavne musíš byť uvoľnená, a mne namiesto lubrikačneho gélu poradila kočka v drogérii kokosový olej a je to super,
Včera som cvičila ráno a dnes som skončila pred chvíľou ( musí byť správna konstalacia hviezd) 😁

pondelok01
18. jún 2021

@alex5896 ja uz mam po porode, zvladla som to aj bez aniballu nakoniec

alex5896
autor
18. jún 2021

tak to ti tíško zavidim uvidim čo bude zajtra :/

alex5896
autor
18. jún 2021

@pondelok01 tak gratulujem a nebala si sa.... ja ten aniball chcem hlavne skusit len pre psychicku pohodu a aby som vedela tlaciť bojim sa ze by som porod nedala bez toho :D vsetko bolo ok v edela si ako tlacit a tak?

pondelok01
18. jún 2021

@alex5896 ja som ho tiez preto chcela pouzivat, nech viem tlacit a tak, ale len ma to zbytocne stresovalo, pchat si nasilu dnu gumenu loptu. Takze namiesto pozitivneho psychologickeho efektu to bolo skor opacne. Niekde som sa docitala radu, ze ak budes mat pocit, ze nevies ako tlacit pocas porodu, tak normalne tlac ako ked si na zachode.

alexandra197
18. jún 2021

@alex5896 ja som ho tiež nedokázala ani zaviesť dnu a 5dni pred termínom mi oznámili ze to bude sekcia pretože mám nízko lonovu kost a preto mi to tam ani nešlo. Čakali ze sa to postupne roztiahne ale nestalo sa. Hlavne žiaden stres, keď pôjde pojde keď nie urcite zvládnete aj bez. Prajem co najbezproblemovejsi pôrod a veľa zdravicka obom 🙂

naturalka
18. jún 2021

So mnou cvicil muz, bez neho si ho snad ani nikdy nezavediem 🙈 z cvicenia sme si zrobili ritual, pocuvali sme relaxacnu hudbu a nakoniec to nebola az taka katastrofa, ako sa mi zdalo na zaciatku 🙂 balonik splnil funkciu

ada55333
18. jún 2021

@alex5896 ja by som si aniballom zbytočne nerobila stresy. Tiež som bola prvorodička a zvládla som to aj bez aniballu. Mat psychickú pohodu je dôležitejšie ako pchať do seba balóniky. Držím palce 🥰

janka_266
19. jún 2021

@alex5896 ja dom s aniballom cvičila asi týždeň alebo dva, prvýkrát to tiež šlo ťažšie, potom som skončila v nemocnici a pri pôrode som si na nejaký aniball ani nespomenula 🤣 a vytlačenie aniballu je neporovnateľne s dieťaťom 🤣 na to ako tlačiť a dýchať odporúčam počúvať sestry. A nekričať. Dýchať a snažiť sa byt v relatívnom klude. Určite to zvládnete.

pondelok01
19. jún 2021

@janka_266 presne, pocuvat personal a neplytvat energiou na krik a ono to pojde.

alex5896
autor
19. jún 2021

@janka_266 dakujem pekne 🙂

jana65l
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martina046
20. júl 2021

@alex5896 ja mam ten isty problem a som z toho zufala :(

martinkamly
18. okt 2021

Cvičila ste ďalej s Aniballom aj napriek tomu že ste mali kvasinkovu infekciu ?

martina046
18. okt 2021

@alex5896 ja som si ho sama nevedela nikdy zaviest... mne kazdy den pomahal manzel, inak by som ho dnu ani nedala 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre