Môžem si ešte dať kúpeľ?

17. nov 2022

Dievčatá, som prvorodicka, momentálne 39+1tt. Najbližšiu stredu mam termín pôrodu. Moja otázka, straaasne rada by som si dala teplú vaňu a porelaxovala v nej (inak sa vždy len sprchujem). Ale mam trocha obavy, keďže tepla voda vraj podporuje začatie pôrodu a to by som nerada.. Riskli by ste to? Mate s tým skúsenosti?Ďakujem vopred.

hilda08
17. nov 2022

Ak nebude voda teplejšia ako teplota tela podla mna mozes…ja som sa posledne tyzdne casto kúpala bola to jediná úľava

veronikaszabova
17. nov 2022

Som v 20tt a kupem sa stale.

paulinkaa2
17. nov 2022

Ja som si v prvom tehu dopriala, ale nie horúcu, len horsie bolo sa pozdvihat z tej vane. 😀

miadi
17. nov 2022

Jasne ze si mozes dat vanu cele teho kludne Ved nejdes do hot tub . Ako prvorodicka budes skor prenasat a po TP skusat vsetko mozne aj teplu vanu a uvidis ze ti to bude akurat tak prijemne no porod to neposuri.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svetlonos
17. nov 2022

Mne dr povedal, ze do 38 stupnov kludne moze byt. Prve dva mesiace som nevedela, ze som tehotna a kupala som sa v takej fajnej cez 40 stupnov, to ka mozem 🙂 Nastastie sa nic nestalo. A tiez som chcela aby sa mo porod spustil sam, tak som znova napustila teolejsiu vanu a robila vsetko, co mi dr poradil. Ani len tych poslickov povestnych som nemala 😂 Takze neboj a aj keby, bude babo o tyzden skor, to uz nevadi.

bessdonna
17. nov 2022

uz je to ok porodit.urcite si dopraj relax.ja sa kupem kazdy den v 30tt.je mi to prijemne

beata_k
17. nov 2022

Len 38°C.

noami12
17. nov 2022

Ja som sa kupala stále v tehotenstve, ale v jedno pekne poobedie som si povedala že idem sa zvaliť do vane a zrelaxovať a tak som aj spravila, potom som vyšla z vane a išla som si ľahnúť a v tom mi odtiekla plodová voda 😀 ale tak tiež som mala tak týždeň do termínu, takže to už nestresuj to je v pohode 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre