Môžem ísť v 8. mesiaci tehotenstva lanovkou na Chopok?

domi09
18. aug 2022

Dobry den.

Chcem sa spytat, som v 8.mesiaci tehotenstva a chceli by sme ist lanovkou na Chopok ..myslite,ze mozem?
Tehotenstvo bezproblemove!

A este mala ma 2roky a chceme ju zobrat na lanovku myslite,ze to bude dobre pre nu?

Dakujem 🙂

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domi09
autor
18. aug 2022

@jabadabadu
Kabinka mi nic neurobi.. ja sa slusne pytam,ci to prevysenie nema daky vplyv na tehotenstvo vo vyssom stadiu...

petamich
18. aug 2022

ja uz som sice v 8. mesiaci sedela viac menej na zadku 🙂 nechcela som rodit inde ako som mala lekara ale podla mna kludne mozes

stellarstar
18. aug 2022

@domi09 s autom jazdiť smieš?

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
banalu
18. aug 2022

@domi09 mozno prevysenie a zmena tlaku vzduchu moze byt problem, moze to ovplyvnit tvoj tlak - malatnost, bolest hlavy a tiez je otazka, ze ak by sa nedajboze lanovka pokazila a museli by ste ist naspat po vlastnych ci to zvladnes. Inak urcite tam uz par tehotnych vo vysokom stadiu tehu sli lanovkou 😉
Kazdopadne vo vseobecnosti je to asi ok...

banalu
18. aug 2022

No aha 😉

miadi
18. aug 2022

Ja som v 8m letela lietadlom uplne v pohode Takze na lanovke by sa ti tiez nemalo nic stat -ani babatku.

sisaka
18. aug 2022

@domi09 Chopok je v 2000 m n.m., to nie je až tak vysoko a tiež nestupaš z 0, takže v pohode.
Ja som bola dávnejšie vo výške 4 200 m n.m, kde sme išli ale z 0m n.m. to by som už ako tehotná neriskovala, tam bolo aj ľuďom zle z toho.

karolinav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janinah
18. aug 2022

Asi si tam ešte nebola,čakáš v rade na lístok,potom prejdeš kusok jednou lanovkou,potom zas čakáš celkom dosť dlho v druhom rade /namačkaní ľudia sa tlačia,covid necovid,rad neexistuje,otvoria sa dvere a podme tlačme sa,aby sme sa zmestili v tejto várke a nečakali na ďalšiu...a ak budeš chcieť ísť aspon časť peši cestou dolu,tak stačí malé pošmyknutie a nešťastie je hotové...môj záver....nie,neriskuj

monkasponka
18. aug 2022

@janinah My sme boli pred mesiacom, este aj cez vikend.Na listky ziaden rad , vstupy na lanovku ľavou zadnou, žiadne tlačenice..

janinah
18. aug 2022

@monkasponka ja mám skusenosť ako som popísala

jaskolka
18. aug 2022

Chopok nie je Mont Everest, nemalo by ti nič hroziť z prevýšenia.

7lenka11
18. aug 2022

Pre tie, čo majú blbé komentáre - v tehotenstve sa všeobecne odporúča max 2000 m.n.m., obzvlášť vo veľmi vysokom štádiu. Ja som bola na konci 3. mesiaca v Tatrách a keď som to riešila, kam môžem ísť, tak nebolo mi odporúčané ísť nad nadmorskú výšku 1800 m.n.m. Takže by som sa poradila s gynekológom. Pokiaľ máš bezproblémové tehotenstvo, tak si myslím, že to nebude problém. Skôr to, že si už vo 8. mesiaci by mohlo byť jemné riziko..

sisaka
18. aug 2022

@7lenka11 všeobecné odporúčanie je pobyt do 2 400 m n.m a neodporúča sa dlhodobý pobyt, nie, že sa vyveziem hore, hodinu popozeram a idem dole.

domi09
autor
18. aug 2022
stellarstar
18. aug 2022

@domi09 no vidíš tak aj toto môžeš 😉👍

domi09
autor
18. aug 2022

@karolinav dakujem pekne za odpoved! 🙂

domi09
autor
18. aug 2022

@janinah
Jasne ze som bola .. ale nie teraz pocas tehu..
Preto sa pytam,ci to nie je problem.

7lenka11
18. aug 2022

@sisaka ja som si to zisťovala a mne bolo povedané, že max do 2000 mnm..

nikpa
18. aug 2022

@domi09 bežne sa lieta v tehotenstve a nič sa nedeje, takže prevýšenie na lanovke ti určite neublíži. Na lanovke predpokladám ani nie je zákaz vstupu tehotným ženám, takže šup na výlet a nestresuj

akje
18. aug 2022

@monkasponka
@janinah

Ja som bola prvy septembrovy vikend minuly rok a rovnako boli strasne tlacenice a rady. Asi zalezi od obdobia, v ktorom sa ide 🤷🏼‍♀️

domi09
autor
19. aug 2022

@nikpa
Okej okej vdaka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre