Máte skúsenosť s injekciami na vývin pľúc?

nikusssik
6. mar 2013

Dievcata mate niektora skusenost s tymito injekciami?dali mi ich lebo je mozny predcasny porod,ale dnes sme uz boli celkom okej.je mozne dietatko vyzivovat dakej v brusku ak ma tieto injekcie v sebe?ja velmi chcem aby sme co najdlhsie vydrzali,kedze sa nam polepsilo.dakujem 🙂

babajaga
6. mar 2013

ahoj,aj mne ich davali....a porodila som v termine....davaju ich ak by si predcasne porodila,aby babo nemalo problemy s dychanim...takze aj ked ti ich dali,kazdy den babetka v brusku je vyhra...

miculienka
18. mar 2013

tiež som ich dostala v 20 tt a donosila som do termínu , nič sa nedeje , buď kľudná 😉

kobrtko
19. mar 2013

Mne začala odtekať plod. h2o v 30. tt, tak mi dali aj hneď v nemocnici aj tieto injekcie, malý sa narodil o 2 dni... ale z tých injekcií to nebolo, jednoducho tam už neobsedel (kvôli infekcii 😖 ).
Injekcie štípali ako šľak, no určite mu to pomohlo, po pôrode sa sám nadýchol, Apgar mal 8, 9, 9. Všetko dobre dopadlo.... Jasné, že bol v inkubátore, ale to už je iný príbeh 😉

janaalzbeta
19. mar 2013

aj mne ich dávali, je to pre dobro dieťatka, aby bolo schopné prežiť ak príde na svet skôr....ja som ich tiež brala...To pichanie bolo nepríjemné no musíš vydržať.No u mňa i tak bol pôrod skoro bola som ohrozená na živote ja aj dieťa mala som ťažkú gestózu ....Ako extrémne nedonosený sme mali malú šancu prežiť.....bez tých injekcií kto vie ako by to dopadlo. Nemusí to byť ako u mňa môžeš donosiť do termínu....Teraz má už 2,5roka síce diagnózy má ale nedala by som ho za nič. Skús sa nejakej sestričky popýtať, zvyknú povzbudiť....Všetko dobre dopadne 😉

janinka444
1. júl 2013

Mne dávali takéto injekcie v podobe infúzií, lebo ma pripravovali na predčasný pôrod dvojčat, brala som tieto infúzie 2 týždne pred pôrodom a dvojičky sa mi narodili v 35.týždni, všetko bolo OK.. 🙂

aduskatt
1. júl 2013

Ja som ich dostala hned, ako som prisla do nemocky lezať, v 25tt, dostala som tusim 3 injekcie a potiahlli sme do 36tt, takze pohoda

eviska83
1. júl 2013

Ja som tieto inj. dostala v 27tt tiez koli dvojtehotenstvu - vydrzali sme do 38 tt 😉

sona28a8
1. júl 2013

Ja som tieto injekcie dokonca vybrala 2x,prvé som dostala v 30týždni a potom mi stihli dať ešte do ukončeného 33týždňa,malý sa narodil v 34týždni zdravý ako buk.

ritusuk
1. júl 2013

aj mne ich davali a som za ne velmi vdacna,rodila som dvojcata v 32tt a sam doki povedal,ze keby nebolo tych injekcii,mohlo to dopadnut uplne inak,kedze Samko mal len 1900g a Ninka dokonca 1100g...

oktavia
1. júl 2013

ja som dostala tri injekcie malá sa narodila v 27 tt a vďaka ním žije.

renuska23
1. júl 2013

Ja som ich tiež dostala, lebo som sa otvárala od 23. týždňa a hrozil predčasný pôrod. Nakoniec sme vydržali do 36. týždňa a malá je tiež úplne v poriadku 🙂

katussamus
1. júl 2013

ja som ich dostala v 25 tt a vydržali sme do 37 tt, pohoda,len ako bolo písane štípali ako šlak, ale to už asi vieš aj sama 😀

kejkej
2. aug 2013

mne ich tiez pichali v 35 tt a teraz sme v 39 tt

palla12
17. sep 2013

Ahojte ste prave take mamicky, ktore potrebujem. Mam doma predcasne narodeneho synovca, a preto viem ake to je. Prosim Vas o vyplnenie dotazníka, ktory je zamerany na rizikove faktory predcasneho pôrodu. Veľmi by mi to pomohlo. Vopred dakujem za Vas cas, a tiez ochotu.

RIZIKOVE FAKTORY POCAS TEHOTENSTVA
https://docs.google.com/forms/d/1oFIVbHbzR4mGOd...

Prosím mamičky, ak majú doma predčasne narodené dieťa, či by neboli také dobré a nevyplnili tento kratučký dotazník na Následky predčasného pôrodu a ich pretrvávanie. Vopred ďakujem!

NASLEDKY PREDCASNEHO PORODU
https://docs.google.com/forms/d/1Dm_yjRclWjpWWK...

zabkakwa
18. nov 2013

mojej mamine to pichli pred 20 rokmi, a nebiť toho, brácho nežije.... narodil sa síce normálne v termíne, no s pneumotoraxom, ale tá injekcia mu zachránila život. Mala som ešte jedného bračeka (23r.), normálne donosený, no taktiež sa narodil s pneumotoraxom, ale on to nezvládol a po 3 dňoch nám umrel :(

silvinnka
9. dec 2013

ja som ich tiez stihla vybrat pri dvojickach v 30tt,tieto injekcie ucinkuju 3. tyzdne,nemas sa coho obavat ,nam velmi pomohli,baby sa narodili v 33+1tt,boli sice v inkubatore,ale pekne same dychali...

22ivanka22
12. dec 2014

Ahojte. Môžem sa opýtať? Mne tiež doktorka vravela, že zvažuje tieto injekcie. Tak som rada, že som našla takúto tému, som sa trošku ukľudnila. A môžem sa opýtať, kam sa pichajú tieto inj? Ja som v 27+4tt a hospitalizovali ma pre tvrdnutie a bolestiam bruška.
Ďakujem

kaja2008
16. mar 2018

@22ivanka22 Aj ja by som rada vedela.kam sa tieto injekcie pichaju a ako dlho si bola hospitalizovana? Dik

22ivanka22
17. mar 2018

Ahoj. Ufff, tak to je už pekne dávno, čo som to tu písala 😉 . Môj synček má už dnes tri roky a je riadny živý zivan 😋 .No ležala som 10 dní a inj. sa pichaju do sedacieho svalu v počte dve naraz a potom jedna na ďalší deň.

kaja2008
17. mar 2018

@22ivanka22 diky moc.....lebo mne povedali ze na 48 hodin a dom

kormelia11
17. mar 2018

@kaja2008 ja som lezala tyzden ked mi ich pichli pre podozrenie na predcasny porod

kaja2008
17. mar 2018

@kormelia11 kde ti ich pichali?

kormelia11
17. mar 2018

@kaja2008 bolo to uz davno neviem ci do sedacieho svalu alebo ruky

majocka199
26. apr 2018

Pichaju ich do sedacieho svalu, ja mam vybrat 4 kazdych 8 hodin.

zdenka67
8. nov 2018

@majocka199 baby vy ste už asi všetky po pôrode... Mne teraz pichali, 3x v rozmedzí 8 hod do sedacieho svalu, akoze fakt to boli jak fras 😂 som 32+2, tak ale zlepšili sa aj prietoky, takže nás ešte možno pustia domov... Ešte dúfam, že vydržíme dakych pár týždňov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre