Mám ukončený 37. týždeň a dieťa sa tlačí dolu

sara967
23. aug 2024

Poradíte mi mám ukončený 37, týždeň a chcem sa opýtať to aj vám tak dieťa v brušku pohybuje že sa mi tiska dole vždy ma to vystraší si myslím že idem rodiť lebo ja som ešte nerodila, a to mi robí pri v chôdzi keď sa mi tiska pod bruškom ja už radšej nechodím nikde sa bojím aby som nerodila tá celý deň len ležím 27 mám poradňu a má už gynekológ chce poslať do nemocnice na cisarsky rez

sisa_s
23. aug 2024

Preco uz nechodis na poradne do nemocnice? Pokial viem, to nefunguje tak, ze sa tam prvykrat ukazes az ked rodis + ty chces cisarsky a ani to nemas schvalene primarom/prednostom

sashka22
23. aug 2024

@sara967 čím väčšie bolo, tým má viac tlačilo na panvu, má stále menej a menej miesta, je to prirodzené. Buď som si podlozila na posteli nožičky pod nohami vyššie a tak ležala 'dolu hlavou' alebo som si podväzovala bruško šálom a okolo krku, aby bolo bábo vyššie a mohla som existovať aj postojačky.

sara967
autor
23. aug 2024

@sisa_s ahoj na druhy týždeň má posiela môj gynekológ povedal že mi dá. Odporúčanie a mám.sa ísť objednať do nemocnice na cisarsky rez

matullienka
23. aug 2024

@sisa_s ja som ani pri jednej nechodila na poradne do nemocnice, stále len k svojmu dr. Prvá sa narodila v 40 ty a druhá v 39tt. Samozrejme pri cisárskom je to iné

sisa_s
23. aug 2024

@matullienka ani na ctg? Len sa cudujem, lebo ja tak viem z okolia, ze kamosky od isteho tyzdna uz chodili len do nemocnice kazdy tyzden a tiez cisarsky posudzuje porodnik, nie obvodny gynekolog..ale tak asi kazdy to ma inak 🙂

matullienka
23. aug 2024

@sisa_s nie ani , tie mi robil môj gynekológ.

jankalukasova
23. aug 2024

@sisa_s ja som nechodila do nemocnice vôbec. Chodila som k svojej lekárke, ktorá bolo zároveň aj moja porodnička a ctg mala v ordinácii. Za túto možnosť som bola mimoriadne vďačná.

lencisko
26. aug 2024

@sisa_s ja som tiež chodila pri oboch len k svojej gyn. Aj na ctg.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre