Mám nízko položené bruško?

18. aug 2022

Pekný večer všetkým prajem, bolo mi dnes povedané doma že vraj mám nízko bruško.. Čo si o tom myslite vy? Som 33+1tt.
Ak áno, čo to znamená? Viem že sa blíži pôrod ale myslíte že nejak skoro napr týždeň dva? Či sa iba telo pripravuje na finále?

autor
18. aug 2022

Prikladám ešte jednu foto

kabba
18. aug 2022

Ano, je nizsie polozene a nemusi to znamenat nic. Volakedy sa podla toho urcovalo pohlavie. Uz by ti stare matere povedali, ze cakas chlapca :D

anavixy
18. aug 2022

Vôbec nie. Dôležité je, kde začína, nie kde končí 😃 tam to vďaka čomu vyzerá byť nízko je mäkké, nie? Nízko položené ho možno máš, ale klesnuté nie. Od 35tt prirodzene bude klesať (zistis to tak, ze budes mat viac miesta pod prsiami, ja som si to napr. uvedomila len vdaka ovisnutejsej slaninke🥲), niekomu ani nie, takže presný termín pôrodu tým neurčíš, nech ťa nestrašia…

deniskap
18. aug 2022

Tie reci s tym nizkym bruchom... mne kazdy hovoril,ze este nejdem rodit,ze nam vysoko brucho
Kleslo mi az na porodnej sale. Podla mna to zalezi od maternice,vahy dietata,polohy a celkovo asi aj zenskeho tela.Nikto ti podla toho nevypocita termin porodu

miskamicha
18. aug 2022

Podla mna uplne ok. Neriad sa tym. Bola som 38+1 a dr ze vidi to za dva tyzdne...brucho uplne hore nekleslo...mala bola do 10 hodin na svete.

babydesire
18. aug 2022

Vies co, pri druhom porode mi par hodin pred porodom brusko kleslo,ale ani nie na pohlad ale na pocit,rano som bola tehula v 39+6tt a podvecer som chodila ako kacka a mala som doslova pocit ze mi dal znicoho nic niekto medzi nohy loptu..to som pri prvom porode (vyvolavany po termine) necitila, takze novinka premna,rovnako tak aj odtok hlienovej zatky presne o 00:00 ,teda par hodin od "lopty medzi nohami" a o pol piatej rano uz bola slecinka nasa na svete 🙂 v den terminu,bola nedela

zuzka565
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka565
18. aug 2022

Mne v prvom tehotenstve kleslo bruško mesiac pred pôrodom. A mám chlapca 🤣
@kabba

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre