Mám ísť v 36. týždni na pohreb?

9. aug 2023

Zdravim, zomrel mi dedko, veľmi teraz premýšľam či mám ísť na pohreb v takomto stave,nesedela by som ani vpredu ale bola vonku ak by mi prišlo zle, myslíte že je to dobrý napad

solange7
9. aug 2023

Mas nejake rizikove tehotenstvo alebo komplikacie? Ak nie tak mozes ist kamkolvek a kedykolvek.

autor
9. aug 2023

@solange7 tak zatiaľ nič nemám, len viem že sa hovorí žeby tehotná nemala ísť ale nebudem pozerať do truhly, vezmem si vodu a vonku je čerstvú vzduch

qwert87
9. aug 2023

Kľudne môžeš, to sú len také sprosté povery co by vsetko tehotna mala/nemala. Bola som na dvoch pohreboch počas tehotenstva, normálne aj pri truhle, za ruku som chytila a čuduj sa svetu, nič sa nestalo. V obidvoch prípadoch to bolo už vyššie štádium tehotenstva

simca06022011
9. aug 2023

Nevidím dôvod prečo neist normálne na pohreb..

evinqua
9. aug 2023

Ak nemáš komplikacie kvôli ktorým si doma na pn, nebola by to dlhá cesta, určite by som išla

deti95060810
9. aug 2023

určite išla... dedko má pohreb len raz...

autor
9. aug 2023

@evinqua cintorín mám 5minuty od rodičovského domu, a tu som u nich už týždeň

luliu
9. aug 2023

Určite by som išla na pohreb, tehotenstvo nie je choroba, ak si OK, nevidím dôvod neísť rozlúčiť sa

slnecnica82
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadada8388
9. aug 2023

Mne zomrela babina 4 týždne pred termínom a ani mi nenapadlo neísť na pohreb 😏 bola som aj pri truhle, sedela vpredu a napodiv sa nic nestalo 🙍

viestta
9. aug 2023

Prečo by tehotné nemali chodiť na pohreby? Ak sa cítiš dobre, tak sa chod s dedkom rozlucit

obleckodogymu
9. aug 2023

Normálne som bola tehotná na pohrebe svokra, bola som aj pri truhle aj všetko. u nás to bolo o dosť skôr (okolo 20tt) ale aj tak zo mňa neubudlo... ak nemáš žiadne problémy tak nevidím dôvod prečo neísť 😊

maryetta
9. aug 2023

Su to povery. Bola som pocas tehu na niekolkych pohreboch.
Pri dcerke mi zomrela babka. Ak by som nemalav sebe vyvolavacku tak by som isla.

autor
9. aug 2023

@slnecnica82 jasne musi byť nejaký mudrlant

slnecnica82
9. aug 2023

S mudrlantom to nemá nič spoločné...kus zdravého rozumu ...kamarátke tragicky zahynul muž keď bola tehotná, to mala tiez ostať doma lebo sa hovorí??

sharka174
9. aug 2023

😵‍💫 tehotná som drzala svojho otca v truhle za ruku.. nechápem čo sa mi akože malo stať..z lásky, z úcty, pre svoj pokoj, rozlúčiť sa a pustiť ho v pokoji odpočívať..pohreby sú pre nás čo žijeme veľmi dôležité.. aspoň ja som to tak pocítila.
Malú úľavu po pohrebe..

bublinka1426
9. aug 2023

preco by si nemala ist, ked si mala dedka rada, zasluzi si poslednu rozlucku. ak mas psychicke vykyvy, tak tam radsej nechod.

autor
9. aug 2023

@slnecnica82 ja som sa pýtala len na názor, keby to nebola blízka rodina nejdem

mikadooo
9. aug 2023

Môžeš ísť. Nerieš čo sa "hovorí". Ak sa chceš ísť rozlúčiť, pokojne choď. Premysli si, ako by si to mohla zvládnuť a sprav to tak (napríklad tak, ako si to vyššie napísala to mne príde úplne ok a bezpečné). Ak by si napriek tomu kedykoľvek cítila, že je toho na teba moc, dohodni sa vopred do sprevádzajúcou osobou, že jej/mu dáš nejaký signál (napríklad pošepkáš "potrebujem ísť preč") a on/ona sa nebude nič pýtať, len sa spolu decentne vzdialite. Myslím, že ako tehotnej vo vysokom štádiu ti nebude nikto nič vyčítať, aj keby si zrazu cítila, že potrebuješ odísť. Prípadne dohodni ešte s ďalším členom rodiny, nech ťa potom ospravedlní po obrade, že ti prišlo zle alebo čo. Riaď sa svojimi pocitmi a maj pre istotu pripravený aj plán B. A úprimnú sústrasť...

ja_mama
9. aug 2023

Rozhodla by som sa podla toho ako psychicky zvladas pohreby. Ja napr. tiez si nie som ista ci by som to v tehotenstve zvladla...ci by to nebol velky napor na psychiku, cela ta kazen a hlavne potom kondolencie :( nepozerala by som sa na to co si myslia ostatni, ale na to ci by pre mna bolo lepsie spracovat to takto na pohrebe medzi ludmi alebo osamote doma pri sviecke/fotkach, pripadne neskor pri hrobe....uprimnu sustrast 🖤

autor
9. aug 2023

@mikadooo ďakujem,tak oni všetci budú asi dnu muž ostáva doma pri deťoch tie tu brat nemienim, beriem aj vodu
@ja_mama tak ono naposledy som bola na pohrebe suseda a to 7 rokov ale to nebolo také strašné bol síce dedov brat ale nejaké vzťahy sme nemali, a s šéfom tezsme sa už veľmi nevidali lebo som sa odsťahovala potom viete ako vzťahy v rodine tu niekto niečo povie a už skriepkny takže už taký vzdialenejší vztah

mamusa123456789
9. aug 2023

Nikdy som o žiadnych poverach, ze v tehotenstve sa nesmie na pohreb nepočula aj keby som počula, tak by to šlo jedným uchom dnu a druhým von, keď som čakala synčeka tak mi zomrel dedko a na pohrebe som bola, bol to úplný začiatok tehotenstva, ešte som to nemala ani testom potvrdene a nikdy v živote by som si to neodpustila, keby som sa s ním nešla rozlúčiť, tak isto so synčekom tehotná som bola manželovej starkej na pohrebe a obom som bola aj pri truhle a sedela v kaplnke v prvej rade a keď som čakala najmenšiu, tak manželova druhá starká zomrela po zrážke auta s vlakom, takže truhla bola zatvorená, ale keby bola otvorená určite by som ani sekundu nezaváhal nad tým ci sa rozlúčiť alebo nie

autor
9. aug 2023

@mamusa123456789 tak ja celkovo neuznávam otvorenú truhlu, človek si ma pamätať osobu za života a nie vtedy

bublinka1426
9. aug 2023

suhlasim. ja ked som videla moju babku...som ju tam nevidela. zial telo sa za par dni uplne zmeni. a nie kazdy to dava. :( je mi zle ked toto pisem.

mamusa123456789
9. aug 2023

To je každého osobná vec, mne to nerobí dobre, ale zo slušnosti a úcty k nebohemu sa rozlúčiť idem... Naposledy

siera_springs
10. aug 2023

Takisto som bola na pohrebe tehu 40t+ a prezila som to. Okolnosti neovplvnis.

jaskolka
10. aug 2023

Pokiaľ sa cítiš dobre a vieš, že ťa to veľmi nerozrusi, tak nie je dôvod neísť.
Co sa týka toho, že tehotné by nemali ísť na pohreb, nemyslím, že ide o nejake povery, že uvidia truhlu a mŕtveho, skôr je to z dôvodu, že môže ich to príliš rozrušit, predsa len je to čas, keď sú hormóny "na hojdačke" a pohreb je silná emocionálna záťaž. Plus veľa ľudí,môže byt dlhý pohrebny obrad (ci napríklad vydrží toľko stať tá žena), pohreb v lete môže byť náročný aj kvôli horúčave a podobne.

metoyou4
6. máj 2024

Ty si riadne rozmaznaná osoba.Tak zomre ti dedko a ty uvažuješ či mu ísť na pohreb?ved niesi chorá ,len tehotná 😢.Chorá doba toto uz

janka1011
6. máj 2024

Nechápem, že sa niekto vôbec zaoberá otázkou, či ísť na pohreb dedkovi. Je to predsa samozrejmosť. Tehotná či nehotná, nehrá to žiadnu rolu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre