Maľovanie bytu v 31. týždni

30. jan 2023

Baby, ktoré si orerábkou v tehotenstve prešli.. Maľovali ste byt v tehotenstve?

tessa2299
30. jan 2023

Ja by som to neriskovala. Nemali by sa do vysky dvihat ruky.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aniele
30. jan 2023

My sme kedysi stavali dom. Sťahovali sme sa v auguste, v septembri sa narodil brat. Áno, mama aj maľovala (aj okná čistila...). Nie z rebra, zo stola, otec vyrobil schodíky, aby to mala pohodlnejšie. Vtedy neboli tie rôzne pomôcky, aby to zvládla zo zeme.

bessdonna
30. jan 2023

@tessa2299 preco by sa nemali dvihat ruky?a co umyvanie okien pri prenasani?

babovka2321
30. jan 2023

Ja uz by som chcela vidiet, ako zdvihnute ruky ovplyvnia tehotenstvo🤦

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maryetta
30. jan 2023

@bessdonna mne moj dr vzdy prizvukoval ze okna pockaju. Veru som okna neumyvala.
Kazdy nech robi podla seba.
Tehotenstvo sice nie je choroba ale… treba zvazit co ano a co nie.

0ria0
30. jan 2023

pokiaľ nemaľuješ ty, tak je to v pohode :D akože ak sa bavíme o "výparoch" a podobných veciach, tak to až také škodlivé pre dieťa nie je. ale ak máš na mysli to, že by si sa sama vlastnoručne odhodlala vymaľovať, tak to vôbec. to by mi ani nenapadlo v 31. týždni. načo riskovať? nemá ti kto pomôcť?

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thoughtfulweirdo
30. jan 2023

Záleží aj od tvojho tehotenstva. Napríklad ja som v 31.tt ešte ani nemala poriadne brucho a behala som za bicyklujucou dcérou, mohla som kľudne aj maľovať vtedy 😄

autor
30. jan 2023

No priznám sa včera som maľovala ja, nechcem nechávať všetko na chlapovi, cítim sa dobre a nerobilo mi to problém. Dnes treba premalovať ešte ale dočítala som sa presne toto o dvíhaní rúk v tehotenstve.. Tak som sa kus vydesila.. Malovala som pri otvorenom okne, s teleskop. tyčou a keď sa mi už nechcelo ľahla som si. Aj som zaspala a potom znova domalovať.. Len presne takéto názory som čítala že maľovať určite nie tak neviem 🙄

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
3petka
30. jan 2023

Malovala ale iba zvislé steny, stropy mi nedovolili 🤣

majlo1234
30. jan 2023

Dvihaj ruky kolko vladzes😃 ale ak nemusis, nedychaj zbytocne tu chemiu(a to odhliadnuc od toho ci si tehotna), normalne otvorene okno, vetranie a kludne maluj

bessdonna
30. jan 2023

@maryetta jasne ja nie som zastanca toho.ale myslim to na konci.ci to vobec moze ublizit.

maryetta
30. jan 2023

@bessdonna ublizit neviem. Neviem ci uz dr ci len v nemocnici sme sa o tom bavili. Ze vraj take to “natahovanie” moze babatko otocit. Co pred porodom by asi malo ktora chcela. Ale ci je to pravda tak neviem 😂
Kazdopadne moj dr to skor myslel z hladiska ze zienky niekedy su nutene ist na stolicku. Niekedy sa moze zatocit hlava. Mamicka spadnut. Ublizit si. Niekedy aj nevinne upratovanie moze narobit “neplechu”.

anavixy
30. jan 2023

V 37-38tt som vymalovala celu obyvacku a nalepila na cely strop polystyrenove kazety zo stolicky (skackala som hore-dole). Sama. Porodila som 4 dni po termine. 🤷🏻‍♀️ Nikomu a nicomu som neublizila, dolezite je pocuvat svoje telo a oddychovat, ked potrebujes..

vikiki29
30. jan 2023

Tiež som pár týždňov pred pôrodom maľovala. Nič sa nestalo, všetko ok.

jana_eyre_2
30. jan 2023

Áno malovala som keď som čakala tretieho.. neviem v akom týždni, to už bolo dávno, brucho som už mala veľké.. nevymalovala som cele obydlie, robila.som to s dvoma maličkými deťmi (vtedy 4r a takmer 3r) takže som stihla pár miestnosti.. ale bola som dosť unavená.. syna nakoniec vyvolávali, mala som ale preeklampsiu..

titla
22. mar 2023

Ja som sice nemalovala (muz nechcel ani pocut), ale umyvala, riadila, balila, vybalovala... a robila vsetko, kym som citila, ze vladzem a zvladam. Pocuvala som svoje telo. Tehotenstvo nie je choroba ale je to iny stav a tomu sa treba prisposobit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre