Magnézium v 36. týždni + 5 dní

simonaluk
7. feb 2022

Ahojte chcem sa spýtať, užívali ste magnézium aj v tomto týždni mne dr.povedala že len do 36 tt sa môže od vtedy som ho vysadila ale mám počas dňa viac krát tvdrnutie bruška tak neviem či by som mohla aspoň tú 1-2 tablety denne dr.sa dnes už nedovolam

cyberk
7. feb 2022

mne tiez dr. povedal, ze len do konca 36tt, takze uz viac neuzivam aj ked tvrdne :D nechcem aby sa mi posunul TP :DD to tvrdnutie brucha uz neberiem vazne.. kazda to ma v tomto stadiu 🙂

nairia
7. feb 2022

ja som uzivala do porodu (39+3) jednu tabletku magnerotu denne. pytala som sa na to lekara, ale dokonca aj sam mi to odporucil. ono asi zavisi aj od inych okolnosti, mne teda brucho netvrdlo, ale mavala som krce v lytkach.

andrea_prestastna
7. feb 2022

@simonaluk ahoj som 37tt a kazal mi uzivat do porodu kedze babo je priecne a kazde tvdrnutie je nebezpecne a extra bolestive

paciko9
7. feb 2022

@simonaluk ja som až do pôrodu uživalar 3x denne. V 27 týždni som mala kontrakcie.

simonaluk
autor
7. feb 2022

@andrea_prestastna ahooj ...a ako často ti tvrdne brucho do dňa?

malinoismum
7. feb 2022

@simonaluk Ja som v 37 tt a mám nakazane 3x denne.
Nemám tvrdnutie, ale take pichanie zospodu ako keby ihlicou- skrz to, že babatko mám vraj priveľmi nízko a príliš nalieha. ❤️

klip0
7. feb 2022

Ja len že v tomto týždni už môže kľudne tvrdnut brucho a môže už aj začať pôrod, už to nieje treba odďaľovať. Maternica tak aj trénuje

amelie2017
7. feb 2022

Ja som uzivala aj po 36 tt. Kazde rano o 5. som mala hodinu silnych poslickov, bez magnezka neustali. Ale davala som si len vtedy. Porodila som 38+3 uplne v pohode.

zuzula507
7. feb 2022

@simonaluk mne primar jednej nemocnice akurat dnes napisal ze mam magnezium uzivat 3x denne po 2 tabl.do 34 tt, potom uz vysadit uplne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre