Má zmysel cvičiť pre istotu s aniballom, keď chcem rodiť sekciou?

7. okt 2022

Ahojte, viem, že to ja chcem ísť sekciou neznamená ze tak aj pôjdem. Preto som sa aj zamyslala posledné dni, že či pre istotu nezačnem cvičiť aj s aniballom, ak by prišlo na najhoršie. Mojom prípade prirodzený pôrod tak aby som bola pripravená. Prosím neodsudzujte ma za to ze chcem sekciu, už som tam rodila a vyhovuje mi to tak . Dr mi spomínala ze možno to pôjde vybaviť aby som tak šla, ale vždy sa môže pôrodnice rozhodnúť ze ma nechá prirodzne, lebo rodit budem v nemocnici, kde tlacia na prirodzený pôrod. Tak nechcem skončiť potrhana. Moja otázka aj znie, že keď žena cvičí s aniballom a ma nacvicene už tých 30 cm a zrazu ide sekciou, tak nemá tam dole nejaké zmeny 🤣

ankare
7. okt 2022

Ja by som si tam nepchala nič cudzorodé, toboz ako tehotná. Držím palce!

petulda333
7. okt 2022

Mam za sebou 2 prirodzene porody. Syn 49cm 3150g, dcera 51cm 3550g ,necvicila som s anibalom ani raz a potrhana som nebola

guiseppinka
7. okt 2022

Neboj sa, ak sa potrhas, tak sa potrhas na najslabsich miestach, je to ovela lepsie ako nastrih, ktory ide "kdekolvek" v zmysle pohodlnejsie pre dr... Rodila som 3x, z toho raz som bola potrhana na druhy stupen a hned po zositi (cca 30 min po porode) som sedela na posteli v tureckom sede... Dokonca pri tretom som hned do seba tlacila neskory obed a citila som sa absolutne v pohide. Cvicit som necvicila

veronika3110
7. okt 2022

nie, žiadne zmeny nie sú a aniball je veľmi odporúčaný.. minimálne na nácvik dýchania a správneho tlačenia a k väčšej psychickej pohode...
ide len o cvičenie svalstva ako každého iného, takže sa ti určite nič nestane a ani tým nič nepokazíš...
áno, sú baby, ktoré nie sú potrhané ani pri 4 kilových bábätkách, ale sú aj také, ktoré sa potrhali a bolo treba veľa zašívať len pri 2,7kg dieťati (dobrá kamoška), takže je to veľmi individuálne a je len na tebe ako sa rozhodneš
koľko ti ostáva do termínu? odporúča sa cvičiť od 36tt a vôbec nie je potrebné nacvičiť 30 cm
PS prečítaj si príbehy v skupine Cvičíme s Aniballom

autor
7. okt 2022

@veronika3110 teraz som 30tt

veronika3110
7. okt 2022

tak to máš teoreticky ešte čas... je to na tebe... kto vyskúšal a mal dobré skúsenosti bude odporúčať.. kto nevyskúšal, nebude odporúčať... ale je veľmi málo prípadov, žeby to neodporučil ten, kto to naozaj vyskúšal

lorin29
7. okt 2022

No viem ze to funguje tak ze keď máš prvú sekciu tak ti dajú na výber... Ale neviem ci to tak je v každej nemocnici
Čo sa týka aniballu ja som si ho chcela kúpiť pred pôrodom a nakoniec som ho nekupila 🙂keďže niektorým ženám to pomohlo a niektorým nie

svetlonos
7. okt 2022

No vies co? Ja som sa pytsls mojej hebami, co robi domace porody aj dvoch gynekologov a vsetci povedali nie. Ze ti to zbytocne moze roztiahnut svalstvo kde nema a ine negativa. Nepouzivala som. Kamoska sa pri troch porodoch natrhla dost a pri stvrtom vobec, bez anybalu.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alantroj
7. okt 2022

Este som nepocula termin roztiahnuty sval. Sval je predsa pruzny. Ja som cvicila s anybalom oba razy. Moja svokra robila na gynde skoro 40 rokov aj na novorodenecom. Tiez o tom nepocula a cudovala sa. Ale ked videla ake som mala porody tak pochopila ze je to len dobre. Naucis sa zvladnut ten tlak a vytlacat tym svalom, ktory je na to urceny. Ja nepouzivam ani tampony, vadia mi cudzie predmety. Ale kedze som mala psychicku hrozu s porodu bola som ochotna skusit mozne aj nemozne aby som si to ulahcila. Porodnicka mi povedala (vtedy bezdetna ôlekarka) ze ked raz bude rodit chce mat porod ako ja.

ambient
7. okt 2022

Nebudeš mať žiadne zmeny. Ja som s anibalom cvičila aj keď len pár krát. Ťažko povedať či to pomohlo. Dieťa 4050g 52cm. Obvod hlavy 37cm. Urobili mi nástrih. Ale pre moju psychickú pohodu že som urobila čo sa dalo aby som sa na pôrod pripravila a aspoň čiastočne si vyskúšala aké to bude mi to pomohlo veľmi.

barborachors
7. okt 2022

Preco ideš na sekciu tam, kde su proti nej? Ina nemocnica nebola? Naozaj sa pytam, nie je to irónia. Ci sa len spoliehas ze ta vezmu na sekciu? Nedalo sa to vybavit aj na papieri? A inak, anesteziologovia vraj podpísali vypovede, takze mozno pojdes prirodzene... Lebo asi budu pri akútnych operáciách.

autor
7. okt 2022

@barborachors tým ze mame pôrodnice v meste v ktorom žijem, tak nebudem cestovať niekde cez polku Slovenska ešte do vedľajšieho mesta by som sla, len tam ze sú tiež za prirodzený. Hlavne neviem aké budú okolností v danej chvíli, či bude manzel doma, ci bude mat byť kto so synom aby mohol somnou ísť, rodicia sú pracujúci, svokrovcov nemám. Takže tak. Najlepšie by mi bolo planovanou sekciou 🤣. Moja gyn povedala ze sa možno bude dat vybaviť tu sekciu keď už som tam rodila, lenže to nie je len na nej. Vraj to musí ešte niekto z nemocnice schváliť tiež. Nechcem sa psychicky pripravovať na sekciu keď to nemám 100% potvrdene. Nieže potom sa tam v deň pôrodu zrutim ak mi povedia ze idem prirodzene🤣. Ešte dodám mala som možnosť si vyskúšať hodiny na sále v kontrakciach a už nie ďakujem neprosím 🤣

dadka128
7. okt 2022

Nie nemá to zmysel ani pri prirodzenom porode a uz vobec nie pri sekcii.

lucia147852
7. okt 2022

Ak máš za sebou už sekciu nikto tá nemôže nútiť rodit proridzene. Áno tlacia na to, ale keď rázne povieš nie, tak nie. Musia to akceptovať

basska_b
7. okt 2022

Ja som za prirodzeny porod, ale zavadzat si TAM cokolvek mi bolo vzdy proti srsti, vratane tamponov... nakoniec ma museli strihnut, lebo mala mala velku hlavu a 4.5 kg, ale vobec mi to nevadilo, do tyzdna sa zahojilo pekne. Inak, ked si po predoslej sekcii, nik ta nemoze nutit na prirodzeny, lebo su tam dake rizika kvoli jazve a placente...

autor
7. okt 2022

@lucia147852 @basska_b dúfam že máte ženy pravdu, ale myslím si ze keby to tak je u nás v pôrodnici v MT tak by mi to moja gyn povedala

lucia147852
7. okt 2022

To je p tom ako si ty vieš dupnut. Ja toto viem z tn kde radi presviedčajú na prirodzený po sekcii. A často potom spraví primár take, že povie, tsk si choďte rodit inde. Ale nemôžu to robiť, keď povieš že nechceš tak nechceš. Ak by ta vydierali alebo nútili tak sa mozes sťažovať. A úprimne máš divnu dr, keď s tebou takto komunikuje a neakceptuje možné veľké rizika.

krisbar
7. okt 2022

Podla mna by si skor mala pracovat so svojim strachom z porodu a natrhnutia ako s anibalom.
Ja som zazila nadherny prirodzeny porod a ziadny nastrih ani natrhnutie a to som roky mala traumu z porodu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre