Kope vás bábätko otočené hlavičkou dolu?

7. mar 2024

Som 31.tt a vcera som bola na poradni a dr. zhodnotil, že mám hlavickou nadol otocene babo s tym ze nozky ma niekde pod rebrami. Odkedy je ale takto, tak žiadne kopančeky hore necitim, maximalne pohyby, vlnenie,vyduvanie ale ziadne kopanceky. Skor citim pohyby dolu ako je hlavicka cize predpokladam ze to su skor pohyby ruckami. Mate to tak niektora? Ze kopance zrazu ziadne? Dakjjem🙂

dadka1997
7. mar 2024

Babätko rastie, tym sa zmenšuje aj jeho priestor na somarinky 🤣 čiže je to v poriadku 🥰 buď rada, za taký kopanec do rebra nie je to príjemné

nairia
7. mar 2024

mam za sebou 2 tehotenstva a ani pri jednom ma deti nekopali. aj ked uz boli otocene hlavou dolu. ako pises, skor vlnenie, mrvenie sa a podobne. pri tomto druhom som castejsie citila tie nozicky pod rebrami. moze byt, ze ako sa otoci dieta, nema tolko miesta, ale poznam aj pripady, ze kopali jak dive kone ci hlavou hore ci dolu 🤣

bolarazjedna
7. mar 2024

Áno, pri oboch deťoch hlavičkou dole som cítila pohyby viac dole, hore nad pupkom iba ojedinelé, aj to keď už boli ozaj ored termínom. Asi viac mixlovali rúčkami, je to úplne v poriadku.

gejb
7. mar 2024

@nairia Moja je dole hlavou uz dva mesiace a dostávam kopance do rebier 100x za deň a teda fakt je to nepríjemné az bolestivé. Takže bud rada, naozaj 😁
Dôležité že cítiš pohyby 😉

anavixy
7. mar 2024

Tak podla mna sa to neda az tak rozlisit ci ta kope alebo boxuje.. myslim ked este nevies ci je dole alebo hore hlavou alebo ked meni polohy. Je uplne jedno ci kope nohami alebo sa len vrti a naraza hlavou ci zadkom ci rukami, sleduju sa pohyby vseobecne, nie kopance. Mna dieta za cele tehotnestvo ani raz nekoplo nejako bolestivo, nepocitovala som ziadnu zmenu ci bolo otocene tak ci naopak, takze mozno tiez uz nekopalo nohami ked bolo dole hlavou, ale nenapadlo mi to riesit. Iste je to v poriadku 🍀

cookie29
7. mar 2024

Nie nekopalo ma ditko ani pri jednom tehu, ziadne boxovacie vrece. Ale teda zufalo sa mi hralo s mocovym mechurom a to je iny zahul, asi taky pocit ako zapal mocoveho mechura, permanentny pocit, ze je plny a bolesti...

marianarem
7. mar 2024

Moj ma nekopal, ja som nemala s bruchom vobec ziadnu nepohodu. Ani jeden neprijemny kopanec, ani ziadne tlacenie, nemoznost najst si polohu, nic take.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre