Koľko ste pribrali do 33 týždňa a celkovo do konca tehu?

bulik30
18. mar 2013

Ahojte - pytam sa preto lebo ma lekar drbe za vahu , a pritom som uz vysadila komplet sladke , vecer sa neprejedam a aj tak co tyzden to viac ako pol kila hore . Kolko kg ste pribrali do 33tt a potom celkovo od 8 mesiaca a kolko ste po porode dali dole ?

xlucia
18. mar 2013

@bulik30 a aku si mala vahu pred tehu a aku mas teraz?

bulik30
autor
18. mar 2013

@xlucia 62 kg a teraz 73 kg a zacala som 8 mesiac som v 32tt.

jarus_galbi
18. mar 2013

@bulik30 ahoj, ja som sice este neprekrocila 30tt, ale podla mna to mas uplne pod kontrolou. Ved si tehotna, co chce, aby si drzala dietu? 🙂 ja som zatial pribrala 6 kg a to ma lekar chvalil, ze som konecne zacala priberat, lebo dovtedy mi to nejako neslo kvoli nevolnostiam skoro do konca 5 mesiaca. A ten posledny trimester sa aj tak hovori, ze zena priberie kazdy tyzden cca pol kila. A poznam tehulky, ktore pribrali pocas tehu 25-30 kg a po porode sa dostali na normalnu vahu tak do pol roka. Takze sa tymto nestresuj a uzivaj si tehulkovanie 😉

ervenka
18. mar 2013

@bulik30 nic si nerob z vahy, a dr. povedz, ze priberanie je to individualne. To by mal vediet dr. aj sam. JA som pribrala 10kg pocas kazdeho trimestru- ked som otehotnela170cm/ 75kg v den porodu 😉 104kg. 3 mesiace po porode mi zistili znizenu cinnost stitnej zlazy- chudnutie nie je lahke. Dnes 80kg, ale pracujem aby bolo menej...

miriamka
18. mar 2013

@bulik30 Ja som zacala tehu so 60kg...od zaciatku som priberala, rodit som isla ako 86kg 😀 takze som pribrala krasnych 26kg 😀 ...teraz som pol roka po porode,a navyse mam 4kg oproti povodnej vahe.

eemmaa
18. mar 2013

@bulik30 ja som pribrala 20 kg a dr mi akože "povolila "15". A schudla som 33 kg

zuzsko
18. mar 2013

ja som pribrala 19 kg, som 5 a pol mesiaca po porode, stale mam 8 kg navyse, nechcu ist dole... 😠

bezkyna
18. mar 2013

ja som v tehotenstve pribrala az 23 kil, na mna sa to strasne lepilo hned od zaciatku. za prve 3 mesiace som uz mala 3 kila navyse, a to som este dost sportovala. lenze predtym som behavala, vydaj energie bol neskutocny v porovnani s tehotenstvom, tak preto. doktor mi, chvalabohu, nenadaval, lebo vedel, ako som vyzerala predtym🙂) no povedal, ze inym by za tolko kil uz nadaval. teraz, po 11 mesiacoch, mam na sebe este 4 kila, a to uz zas behavam, ale nemam velmi kedy cvicit, tak to ide pomaly...

aries24
18. mar 2013

Tak ja som priberala statocne 🙂 Myslim,ze v 3 mesiaci som mala uz o 10 kg viac 😅 Zacinala som pri 60 kg a rodit som isla s 92 kg 😀Takze som pribrala 32 kg 😀.Chudnutie mi islo celkom v pohode,hlavne preto,ze mam dost zive dieta a este som sa nevyspala,ale do 2 rokou som schudla 35 kg 🙂,takze mam este menej ako pred otehotnenim 🙂Takze vahou by som si fakt tazku hlavu nerobila.Obmedzovat sa mozes potom,teraz si to uzivaj 🙂

cerez
18. mar 2013

Pred pôrodom som mala 51kg a v čase pôrodu 63 kg. Po pôrode som už mala 55 kg a syn má 18 mesiacov a teraz mám 50 kg.

xlucia
18. mar 2013

@bulik30 tvoj prirastok na vahe je uplne v norme a pohode

lilitela
18. mar 2013

@bulik30 Pred tehu 58, ku koncu tehu 74, po porode 62, po polroku 64 a roku a pol 53. Tiez sa mi javilo ze pocas tehu priberam vela, ale bola som hladna a DR. povedala ze je to v norme, ze sa nemusim trapit a obmedzovat, vysledky som mala v pohode.

mmio
18. mar 2013

Ja som mala asi do štvrtého mesiaca váhu ako na začiatku tehotenstva, ale potom ... to som nechápala, každý mesiac o 5 kíl viac, do pôrodu som pribrala vyše 25 kíl, ale chválabohu pomaličky idú dole. 🙂

januliku
18. mar 2013

@bulik30 Za cele tehu som pribrala 12kg (najviac v 8-9 mesiaci). V porodnici som nechala 8kg. Kazde telo je ine. Podla mna mas vahu v pohode. Vobec sa tym netrap, tes sa na babo, to ta bude lubit aj keby si mala +200.

bulik30
autor
18. mar 2013

@januliku
@mmio
@lilitela
@xlucia
@cerez
@aries24
@bezkyna
@zuzsko
@eemmaa
@miriamka
@ervenka
@jarus_galbi baby ste pokladiky , velmi pekne vam dakujem za povzbudenie 🙂 ste naozaj velmi zlate 🙂

jatamido
18. mar 2013

ahoj,za prvé tehu som pribrala 25kg-dcéra a za druhé tehu 33kg-syn a bolo mi to jedno 🙂 😀... obaja boli zdraví a krásny 😉 a ja tiež 😀

cerez
18. mar 2013

@bulik30 Tiež si myslím, že prírastok nie je až taký veľký. Ja som pribrala v prvom trimestri, čo sa väčšinou skôr schudne alebo je žena na tej istej váhe, druhý trimester som nepribrala a potom mi vyhukla váha v treťom trimestri. Je to u každej ženy individuálne a aj u tej istej ženy a pri každom tehotenstve je to priberanie rôzne. Dokonca pri prvom tehotenstve som priberanie mala zas úplne inak ako pri druhom. Prvý trimester som nepribrala vôbec, druhý najviac a tretí už len trocha. Tak sa tým naozaj netráp!

macula4
18. mar 2013

Ahoj. Ja som pri prvom tehu nabrala zo 62kg na 92kg. Ale asi aj preto, že som čakala dvojčatá.No bol to zaberák teda na moju kostru. Takmer všetko som schudla.Ale neriešila som to. Ved okolo detičiek je stále čo robiť.Teraz som v 32+3 tt čakáme jedno babenko a pribrala som 15kg. Lekár mi absolutne nič nepovedal, len že malý je teda fakt dosť veľký. Čiže ak sa ty cítiš v pohode a drobček je tiež ok, nerieš... ono po pôrode na zadku sedieť nebudeš. Kilá pôjdu dolu. 😉

soldi
18. mar 2013

@bulik30 kasli na lekara 🙂 jedz, co si telo pyta, akurat sa snaz mensie porcie 🙂
cast z toho je urcite aj voda. ja som doteraz priberala kilo mesacne a teraz v siestom mesiaci sli hore 4 kila! a stravujem sa stale rovnako 🙂 nebudem sa tym uz stresovat, aj tak nic nevyriesim.
Tvoj prirastok vahy je uplne v poriadku, a doktor nech sa stara o seba, on to zhadzovat nebude 😀

inak, v minulom tehotenstve som pribrala 45! kil a rok a pol po porode som mala hore uz len 4 kila (ostali mi vacsie prsia a trochu brucho)

emakiki
18. mar 2013

ja som taka rada, že som našla tuto temu... ja som 30tt a pribrala som 19 kg... za posledne dva tyzdne 5 kg...normalne som sa zlakla a bolo mi z toho zle.... ale ja som kazde dve hodiny hladna...ale ked snazim sa vydrzat a jest kazde 4 hodiny a vecer ani v noci nejem...tak ja neviem kde sa to berie...moze to byt uzivanim materny?

bulik30
autor
18. mar 2013

@emakiki no co ja viem tak tie vitaminy robia velmi vela co sa tyka vahy . ja beriem osobitne vitaminy a aj to kazdy druhy den - maternu som nechcela lebo som pocula ze sa od nej vela pribera a aj velke deticky sa rodia.

emakiki
18. mar 2013

@bulik30 no boze, ved ja uzivam prave maternu od 12teho tyzdna, az doteraz... takze koncim s nou.... este uzivam celaskon a magne B6

bulik30
autor
18. mar 2013

@emakiki ja som to len pocula , nechcem ti zle poradit - cize radsej sa este opytaj tu bab na fore . Ja uzivam osobitne vitaminy - lebo co som pozerala zlozenia tak bud niektore neobsahovali to co mali alebo mali toho velmi vela ... skus ju uzivat kazdy druhy den . urcite je fajn brat dajake vitaminky , lebo terazv zime nemame tak pestru stravu.

bulik30
autor
18. mar 2013

@emakiki kolko vody za den vypijes ?

kacicka01
18. mar 2013

@bulik30 ahoj, tiez som toho nazoru, ze priberas v norme.. 😉 ja som pribrala pocas tehu 28 kg, lepilo sa to na mna hned od prveho trimestra a neskor uz to neslo odvratit, vedela som, ze priberiem vela, prestala som pred tehu fajcit a nastal u mna aj jojo efekt, kedze som posledny rok pred tehu schudla 12 kg.. No a teraz som 6 tyzdnov po porode a mam navyse este 13 kg, ale budem spokojna, ked do leta schudnem aj tych 9-10... Co sa tyka reci, ze po porode to ide same dole a staci iba kojit, tak to je blbost 😀 ja som v porodnici nechala len 6 kil, co ma dost nemilo prekvapkalo, pocitala som, ze aspo 15 😀 ostatne som si poctivo odmakala rozumnym stravovanim (jem tak aby som chudla, ale aby som naopak neprisla o mlieko).. Stoji to kopu namahy, ale nie to nic nemozne, keby sa ti nahodou podarilo pribrat aj viac... 😉

verus16
18. mar 2013

pred otehotnenim som mala 55 kg, pocas tehotenstva som pribrala 25 kg, zdalo sa mi to vela ale nikto ma za nic nedrbal, tak som papala a papala, teraz po pol roku mam necelych 60 kil bez toho zeby som si daval pozor nato co jem.

emakiki
18. mar 2013

@bulik30 teraz uz vela...teda na to kolko ja pijem... je to stale malo ... asi 2l...

jarus_galbi
18. mar 2013

@bulik30 hlavne sa nestresuj tym, kolko priberas 😉 a tazka je aj placenta, aj plodova voda a babatko tiez 😎

aadulik2110
18. mar 2013

@bulik30 ahoj, vôbec sa nestresuj kvôli kg.... ja som začínala na váhe 62kg, najviac som pribrala do konca 6mesiaca a potom už len tak 0,5kg i menej za mesiac (dokonca tesne pred pôrodom som schudla 1 kg). Celkovo som sa dopracovala na 75kg (čiže som pribrala 13kg). Z pôrodnice som si odnášala 7kg, ktoré som do konca šestonedelia zhodila. Keď mal malý pol roka, tak som vážila ešte o 4kg menej ako pred tehu, ale prišli vianoce a zima a pribrala som 3kg.... ale stále vážim o 1kg ako pred tehu. Takže sa vôbec nestresuj.... hlavné je, že si zdravá, bábo je tiež zdravé a v poriadku.

zuza1231
18. mar 2013

@bulik30 ahoj ja som sice vazila vela aj pred tehu,,,a preto som si davala pozor kolko a co jem...pocas prveho tehu som pribrala 17kg pocas druheho 12kg...ale sestra pribrala 1krat 40kg rodila v 37tt a 2krat 30 a to rodila v 26tt...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre