Koľko ste pribrali do 28. týždňa?

4. apr 2022

Zdravim. Kolko ste pribrali do 28tt? Ja 17 kg. Je to dost, no 3 mesiace nejem mäso lebo po covide mi strasne smrdi. Viac menej zijem len na pecive, zemiakoch. Nejem ani vela, ani velke davky. Dr mi povedal ze 17 kg je vela. Ja to naozaj neviem ovplyvniť. K tomu mam nizky cukor tak sam dr mi povedal, ze ja nesmiem vyhladnut. Ze stale musim byt najedena, inak mi pride zle.

helka90
4. apr 2022

Ahoj. Pri prvom synovi 17kg celkovo, teraz som v 32tt a mam hore 7kg. Podla mňa je 17kg vela tiez, skús zaradiť viac ovocia a zeleniny a mliečne vyrobky ak môžeš.. a pohyb prispôsobený tvojmu stavu.. minimalne prechádzky... Držím palce

vifoncitta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
riskoh
4. apr 2022

Ja som tiez tak pribrala pri prvom okolo 17 do 30tt a pri druhom este viac....proste to islo hore....nastastie som sa bratila na povodnu vahu

autor
4. apr 2022

@vifoncitta ked nezjem nieco co ma zasiti mozem odpadnut, kedze mam nizky cukor... Zelenina a ovocie ma velmi nezasiti... A ked som hladna zvraciam..

sid515
4. apr 2022

Je to naozaj veľa, hlavne keď si vezmeš, že najviac sa priberá ku koncu tehotenstva. Ja som pribrala za celé tehotenstvo 9kg. Začala si sa inak stravovať?

autor
4. apr 2022

@sid515 stravujem sa rovnako. Len musim jest nieco co ma zasiti ... A to si rozky a nap na obed trochu zemiakovej kase, alebo cestoviny ktore jem na 3x...

laucia
4. apr 2022

Vsetko co vravis su karbohydraty...ako jasne ze sa chces zasytit ale skus do toho jedalnicka dat viac ovocia a zeleniny... ved tie tiez obsahuju cukor, to sa neboj ze z nich odpadnes 🙂

ivangeline
4. apr 2022

Ja som pri kazdom pribrala 20kg...je to ok.. len tazsie sa bude zhadzovat..

autor
4. apr 2022

@laucia viem ze nie, ale nezasitia ma, to je ten problem ... Z toho sa nenajem

autor
4. apr 2022

@ivangeline dakujem za tvoju odpoved 🙂

eriksonka1234
4. apr 2022

Ja 5,5kg dohromady pri oboch 🤷‍♀️, mne zas hovorili, že je to málo, ale deti zdravé, tak co. Každý má iný organizmus.

nessa123
4. apr 2022

🙄 Boooze, načo riešiš koľko si pribrala? Ja som 28tt a mam hore asi 15 kíl. Vôbec ma to neberie a je mi to ukradnuté, v živote som nedržala dietu, ani sa nestravovala ultra zdravo. Jem všetko doradu, sama za seba, nie za dvoch a aj tak to raste z týždňa na týždeň. Momentálne mám 73 kil pri 172cm z pôvodných 58. Nehovorím, ak si bola pred tehu pribrata, tak áno, môže to byť veľa, ale aj tak kašli na to. Diétu nedrž, normálne jedz, bud v kľude, nestresuj sa a po pôrode budeš makať a pôjdu dole. Hlavne musíš byť v pohode, žiadne výčitky a čierne myšlienky.

zuzka1117
4. apr 2022

Ja si nepamätám koľko to bolo do 28.tyzdna, ale celkovo som pri prvom synovi pribrala 12kg, pri druhom len 10kg.

autor
4. apr 2022

@nessa123 internista mi dnes povedal ze je to vela. Inak by som to neriesila.

ewinnka
8. apr 2022

Záleží aj na akej váhe si začínala. Ja som začínala na váhe presne 70kg pri 171 cm a som tiež 28-my týždeň a pribrala som zatiaľ iba 3,5kg. Ale čo mám kamošky 50-kilove tak väčšina z nich pribrala v celom tehotenstve okolo 20 kíl (keďže predtým nemali tuk). Ja a moje kamarátky co mame tuku dosť už tuk priberať nemusíme. Všetky co sme 70kg+ sme pribrali za celé tehotenstva max 10kil.

katica2011
8. apr 2022

Mne sa mala narodila v 32tt. Pribrala som dovtedy 23kg. Malá mala len 1050g. Aj mne lekárka vravela na poradni, že je to veľa. Ale ja som nejedla o nič viac ako pred tehotenstvom. Celý život som náchylná na priberanie. Dcéra bude mať o týždeň 3roky a kilá stále nešli dole.

nikol219
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre