Kedy zistím že sa blíži pôrod?

dominika_79
25. feb 2020

ahojte, teraz som v 35t. a v poslednej dobe mám časté tvrdnutie brucha, častejšiu stolicu, bolesti v krížoch a také časté pichanie pod bruchom, termín mám na koniec marca ale mám čudné pocity a čím ďalej tým väčšie bolesti.... v posteli sa už neviem poriadne prevracať na druhý bok..... 😔 ako ste prišli na to že sa to blíži? nechcela by som rodiť predčasne 😶

mata122
25. feb 2020

Začali mi pravidelné kontrakcie 🙂 to čo máš môže už všeličo znamenať aj silnejších poslíčkov.. kontrakcie sú pravidelné a čím ďalej tým viac bolestivé a interval medzi nimi sa kráti.. 🤔🤔 to čo opisuješ ty u mňa znamenalo pomalé otváranie sa 🙂 skús sa osprchovať v teplej vode 🤔🤔 ak sa bolesti zosilnia a spravidelnia že ich budeš mať napr. každých 15 minút za nejakú dobu každých 10 minút a spozoruješ že sú silnejšie rodíš ak prestanú boli to poslíkovia

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominika_79
autor
25. feb 2020

@mata122 dobre ďakujem za radu 🙂

dominika_79
autor
25. feb 2020

@veronika4495 no voda mne neodtiekla zatiaľ ale pokiaľ sa nemýlim tak veľa krát sa stane že plodová voda neodtečie alebo ide po malinkom množstve 😶

mata122
25. feb 2020

@dominika_79 presne na vodu sa nedá spoľahnúť .. mne odtiekla až keď som prvý raz zatlačila..

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
25. feb 2020

ja som bola na vyvolavackach, cize nic som nemala, no fakt je, ze koniec tehu je narocny. ja som ledva chodila. na okolite organy je tam velky tlak a preto mozes chodit aj viackrat na wc. brusko ti uz moze klesat, cize dole viac tlaci. podlesny mesiac je tusim poradna kazdy tyzden. a neboj, keby aj sa ti narodi za nejaky cas, uz si pred koncom tehu. to je ovela lepsie,a ko tie vlemi predcasne narodene babatka.

lenpeta17
25. feb 2020

Ahojte som v 35tyzdni tehotenstva občas mávam bolesti v bruchu čo to môže znamenať??

dominika_79
autor
25. feb 2020

@veronika4495 no tak uvidím ako ja

dominika_79
autor
25. feb 2020

@majamat no dúfam ešte aspoň 4 týždne počká

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre