Káva v 37. týždni

christy1234
12. mar 2021

Žienky som v 37+2tt môžem piť kávu normálne? Pijem len 1x za deň a to nescafe crema a to s mliekom
Či treba pred pôrodom úplné vyradiť
Ďakujem

lia_nka
12. mar 2021

Ahoj vraj 1-3 kávy denne sú v pohode. Ja som si ale pre istotu aj take kúpila bezkofeinovu kávu😊 a ja som si do teraz pila pivo Birel nealko až kým som nezistila že tam percenta alkoholu sú takze káva je v pohode si myslím

bambulka712
12. mar 2021

Mne lekár v tehotenstve povedal, že ak nepijem niekoľkokrát za deň silného turka tak káva v pohode. A potom som si kúpila bezkofeinovú a kým som kojila tak som pila takú.

fiafia
12. mar 2021

Pokiaľ nepijes dáke smrtaky nevidím dôvod kávu nepiť. Ja som mala kávu aj v pôrodnici a zďaleka som nebola jediná

maruski99
12. mar 2021

aj ja som pila pocas tehotenstva bezkofeinovu kavu ale pokial pijes iba jednu a slabu, tak je to v poriadku

ivka21
12. mar 2021

V pohode môžeš 1 slabšiu. A po pôrode som pila kľudne aj dve a to som kojila.

jolikaa
12. mar 2021

Pila som 1-2 aj pocas tehotenstva aj pocas kojenia a nikdy nebol problem, ale ja mam vzdy skor nizky tlak.

janah111
12. mar 2021

Existujú štúdie podľa, ktorých by sa nemala piť, ale je to na tebe..ak ti to moc chýba, tak jednu slabú za deň som pila i ja, ale v prvom trimestri som nepila žiadnu. Bola som, ale veľmi unavená. Mne chutí Nescafe decaf z Tesca je fakt chutná, ako bezkofeinová verzia.

nikpa
12. mar 2021

@christy1234 samozrejme, na zdravie 😀

engynka
12. mar 2021

Mne lekar povedal ze mozem 2 kavy denne. A tak sim aj pila cele tehotenstvo. Ked som mala chut na tretiu tak som mala bezkofeinovu. Ale pozor, urcite treba bezkofeinovu taku, ktoru zbavuju zrna od kofeinu premyvanim. Pretoze vacsina bezkofeinovych kav su vlastne chemicky zbavene kofeinu a to je este nebezoecnejsie ako samotna kofeinova kava.

cucoriedkacucoriedka
12. mar 2021

@christy1234 ked ti chuti mooooozes🙂 mbe dr povedala ze 2 az 3 kavicky ok🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre