Je potrebný Aniball?

xtina1711
7. okt 2021

Baby je ozaj potrebny ten anibal?rozmyslam.nad nim alebo ci to je vobec potrebne..a ak ano od ktoreho tyzdna?zajtra zacinam 34 tyzden...dakujem🙂

kkovacovak
7. okt 2021

@xtina1711 najlepšie je spýtať sa priamo na poradni doktora že kedy môžeš začať podľa toho ako je na tom krčok atď. Ten ti najlepšie povie ale väčšinou od 36tt. Pomôcť ti to určite pomôže aspoň v tom pocite že tam niečo máš a máš to vytlačiť. Podľa mňa to malen plusy a nič tým nestratíš

denden77
7. okt 2021

nepouzivala som.. a tu som 🤷‍♀️😊

hederamonstera
7. okt 2021

Ja to neplanujem pouzivat..neviem, pride mi to zbytocne a neprirodzene. Predsa pri porode funguju aj hormony, ktore maju vplyv na svalstvo…ale kto chce, nech kludne ide do toho☺️

roztlieskavacka
7. okt 2021

Ja tiež nejdem žiadne takéto moderne vychytávky... nejako predsa dieťa vyjsť musi a naši predkovia tiež Zrovná si nepchali balóny do utrob na poliach kde sa rodilo bez problému

kataka10
7. okt 2021

@xtina1711 nevyhnutne to nie je. Mne to pomohlo k tomu, aby som ako prvorodicka porodila bez nastrihu. Ak ti nevadi nastrih, nemusis sa s aniballom trapit.

pusinka12221
7. okt 2021

@xtina1711
Ja som cvičila a bola som bez nástrihu a šitia 🙂 aj pôrodníčka sa ma opýtala po pôrode či som cvičila že je to vidieť 🙂 už ako chceš

domiklik
7. okt 2021

@xtina1711 to, že budeš cvičiť s aniball neznamená, že porodís bez nástrihu, a naopak cvičiť nemusis a porodí bez na strihu.. Naučíš sa tlačiť, lebo veľa žien to nevie

daom
7. okt 2021

@xtina1711 ja som bola mega spokojna pri prvom dietati a urcite ho pouzijem aj teraz. Bez nastrihu, bez sitia. Par hodin po porode som bola fit, pri sedeni nic nebolelo. Za mna rozhodne ano.

beatas515
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ailiba
7. okt 2021

@xtina1711 ja som používala a cítila som rozdiel. Na začiatku som ho tam horko-ťažko vložila a podarilo sa roztiahnuť na 24cm (myslím), no syn mal hlavičku 36, alebo 38, už neviem presne, tak ma aj tak roztrhol... Ale aj tak to bolo lepšie, akoby som necvicila+cvičíš aj ako tlačiť. Určite odporúčam. Pokiaľ si v poriadku, tak by som na tvojom mieste začala cvičiť už teraz.

uzivatelka1113
7. okt 2021

prečítaj si návod.. je tam tuším písané že sa má cvičiť od ukončeného 36 týždna.. a neviem načo sa vyjadrujú zas tie čo to nepoužívajú a nevedia o Tom dokopy nič.. ja som cvičila a išla by som do toho zas

hederamonstera
7. okt 2021

@uzivatelka1113 zato, ze to niekto nepouzil tak o tom nic nevie?;) a autorka sa pytala vsetkych

uzivatelka1113
7. okt 2021

@hederamonstera nie, nemôžeš vedieť o Tom, aké to je z praktickej stránky..

hederamonstera
7. okt 2021

@uzivatelka1113 aha ok😂

eternity24
7. okt 2021

@xtina1711 ja som mala aniball, no vobec som s tým nevedela nic nacvičiť. Bolo to hrozne. Ak vás to láka, lákalo aj mna, vyskúšať môžete. Ale porodíte aj bez toho. Natrhnut sa môžete aj tak, to skor zavisí id toho ske máte pružne tkaniva. Teda som porodila aj bez nacvicenia.

adya
7. okt 2021

@xtina1711 ja som cvicila a nelutujem,aj ked mensiemu sitiu som sa nevyhla. Trenovala som poctivo kazdy vecer,naucila som sa znasat ten tlak a vediet co,ako a kde zatlacit a potom v tych bolestiach a polomrkatoch pocas porodu ako keby som nasla 👍🏻

sono2
7. okt 2021

Ja som tiež cvičila pri prvej aj druhej
Pri prvej som dala z 16 cm 30
Ale dcéra mala 37 cm hlavu, poranenie bolo ale do dvoch týždňov som o ňom nevedela.
Pri druhej do týždňa.
Ja odporúčam

jaga18
7. okt 2021

Ja som pôvodne plánovala cvičiť, no nakoniec bol malý KP až do 40tt, vtedy sa až pretocil a mohla som rodiť prirodzene. Bez anibalu som porodila bez nastrihu a šitia a to šiel malý ručičkou vpred a obvod hlavičky mal 36 cm.
Tie tlaky pri pôrode ťa proste nútia tlačiť dieťa von aj keď to dopredu necvicis, jednoducho to cítiš ako tlačiť a na to sú aj asistentky pri pôrode, aby ťa viedli.

surama
7. okt 2021

@xtina1711 Za mna ano. Rodila som takmer 5 kg babatko, bez epiduralu a vonku bol cubi-dup 🙂 Sitie samozrejme bolo pri takom velkom babatku a velkej hlavicke, ale nic strasne. Dolezite bolo, ze som vedela ako dychat, ako tlacit. Je vsak potrebne si uvedomit, ze cvicenie s Aniballom nie je jednoduche, vyzaduje si veeeela trpezlivosti, premahania, trenovania, skusania, posuvania hranic...je potrebne si poriadne nastudovat, ako sa ma spravne cvicit a dodrziavat hygienu...pred cvicenim, po cviceni balonik dezinfikovat, ja som ho dezinfikovala po kazdom vytlaceni dokonca. Vzdy som sa musela premahat, ked som isla cvicit, ale tazko na cvicisku, lahko na bojisku 🙂 Kamosky mi vraveli, ze je to somarina a pritom ony rodili 3,5 kg babatka a ich z nich tahali s pumpou, nevedeli ich vobec vytlacit a ja moje skoro 5kg a na par zatlaceni bol fesak vonku 🙂

tatisna
7. okt 2021

@xtina1711 je to každej vec ale napr.ja viem porovnať pôrod takmer bez aniballu a s anibalom a s natrhnutim a bez natrhnutia. Nedá sa porovnať...stehy hoc aj zopár cítiš potom dosť dlho a tam dole je to dosť nepríjemné. V tom druhom prípade bol pocit ako po poriadnom sexovani a za pár dní to bola už normálka. Ako pocitovo,jasné že nejaký čas sa to tam ešte dáva do pôvodného stavu...

tatisna
7. okt 2021

@kataka10 super formulácia...tak sa pýtam samej seba že: je taká žena ktorej nevadí nástrih? 🙈🤪

evaachesa
7. okt 2021

Nie je potrebný, no veľmi vítaný ako by môj pôrodník povedal 😀
Mne ako prvorodičke cvičenie veľmi pomohlo, naučila som sa správne dýchať a tlačiť, celkovo som potom nebola zaskočená priebehom pôrodu. Som útle, nízke žieňa a aj preto mi pôrodník na poslednej poradni meral panvu, či nebude nakoniec nutná sekcia keďže odhadom mal syn cca 3200g. Nakoniec sa nám narodil s menším nástrihom 3800g valibuk. 😅 Myslím že bez cvičenia by to tak v pohode nedopadlo 😏 celkovo bol na niekoľko zatlačení na svete. Určite budem cvičiť aj pri druhom. Inak zo začiatku mi to tiež nešlo, no nevzdala som to hneď...každý deň som nacvičila viac a viac. Držím palce 🙂👍

chatte007
7. okt 2021

Za mna urcite ano. Ja som pouzivala aniball v kombinacii s masazou hradze, aj lanove semienka som jedla a pila malinik a alchemilku. Neviem, ci vdaka tomu, ale maly bol vonku na par zatlaceni uplne bez problemov. Zaciatok cvicenia je tazky, zdalo sa mi, ze nic nenacvicim, ale postupne som prisla ako na to a nacvicila som vyse 30 cm. Nie je to prijemne, ale stalo to za to. A zacala som opatrne trosku skor, ako sa odporuca, zhruba v tom case ako si teraz ty.

tamvtme
7. okt 2021

Ja som nechcela, prislo mi to divne a potom mi ho na poradni uz v porodnici odporucil lekar, ze babo je velke, tak by som to mala skusit radsej 😁 moc mi to s nim.neslo ale nakoniec bola sekcia...🤷‍♀️

tomikejt
7. okt 2021

@xtina1711 prvý porod bez anibalu , dotrhana zvonku zvnútra, pár týždňov som si ani sadnúť nemohla. Po 9 rokoch ďalší pôrod, cvičila som s anibalom, žiadny nastrih ani šitie, hneď po pôrode som mohla sedieť, cikat, všetko. Za mňa perfektna vec 👌

evka258
7. okt 2021

@xtina1711 Nedám dopustiť na Aniball. Pomohlo nielen fyzicky, ale aj psychicky, bola som si istá, že to zvládnem. Porodila som bez nastrihu, bez šitia.

mariska1989
7. okt 2021

Mám za sebou 3 pôrody a všetke tri bolo bez cvičenie a všetke 3 boli bez nástrihu ,bez roztrhania , bez poranenia .všetko závisí ake je veľké bábo ,akú má hlavičku atď .či ho chceš používať to už je na tebe nikto z nás to neovplyvní

amelie2017
8. okt 2021

Ja som necvicila, mne to pride strasne divne. Pri prvej ma aj tak museli nastrihnut, ani aniball bu nepomohol, mala kratku snuru, takze ju musel vytiahnut, potreboval viac priestoru. Porodnik tiez z toho nebol nadseny, pokazila som mu velmi dlhu snuru bez nasteihou, ale hold... Pri druhom bez nastrihu, ale tam ma nechali tlacit uplne podla seba, kedy som mala potrebu, kedy som vladala, v polohe, v akej som chcela. Ale jasne, ze aj zohralo ulohu, ze som uz pred tym rodila.

marianna_peskova
8. okt 2021

Po tom, ako som sa pri prvom pôrode roztrhla až k ústam a pár týždňov som žila v bolestiach, radšej vyskúšam hocičo, len aby sa to nezopakovalo.

kataka10
8. okt 2021

@tatisna oh pardon pani korektna, tak prosim oprav moju formulaciu. 😏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre