Je ležanie na chrbte rizikové?

12. apr 2023

Ahojte čítam na nete ze ležanie na chrbte sa nesmie že je rizikové. Radšej naľavo alebo v pravo bok

kukulienkalenka
12. apr 2023

Čo som počula aj čo mi dr.hovorila tak by sa malo ležať na chrbte lebo bábätko nedostáva dostatok kyslíka a živín. Najlepšia je ľavá strana .

trgypadl
12. apr 2023

Ak Ti polohoa na chrbte vyslovene nerobi tazkosti mozes lezat aj na chrbte, alebo v mierne zvysenej polohe. Vo vyšších stadiach dietatko moze pri polohe na chrbte tlacit na dolnu dutou žilu, co u mamicky moze sposobovat zavrat,nevoľnosť

cialota
12. apr 2023

no mne osobne teda bolo povedane, ze to babatku neskodi, pokial je to proste tebe pohodlne, tak mozes, ale mne vobec nebolo 😀 musela som jedine uz potom na boku. boze, tak som sa modlila, nech uz porodim.

sweetyna
12. apr 2023

@cialota haha, tak to ti verim, to ma takto asi kazda jedna z nas🙂 clovek sa citi uz ako velryba doslova :D ziadna poloha nie je prijemna. mne teda nebola.

andy37
12. apr 2023

Toto som teda vôbec neriešila. Buď som ležala na chrbte alebo na pravom boku a to som tiež počúvala že na pravom sa nesmie, iba na ľavom. Lenže keď som sa dala na ľavý tak ma hneď začala kopať. Takže za mňa lež tak ako je tebe pohodlne.

petruska173
12. apr 2023

Toto aj mňa zaujíma lebo mne sa na boku hrozne zle leží, neviem kam dať ruky nohy furt sa niekde niečím tlačím, skúšala som aj vankúše ale proste najlepšie mi je na chrbte + si trochu vypodlozim hlavu.

oblecenie99
12. apr 2023

Dievčatá, tak ako sa cítite dobre, ideálne striedať. Mne tiež hovorili ten ľavý bok, v kuse som ležala na tej strane a ku koncu som mala brucho do jednej strany (krivé), a malý sa narodil s torticolisom - už je v pohode všetko a dalo sa to pomerne rýchlo vyriešiť ale ja mám dodnes výčitky, že či som to sama nespôsobila s tou polohou, že len na jednu stranu a len tú "správnu" - viem, že to s tým nemusí súvisieť, ale môže, neviem... čiže naozaj tak, ako vám najviac vyhovuje a podľa možností

marianarem
12. apr 2023

Treba skusit, ci na tom chrbte vies v pohode byt a neprichadzaju nejake zavraty alebo otapenost. Ak nie, tak je to ok. Ja som byvala na oboch bokoch aj na chrbte a nic sa nedialo.

gabka123123
12. apr 2023

Nie nemá sa ležať na chrbte . Ja som sa obkládala vankúšmi

gabka123123
12. apr 2023

Odborníci radia jednoznačne nekezat na chrbte.

autor
16. apr 2023

@gabka123123 presne nesmie sa koli dutej zile a ja som doteraz spala aj na chrbte a to som v 35tt som sa zľakla a zevraj veľmi ani nie na pravej strane aby placenty prekonala dobre babo atd.....

trgypadl
16. apr 2023

Hlavne pokoj, mozes lezat v kazdej polohe, ak je to Tebe prijemne.... Aj, ked robia SC zena lezi na chrbte, aj ked robia uzv zena lezi väčšinou na chrbte... Atd

beata_k
16. apr 2023

Moze sa, co by sa nemohlo. Myslis, ze zeny uz od jaskyne spali len na pravom alebo lavom boku? Ide len to, ze si mozes pritlacit zilu. A aj to nie je pravidlo. Ak si pritlacis, telo ta zobudi na navolnost. Lahni hned na lavy bok a ulava pride do par sekund.

gabka123123
16. apr 2023

Nevadí neboj sa ale už nelze radšej🙂 do konca.

zuzanka.zuzu
16. apr 2023

zaujimave ako pred konom s takymito uzitocnymi informaciami dokazalo ludstvo vobec prezit 😂🙈 ale suhlasim ze sa tym mali riadit mamy niektorych prispievateliek vyssie lebo ocividne niektorym nedokrvuje mozog doteraz 😉 😂 baby podla mna idealne od 8tt na PN a uz sa ani nehybte 👍

gabka123123
16. apr 2023

@zuzanka.zuzu .... Výskumy dokázali že je to riskantné a nemá sa to robiť. Vedecky podložené. Ale Zuzka z dediny vie lepšie 🤷

trgypadl
16. apr 2023

@gabka123123 vies co vsetko je riskantne??? To by mohla tehotna levitovat vo vzduchoprazdne potom. Ani to Ti nezaruci, ze sa nic nemoze stat..... Aj ženy po 28 tyzdni dokazu tak tvrdo zaspat, ze si neuvedomuju pretocenie na chrbat.... Mozno blby prikald, ale si očkovaná?? nebudem konkretizovat, ze ktore ockovanie.... V niekotrych pripadoch sa tiez uvadza sice male ale pritomne riziko tromboz, a inych nežiaducich účinkov. Nerobte tehotnym strasiaka z tehotenstva

gabka123123
16. apr 2023

@trgypadl treba sa obložiť vankúšom. Veď to je vážna vec.

trgypadl
16. apr 2023

@gabka123123 nie kazdemu oblozenie
vankusom, vankusmi, tehu vankusom pomoze. Dam Ti hypoteticku otázku...
Tehotná pani po operacii, vľavo v podbrusku ma cerstvu jazvu po operacii. Znesitelna poloha je pre nu na pravom boku, alebo chrbte.. Takze od 28 tyzdna bude lezat len na pravom boku?
Vies kolko vaznych veci sa moze stat? To by tehotne radsej ani tehotnymi neboli, keby o Všetkých moznych veciach vedeli

gabka123123
16. apr 2023

@trgypadl moja mňa tie kecy nezaujímajú, ak sa dá, nemá sa späť na chrbte lebo nie je dobrý prietok. Papa

lalala94
16. apr 2023

Jejda, ešteže som toto nevedela počas prvého tehotenstva. 😀 Spala som na chrbte, lebo mi tak bolo ku koncu pohodlne, boky som striedala hocijako. Netreba to zase preháňať, spi tak ako ti je dobre.

trgypadl
16. apr 2023
kiki68
28. apr 2023

Clovek sa toci v spanku, ale mne teda v 35tt v lahu bolo zle. Mne robili sono zil v lahu na chrbte, no fuj.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre