Ísť znovu na prietoky, ak je vraj všetko ok?

elcoro
24. feb 2020

Ahojte, písala som asi pred mesiacom a pol, že som bola u juhasa na vyšetrení na 3d,v 23 TT..... Do záveru mi napísal ze vserko ôk ale ze abnormalna funkcia placenty, objednala som sa na hematologiu do ké, kde som bola minulý týždeň, výsledky dopadli dobre. Okrem železa nič neberiem, mam ísť zasa za ním do ké v pondelok, prietoky, myslite ze mam ísť?100 km tam, 100 km naspat, Aj keď mam výsledky z hematologie ôk?poraďte nieje to biznis? Môj gyn vraví ze všetko je ôk

riqa25
24. feb 2020

@elcoro je to na tebe... mne co Juhas povedal v prvom trimestri, tak sa mi to potvrdilo :( pre pokoj na dusi som isla aj na prietoky v 3trimestri kde bolo vsetko ok aj na zaklade nasadenej liecby...teraz som v 39tt a 2x do tyzdna chodim na poradne do nemocky, lebo to co bolo predpokladane tak sa pozoruje, kedze vysledky mam hranicne...u mojho gynekologa bolo podla neho vsetko ok, co vsak naozaj nebolo...

elcoro
autor
24. feb 2020

@riqa25 len to ze mne nikto nič nenasadil, okrem železa od začiatku tehotenstva lebo som anemicka asi cely život 🙄 ved ani hematologia mi nič nedala, sakra neviem co mam robiť,

cokolada_876
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
riqa25
24. feb 2020

@elcoro tak pozri prietoky by ti mal robit aj tvoj gynekolog cca v 30tt...ci uz robil? ak si spokojna s tym co ti povedal tvoj gyndos aj hematologicka tak potom nechod...ale ak mas pochybnosti isla by som 🙂

elcoro
autor
24. feb 2020

@riqa25 v piatok teraz mam ist za svojím gyn. Keď mi povie ze je všetko ôk tak kašlem nato asi,,,

majkapple
25. feb 2020

@elcoro aj mne napísal presne tu istú diagnózu... Poslal ma na hematologiu v ke alebo po... Lenže tam ma chceli objednať až na apríl a ako sorry ale v tom čase už pomaly aj rodiť pôjdem 🤦‍♀️🤷‍♀️.... Tak som bola na hematologii u nás ale výsledky zatiaľ nemám... Preventívne mi však nasadili injekcie fraxiparine, ktoré by mali tu cirkuláciu zlepšiť... 12.3. mam ísť tiež k juhasovi na prietoky tak som zvedavá co zas povie lebo u môjho gynekológa tiež bolo stále všetko v poriadku a on mi tam potom našiel tu a normálnu uteroplacentarnu cirkuláciu a okrem toho zistil ze mam krcok skrátený na 2cm a zvnútra som na 1cm otvorená.. Predsa len tam ma špičkový ultrazvuk tak radšej tam zájdem aj keď to mam tiež viac ako 100km vzdialene

elcoro
autor
25. feb 2020

@majkapple prečo ti už nasadili fraxiparin keď ešte nemáš výsledky? Juhas mi povedal ze všetko je s babom ôk, uvidí sa ďalej podľa výsledkov z hematologiu, tie mám ôk,,, takže nič mi pochopiteľne nedali ani predtým pokiaľ som čakala za vysledkami

majkapple
25. feb 2020

@elcoro ja už som aj predtým mala robene vyšetrenia pretože som mala 2xMA a jedno mimomaternicove... Že nie všetky trombofilne stavy sa dajú zistiť a ze stále sa objavujú nové mutácie... Hematologicka mi chcela nasadiť fraxik už pri ďalšom otehotneni preventívne že niektorým babám pomohol aj keď to nemajú vedecky podložené že práve to zabralo... Ale teda nešla som na hematologiu keď som otehotnela až keď ma tam poslal juhas kvôli tým prietokom a tam mi ho nasadili bez ohľadu na výsledky už preventívne že zlepší tu cirkuláciu a ublížiť nemôže... Vraj to je len preventívna dávka a potom podľa výsledkov sa pripadne zvýši... Keďže predchádzajúce výsledky som mala dobre tak mi už ich len dali doplniť na ďalšie tie mutácie

majkapple
25. feb 2020

@elcoro u nás je tiež zatiaľ s bábätkom všetko v poriadku len juhas povedal ze tými prietokmi sa k nemu dostáva menej živín ako by malo... A písala som si tu na MK ešte s jednou babou ktorá tiež mala tu istú diagnózu a jej tiež nič v krvi nezistili ale tiež jej preventívne na hematke ten fraxik nasadili v takej dávke ako mne (1x denne 0,4ml)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre