Ísť na magnetickú rezonanciu v 37 týždni?

tinoka
4. okt 2011

Ahojte, chcela by som otvoriť diskusiu ohľadne MRI. Som v 37tt a strasne ma boli sedací sval čo mi vyžaruje aj do ľavej nohy, niekedy až tak že sa neviem pohnúť - strašne to bolí. Bola som u neurologičky. Samozrejme nič so mnou normálne nevie robiť. Predpísala mi Thiamin (vitamin) injekcie, rehabilitáciu a v prípade veľkých bolestí novalgin. Povedala že ak to neprejde bude konzultovať s pôrodníkom môj pôrod nakoľko môžu nastať komplikácie takže by radila sekciu. Spomínala aj magnetickú rezonanciu, vraj nie je škodlivá ale o niekoľko rokov môžu povedať že predsa len je. Vďaka nej by mohla vidieť čo mi presne je, či som len seknutá, alebo mám zápal alebo vyskočenú platničku.
Baby máte s týmto niektorá skúsenosť?
Čo si myslíte mám si dať urobiť MRI alebo rovno na cisársky. Čo by bolo horšie a rizikovejšie???

katy2
4. okt 2011

tehotenstvo je pri MR kontraindikaciou
37tt je uz babo takmer donosene

anjelicek26
4. okt 2011

@tinoka - neriskovala by som, ze sa babu nieco stane, v 37.tyzdni moze ist von, aj nas maly sa tak narodil, ani nebol v inkubatore ani nic, len bol malinky, vsetko dobehol. Ja by som volila sekciu, dnes to uz nie je rizikova - ale rutinna operacia. Len to hojenie potom je horsie.

tinoka
autor
4. okt 2011

@anjelicek26 preto si zistujem na viacerych miestach , lebo nechcem riskovat. zajtra idem do poradne tak sa este poradim s porodnikom, on urcite bude lepsie vediet co a ako. Ja sa uz teraz stresujem. Skor by som rodit nechcela, nech je len pekne v brusku tam jej je dobre. Snad mi pomoze rehabilitacia a nebude treba vymyslat.

strapco13
4. okt 2011

@tinoka kludne sa objenaj na magneticku rezonanciu..jednak nie je v tehu skodliva ako jedno zmala vysetreni a jednak kym sa dockas terminu tak aj porodis 😅
zatial skus suche teplo
inak je mozne ze ti babo tlaci na nejaky nerv a preto to boli...mne tiez obcas deti nieco prilahli..takze je mozne ze liecbou je porod 😉
pokial to nie je az take strasne, tak skus vydrzat ..po porode chod na MRI /mozes pri dojceni/
a este jedna vec ma napadla...nezacina ti nahodou porod alebbo poslickovia? /teda ak to zacalo len teraz a nie je to dlhodobi stav/..je mozne ze telo sa pripravuje na porod a pomaly sa otvaras 😉

monr
4. okt 2011

@tinoka ja som absolvovala v tehu magnetickú rezonanciu, v takomto štádiu tehu by ti nemalo nič hroziť, radšej by som si vybrala toto ako sekciu 😉

tinoka
autor
4. okt 2011

@strapco13 magneticku mi preto chcu robit aby som pri porode nahodou nemala komplikacie, zeby mi vyskocila platnicka v polovici tlacenia. podobne bolesti som mala aj v 25tt a presli, poslickovia to iste nie su lebo si potom neviem predstavit bolesti pri porode :DDDD. zajtra uvidim ci sa otvaram idem totiz do poradne.

tinoka
autor
4. okt 2011

@monr dakujem, som zvedava co povie zajtra porodnik a k tomu sa prisposobim. lepsie je bat sa ako sa zlaknut, no nie?

simca06022011
14. sep 2012

kludne by som radsej isla na sekciu a potom si vybavila vsetko ostatne... predpokladam, ze ti aj tak nedaju termin na MR ihned, takze mozes uz mat aj odrodene, ked tam pojdes. Podla mna si zisti termin MR, pories si podla toho ostatne veci 🙂 Obycajny porod by som v pripade problemov s chrbticou ani nahodou neriskovala.... jazvu si vyliecis, ale s chrbtom sa budes liecit cely zivot.

moon1979
14. sep 2012

@tinoka v tehu som nebola ochotna ani dat si vyvrtat zub, mala som kaz v zaciatocnom stadiu, takze radsej som pockala ... ved ani darovat krv clovek nemoze po navsteve u zubara ...
no a k teme 🙂 urcite by som najprv ukoncila tehotenstvo a neriskovala by som, ze sa drobcovi nieco stane, si vo vysokom stadiu tehotenstva, o tyzden nie je dôvod ukoncit tehotenstvo 🙂
a potom by som riesila ten druhy problem ... to co popisujes mi napadne pripomina problemy, ktore ma kamoska, u nej to malo presne tento isty priebeh, ma posunutu platnicku, dostava specialne inekcie, bola 2x na MRI, elektroliecbu a masaze ... takze v tehotenstve urcite nic co by sa mohlo realizovat ...

aduskatt
14. sep 2012

@simca06022011 az na to, ze si odpovedala na diskusiu z roku 2011 a teda to ma autorka asi uz davno poriesena🙂

tinoka
autor
14. sep 2012

:DDDD uz to mam za sebou skoro rok, nebola som na magnetickej iba na rehabilitacii co pomohlo (modra lampa) a pocas porodu bolest ustupila, prisla vacsia ina bolest :D no hlavne ze to mam za sebou, narodila sa mi nadherna dcerka, zdravucka, taky maly certik.

simca06022011
15. sep 2012

Pardoon,nevsimla som si... neviem preco sa mi to objavilo medzi "najvrchnejsimi diskusiami" 🙂)) A gratulujem k dcerke 🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre