Iný dátum podľa menzesu a iný podľa sona

nataliapri
18. máj 2024

Podla poslednej mensturacie je termin 28.5 ale podla ultrazvuku je 4:5 ? Je mozne ze sa dieta narodi podla datumu menstruracie lebo ten datum mne celkovo aj vychazda mala dajaka mamicka tiez niecim takim skusenost a kedy sa dietatko narodilo vlasne podla akeho datumu

domka222
18. máj 2024

Je možné, že sa narodí už budúci týždeň, v termíne, po termíne. Ten dátum býva orientačný a sem tam sa stane,že sa trafí presne na dátum v tehotenskej knižke

nika11103
18. máj 2024

Zahumensky tvrdí , že smerodajny je dátum pôrodu na základe ultrazvuku v 12 tt

anjelicek26
18. máj 2024

No ak to bolo 4.5. Tak už teda riadne prenášas. Dôležitý je termín podla ultrazvuku okolo 12. Tyzdna

nataliapri
autor
18. máj 2024

@anjelicek26 pardon 4:6

nairia
18. máj 2024

dieta sa moze narodit kedykolvek, tie datumy podla ms/sona su orientacne a z nejakeho dovodu aj smerodajne pre gyn/porodnikov.
predpokladam, ze z hladiska vyvinu babatka a pripadnych problemov pocas tehu napr. vysoky tlak, kedy je uz nebezpecne prenasat a neviem co.
inak ja som mala dieta vacsie o 5 dni podla sona a vlastne sa mi aj o tych 5 dni skor narodilo. ale myslim, ze to je len nahoda.

januska12323
18. máj 2024

Veď to máš len týždeň rozdiel. Dieťa sa môže narodiť dva týždne pred termínom aj po ňom, aj na termín.

kykristi
3. sep 2024

@nataliapri u mňa rozdiel mesiac podľa poslednej menštruácie a podľa sona. Môže to byť pri nepravidelnom cykle. Ak je veľká odchýlka riadi sa potom podľa USG v I.trimestri a merania CRL.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre