Infúzia so železom pred pôrodom

natus56
13. júl 2022

Ahojte má tú niekto skúsenosti s infúziou železa pred pôrodom? Ďakujem

zuzana76
13. júl 2022

pred porodom nie, ale chodim kazdeho pol roka

anjelicek26
13. júl 2022

Dostavala som v tehu, po porode a dostavam aj teraz, samozrejme menej casto...mne sa prirodzene proste hrozne vstrebava...

natus56
autor
13. júl 2022

@anjelicek26 ďakujem za reakciu prosím ťa a vieš aj aké ti dávajú? Mne chcú dať ferinject je to v pohode nebolo ti zle ? Som na kadečo citlivá tak mám obavy ďakujem veľmi pekne

anjelicek26
13. júl 2022

@natus56 ono to trochu stipe no... ja som sa nikdy na to nepytala, hematologovi kam chodim doverujem... zle mi nebolo vobec, teraz chodim 4 mesacne rozostupy.

nikha2809
13. júl 2022

Ja som dostala Venofer, dostala po ňom alergickú reakciu tak mi rovno dávali transfuzie

ajja1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajja1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajja1
3. feb 2023

@nikha2809
@anjelicek26
@natus56
@zuzana76 dobry den, lekarka mi teraz prvy krat predpisala infuziu zeleza. Prosim, viete mi poradit, ci sa za infuzie nieck dollaca? Mne povedali, ze 37 EUR na ampulku. Hematologia v statnej nemocnici

anjelicek26
3. feb 2023

@ajja1 ja som neplatila nic, Ale my zijeme Mimo slovenska

natus56
autor
3. feb 2023

@ajja1 ahoj ja som tiež platila a bolo to okolo tých 40 -50 euro už neviem bola som 2x ja dokonca

zuzana76
3. feb 2023

@ajja1 ja platím okolo 15 eur za jednu infúziu

ajja1
3. feb 2023

@zuzana76
@natus56 dakujem. Tych 37 je za dve, dnes som.zatial platila za jednu cca 18 EUR. Predpisali mi Ferinject a idem v utorok. Prosim, kolko trva jedno podanie?

natus56
autor
3. feb 2023

@ajja1 do pol hodiny záleží na Tom ako rýchlo ti to pustí...no ja som mala tiež ferinject a platila som za jedno okolo 40 ale tak ja som bola v ambulancii tak ktovie a som rada že mi to dali aspoň som nemala problémy po cisárskom

zuzana76
3. feb 2023

@ajja1 tiež ferinject, 15 eur a nejaké drobné , za dve som platila vyše 30 eur, dĺžka podania závisí ako nariadi lekár, ako kedy niekedy pol hodina, niekedy hodina a pol jedna fľaša

dooscoby
19. jan 2024

@anjelicek26 ahoj. Aj ti patrali po pricine? Mne je dako blbo po poslednej viroze z decembra. Furt ma nieco boli v pravom boku. Na gynekologii sono v poriadku, sono brucha ok a gastro som si priplatila sukromne urgent termin a tiez ma v pondelok caka infuzne zelezo, ale lekarka mi rovno naordinovala kolonoskopiu, gastroskopiu a dalsie sono. Cim sa blizi den D tak uz vidim vsade ciernu kroniku ☹ A este ma caka ortopedia ci to nie je z chrbtice. Citala som, ze aj skryta celiakia moze byt pricinou. Ale ak to zelezo je ucinejsie tak si radsej kazde 3-4 mesiace priplatim lebo kvapky nemizem kvoli zaludku tazko a vzdy som mavala hrozmu zapchu z toho.

kvetkaxxx
15. mar 2024

@dooscoby ako ti dopadlo gastro? ja som mala problem so zelezom a bolo to celiakiou

dooscoby
16. mar 2024

@kvetkaxxx chronicky zapal zaludka a pozitivny helicobakter. Dobrala som 14 dnove ATB a v aprili ma cakaju kontroly.

comi
26. mar 2024

@nikha2809 ahoj ako sa ti prejavila alergicka reakcia?

nikha2809
26. mar 2024

@comi celé telo má začalo svrbiet pár minút po infúzii a ocervenela som, to som ešte bola v čakárni, mala som tam ešte pár minút ostať, hneď mi dali nejakú inú na to aby to prešlo.Mne dávali Venofer, na ten som mala tú reakciu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre