Hnačka - pôrod

ema229
18. júl 2022

Ahojte, už nejaké 4 dni ma bolí brucho v noci. Ak ležím na pravej tak pravá ak na ľavej tak ľavá strana ale že extrémne. Skôr som to cítila ako keby ma žalúdok a črevá boleli. No dnes od 5hod do 7hod som nonstop mala hnačku a extrémne silné kŕče ako na hnačku pocitovo. Teraz okolo 11tej zas ma chytila hnačka. Dnes som mala ísť akurát na prvú kontrolu do nemocnice som 35+6Tt ale nakoľko sa neviem vzdialiť od toalety nemám odvahu sa vybrať nakoľko ju mám cca na 1hod cesty. Dala som si čierne uhlie ale nejako nezaberá. Viete mi prosím povedať či niektorá to nemala podobne? Som prvorodička a mám obavy. Ďakujem

pondelok01
18. júl 2022

@ema229 castokrat sa hnackou zacina porod. Urcite by som sl dnes na kontrolu.

majah212
18. júl 2022

zavolaj svojmu gynekologovi (ak to mas daleko do nemocnice) ved ta moze zobrat aj on, telo sa moze zacinat "cistit" a pripravovat na porod, ale to musi posudit doktor

karhu
18. júl 2022

volaj svojmu gynekologovi a do nemocnice, moze to byt zaciatok porodu ale i komplikacii, ak by sa ti nieco nezdalo, nevahaj a volaj si domov sanitku..

anavixy
18. júl 2022

Hnackou sa sice zvykne cistit telo pred porodom, no neviem ci takoutu bolestivou sprevadzanou krcami… vtedy je to proste riedka stolica. Toto mi pripada na virozu. Volajte na gyndu.

andulka1988
18. júl 2022

@ema229 v deň keď som šla rodiť tiež som mala hnačku a aj som zvracala

pondelok01
18. júl 2022

@anavixy tie krce uz mozu byt aj kontrakcie

anavixy
18. júl 2022

@pondelok01 to je pravda

ema229
autor
18. júl 2022

@pondelok01 i keď ich cítim v žalúdku?

pondelok01
18. júl 2022

@ema229 co ti ja viem, ja ani poriadne neviem kde je zaludok, ale mna bolelo cele brucho. Len mi to pripomina kamosku, ktora mala bolestivu hnacku 2 tyzdne pred terminom, po 4 hodinach sa premohla a sla do nemocnice, a tam do hodiny porodila.

anavixy
18. júl 2022

@ema229 a nezvracala si? Ťažko povedať, skôr nie, ale to je veľmi subjektivne…

ema229
autor
18. júl 2022

@anavixy nie nezvracala, teraz mi je už o kus lepšie nemám bolesti ale občas ma trošku preženie ale sú to už len také šťavičky s prepáčením za opis ale nemám už nič v črevách

ema229
autor
18. júl 2022

@pondelok01 ja to mám od rána od 5hod. Snažím sa dsť aspoň trochu dokopy aby som do nemocnice nejako vydržala

seva22
20. júl 2022

Mne sa zacali porod s kontrakciami prehananim na wc,tak som sa vycistila ze uz ani klystir som nepotrebovala!

ema229
autor
20. júl 2022

@seva22 mňa to nakoniec prešlo. Bola som aj u dr a vraj všetko v poriadku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre