Hlienová zátka

28. jan 2022

Ahojte baby prosím Vás prvý krát som tehotná a o 4-5 dni mám termín. V stredu som bola na kontrole a doktor mi podráždil krčok aby som sa začala otvárať a nejako rozbehol pôrod. Odvtedy som začala špiniť na hnedo a keď som sa utierala tak to bolo do ružová akoby primiesana čerstvá krv. Upozornil ma na to že je to normálne. Len v stredu večer som si našla taký hlien v tej istej farbe tak že asi to bude hlienova zátka. Odvtedy keď sa utriem tak si to vždy na papieri nájdem. Takze asi postupne odchádza ak sa nemýlim.
Volala som doktorovi že či to netreba skontrolovať a povedal že to je normálne že on hlavne potrebuje aby začali kontrakcie čo sa zatiaľ nestalo. Nemá s tým niekto skúsenosť že kedy vám začali kontrakcie keď začala pomaly odchádzať hlienova zátka?
Brucho mi tvrdne ale žiadne bolesti ako pri menštruácii nemám takze neviem.

im709vf
28. jan 2022

S tou hlienovou zatkou je to také neurčité. Je super ze odišla, určite sa to posunulo ďalej. Ale nikto ti nepovie ze kedy porodis. Môže to byť dnes, zajtra, alebo môžeš kľudne aj prenášať.

amelia89
28. jan 2022

predpokldam ze ti urobil Hamiltonov hmat. Mne ho urobili tiez,vzapati mi odisla hlienova zatka a porodila som asi na 3.den - ale ja som prenasala uz 10.deň.
Tak ako pise kočka vyssie, zatka moze odchadzat postupne ale nemusi to este znamenat nič. Musia prist kontrakcie alebo odtiect voda.

zuzana9393
28. jan 2022

Mne odisla rano, ale len rano trochu ruzovy hlien, potom uz nic. Neskor po obede prisli take slabucke bolesti ako pri menzese, tak sme isli do porodnice lebo som prenasala uz 4 dni. Prisli sme o 17:00 a maly sa narodil o 21:00. Cize podla mna treba len pockat, mozno chce mat iny datum narodenia :D

autor
28. jan 2022

A poznáte nejaké triky ako to rozbehnúť či fakt len počkať 😁

autor
28. jan 2022

@amelia89 to práveže neviem nič take nespomínal iba že ho podráždil s účelom aby sa to rozbehlo že tomu chce len pomôcť že uvidíme či to pomôže. Lenže kontrakcie nikde

autor
28. jan 2022

@zuzana9393 možno ma chytila za slovo keď som dávnejšie básnila o tom že by sa mohla vypýtať 02.02. Že to je krásny dátum 😂

emalka
28. jan 2022

Presne ako ja tento tyzden, len mne odisla zatka sama bez zasahu tiez v stredu vecer. Dnes mi zacali mierne "menstruacne" krce, citim ze mala je uz fakt nizko a tlaci o106. Prvy termin ktory nam dali bol 2.2, potom to zmenili na 31.1. ale tiez mam pocit ze sa jej ten povodny termin paci 😁

autor
28. jan 2022

@emalka ja som mala termín 04.02. A potom to zmenil na 01.02. Na veľkom sone 3.trimestra mi Grochal v MT stanovil termín 02.02. Tak uvidíme teda ktorý sa jej bude páčiť 😁

evica8370
28. jan 2022

No je to individuálne 😁 mne odišla zátka naraz okolo obeda. Celý den som mala kontrakcie, nepravidelné. O 3 v noci som konečne zaspala ale pred 5 som sa zobudla na silné bolesti, zobudila muža že už je to tu, do pôrodnice sme prišli pred 6 a o 7:15 som porodila ♥️ len u mňa to už bol tretí pôrod. Takže sa len sleduj, keď začnú bolesti treba merať frekvenciu ako dlho sú, ak budú pravidelné a rozdiel medzi nimi sa bude skracovať tak šup do pôrodnice 😉 držím palce 😊

autor
28. jan 2022

@evica8370 a tie bolesti sú podobne tým pri menštruácii?

evica8370
28. jan 2022

Každá to vnímame inak 😉 ja by som ich tak nenazvala, skôr to tvrnutie bruška. Ale kamoška tiež spomínala ako bolesť pri menštruácii 😉

autor
28. jan 2022

@evica8370 akože mne brucho tvrdne často až mám take tlaky na hrudi že sa mi zle dýcha ale žiadne bolesti len to tvrdnutie

evica8370
28. jan 2022

Merajte si frekvenciu, ja som si stiahla do mb aplikaciu na kontrakcie, celkom mi pomohla 😉

autor
28. jan 2022

@evica8370 len neviem či už toto môžem považovať za kontrakcie keď nič necítim 😞

evica8370
28. jan 2022

Ak vám tvrdne bruško tak určite 😉 merajte si ako často vám tvrdne. Bolesť môže prísť neskôr. Každá to inak máme 😁 niektora má bolesti krížov, niektorá menštruačné a niektora nič až keď ide do tuhého začnú 😉 treba sa len sledovať. A keď ste si nie istá buď zavolať do pôrodnice alebo sa ísť ukázať. Tam vám povedia lepšie ako my tu na MK 😉

diefca
28. jan 2022

Mne odchadzala zatka cca 4-5 dni. Den po tom, ako zo mna prestal vychadzat hlien, mi zacali kontrakcie. Prva tak o piatej rano, dalsia po dvoch hodinach a potom sa intervaly zacali skracovat. Bolesti boli ale slabe, bolo to take pichanie do krizov. Este vecer o desiatej sme hrali karty, nevedela som ci uz ist do porodnice, kedze bolesti boli slabe, ale v 10 min frekvencii. Isla som spat a rano o siestej som sa zobudila na “prasknutie strunky” v bruchu. Ledva som dobehla do sprchy, odtiekla mi voda 🙂 potom uz boli kontrakcie okamzite silne a cca kazde 3-4
min. Drzim palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre