Hlavička plodu je v 32. týždni dolu. Je to v poriadku?

danka511
5. mar 2019

Ahojte, som v 32tt,v piatok som mala poradňu, bábätko vyzerá byt v poriadku, rastie (1700g cca) , plodovej vody dosť, a je otočené hlavičkou dolu. Lekárka do správy napísala ze hrdlo tuhé, zachovalé, uzatvorené, na vchod voľne nalieha hlavička plodu. A teraz keď sa bábätko hýbe niekedy mám pocit že to cítim až úplne dolu. Je to v poriadku myslíte? Nekazala ležať ani nič.

tehotna85
5. mar 2019

Myslim ze keby bolo nieco zle dr povie.ci???

tinkatinus
5. mar 2019

@danka511 ja som mala tiež také tlaky strasne ked som bola tehotná, že som si myslela, že idem rodiť, až som sa inštinktívne chytila dolu, to bolo okolo v 32tt presne ako ty, tak som šla radšej na kontrolu na Kramáre a všetko v poriadku bolo absolútne žiadna zmena nič...po pár dnoch to prešlo. Nakoniec som rodila v 41tt. Takže myslím, že to prejde, ale ak si si neni istá, vždy to môžeš ísť dať skontrolovať, nikto sa nebude hnevať.

tinkatinus
5. mar 2019

@danka511 aha a vtedy som inak hned začala brat magnezium pre tehotné....možno aj to pomohlo

xarra
5. mar 2019

@danka511 Toto som mala aj ja pri oboch deťoch že ma to už ku koncu dolu hrozne tlačilo. Niekedy pri chôdzi som musela až zastať a nemohla som ďalej urobiť ani krok. Chvíľu som počkala kým sa bábo nejako pomechrí a potom som už mohla kráčať. Takže no stress 😉 je to normálne.

xarra
5. mar 2019

@danka511 A mala som deti obe veľké, syn sa narodil v 40t s váhou 4060g a dcéra sa narodila v 42t s váhou 3600g.

danka511
autor
5. mar 2019

@tehotna85 myslím aj ja žeby povedala niečo, nestresujem sa nejako lebo bolesti nemám ani nič. Len ci to niekto mal podobne

danka511
autor
5. mar 2019

@tinkatinus ďakujem 🙂. Akože bolesti nemám ani nič a cítim to ozaj len keď sa malinke vrti, čo posledné dva dni poriadne 🙂. Ak sa mi to nebude ďalej pozdávať určite pôjdem k Dr 🙂.

danka511
autor
5. mar 2019

@xarra ďakujem 🙂 jasne, nestresujem, len ma to zaujimalo🙂 a pociťujem to ozaj len keď sa tak moc vrti, možno vždy zaprie do niečoho tak ze to hentá citim🙂.

xarra
5. mar 2019

@danka511 Áno presne tak to bolo u mňa, že keď sa zapreli tak vtedy to bolelo. Ja už keď som to nevedela vydržať tak som bábo cez brucho pošteklila aby zmenilo polohu 😄 Všetko dobré, držím palce! ❤

danka511
autor
5. mar 2019

@xarra hh ja už jej tiež občas hovorím ze som rada ze sa vrti ale ze mňa to už boli :D.. Ďakujem veľmi pekne 🙂

siska53
6. mar 2019

@danka511 samozrejme, ja som aj cítila,ze je dolu hlavickou, lebo dost cadto stikutal a to som citila dolu.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danka511
autor
6. mar 2019

@siska53
@veronika4495 áno aj my sme hlavičkou dolu, aj stikutku cítime dole🙂. Ja len ze keď sa moc hýbe tak cítim až úplne dolu, vo vnútri, ale určite by Dr niečo zaregistrovala 🙂

danka511
autor
6. mar 2019

Skôr mi šlo o to ze ta hlavička nalieha na hrdlo a keď sa hýbe pociťujem hento, tak ci to nemôže byť krcok🙂. Zlý nadpis tu dali
@siska53
@veronika4495

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre