Gynekológ mi navrhol vyvolanie pôrodu

15. júl 2020

Ahojte skúsene mamičky , prišla som sa len poradiť lebo mám nejaké nejasnosti. Moj gynekológ mi navrhol či by sme nespravili to, že ak budem pri poradni po 38tt otvorená aspoň na 1cm stačí len ,,ťuknúť” do krčka a pôrod sa rozbehne sám a odrodime to. Myslite že mal namysli Hamiltonov hmat alebo sa dá ešte niečo iné spraviť aby sme rozbehli ten pôrod ? Ďakujem za rady dámy. 😄

jgk24
15. júl 2020

Ano myslel hamiltonov hmat, ja som po nom porodila do 7 hodin 😊

autor
15. júl 2020

@jgk24 a bolo to ok ? Tiež si to mala preto že ta chcel odrodit tvoj lekár ? 🙈

jgk24
15. júl 2020

nebolo to nic strasne 😊 ano mala som dohodnuteho dr., ale mne ho robil presne v den terminu, skor som nechcela

heln
15. júl 2020

Je vela veci co moze vyvolat porod a niekedy nepomoze nic. Na vyvolanie porodu domace metody - chodenie po schodoch, umyvanie okien, prostaglandin - sex, datle. V porodnici hamiltonov hmat, oxitocin, prostaglandinovy cipok.

simona232323
15. júl 2020

Preco si ho chces vyvolat v 38tt?

madono
15. júl 2020

Mne sa pokúšali vyvolať pôrod v 41tt, Nepomohlo nič, ani chodenie po schodoch, ani hamilton, ani oxitocín či prostaglandín. Skončila som s SC.

ukulela
15. júl 2020

Hamilton zas nie je žiadne tuknutie. Niektoré baby to dosť bolelo.

ctrl
15. júl 2020
standusina
15. júl 2020

Fuha ten hamiltonov hmat to nie je nic prijemne. Takze byt tebou s tym moc nesuhlasim. A nechapem, preco v 38tt ti to chce spravit. Najlepsie je, ked sa dietatko samo rozhodne ist von

lucindav
15. júl 2020

Ja som mala pri dcére aj hamiltonov hmat, nic katastrofické.. ale skor ten 38tt sa mi zdá skoro..ja som bola pri druhom uz posledné 3 tyzdne otvorená na 3cm a lekár mi stale prízvukoval ze kazdy den v brusku je este dobry. Porodila som 39+4tt

zuziacikcik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
annamivo
15. júl 2020

Ahoj, nie pre všetkých je Hamilton práve príjemný. Prečo ale v 38tt. Ja som sa otvárala od #24 týždňa a bábo sme chceli udržať v brušku čo najdlhšie. Pred termínom by som určite nesúhlasila.

zuziacikcik
15. júl 2020

38tt je na vyvolanie porodu skoro( akymkolvek sposobom)...ak to nie je zo zdravotnych dovodov pravdaze. jedna vec je porod spustit, vyvolat a druha, ci su porodne cesty pripravene. pan doktor si to mozno ulahci, ale aby vam (tebe a babatku) tym nepritazil. ja by som do toho tak skoro nesla. prorodzene spustenie je najlepsie aj pre mamicku aj babatko.

tomikejt
15. júl 2020

Mne ani hamilton nepomohol na vyvolanie pôrodu 😊

zoeazari
15. júl 2020

Mne tiež nepomohlo nič...Ani domáce rady,ani v nemocnici...Po troch dňoch hospitalizácie som skončila s akútnym cisárskym 🤷🤷

williamska1
15. júl 2020

taktiež mi to nepomohlo ☹

ja_mama
15. júl 2020

Tiez by som skor ako po termine s tym nesuhlasila...mne spravil hamiltona po termine ale tiez mi to nepomohlo a bolo to dost neprijemne..skusala som tiez vsetko a pomohla len vyvolavacka 🙂 ak nemas ziadne problemy ty ani babatko tak by som to nechala nech ma babo sancu sa vypytat na svet samo, ked bude na to pripravene nie takto nasilu...porod je predpokladam tiez lepsi bez tychto vyvolavacich zasahov presne preto ze su porodne cesty na to pripravene prirodzene...aj ked ja som mala porod nastastie fajn aj napriek vyvolavaniu, najradsej by som sa tomu vyhla 🙂

elizita
15. júl 2020

ja by som ho kopla do riti za takyto navrh.

luccija
15. júl 2020

Nie, všetko má svoj čas.Dieta a hormóny dajú signál kedy.Preco to siliť?

renatka1985
15. júl 2020

38tt este nie je dovod vyvolavat porod ani ak by si bola na 3cm otvorena. Nezabudaj ze cim dlhsie bude babo v brusku, tym ma mensiu pravdepodobnost, ze nebude mat detsku zltacku ci trpiet kolikami.
v 38tt ani porodne cesty nie su pripravene na vyvolavanie porodu. cely ten napad mi pride ako zo zleho filmu.

To tuknutie do krcka je zrejme hamiltonov hmat, ale to nie je len take kadejake tuknutie do krcka, to je prepchatie prsta krckom a nadvihnutie plodoveho vaku. Ten manever je invazivny a dost neprijemny. Mne nepomohol hamilton 2x ked som bola v 42tt. Cize porod sa rozbehnut moze, no nemusi.

Ten gynekolog ta ma rodit? Mas ho zazmluvneneho? Predpokladam, ze sa takto len snazi si manazovat kedy mu ktora rodicka odrodi. Je to absolutne nevhodny pristup.

Rodit skor, nez je ten spravny cas, znamena tlacit dieta cez nepripravene porodne cesty a zvysuje pravdepodobnost porodnych zraneni.

Som pohorsena, ze ti nieco take navrhol

stanusenka
15. júl 2020

Ja by som hamiltona nechcela aj keby mi ten lekár za to zaplatil😂 raz mi to spravili bez opýtania viac ako týždeň pred termínom a myslela som že toho doktora oplujem ... Bolesti hneď od toho hmatu, ktoré trvali dva dni,a pôrod bolel o 100% viac ako pri prvorodenom synovi 🤦

sluchatka
16. júl 2020

A preco ti dr chce vyvolat porod skor? Si s nim dohodnuta, aby ta odrodil on a mal za to zaplatene, alebo mas zdravotny problem? V 38 tyzdni je uz babo zrele, ma vvinute pluca preto sa moze vyvolat. Mne vyvolavali v 38 tyzdni , Hamilton mi nepomohol, ale bolel ako slak. Az prepichnutie vody pomohlo a injekcia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre