Glukózový test

123lina
31. okt 2022

Zdravím, počas glukózovom teste sa odoberá krv čisto len na cukor alebo medzi tým sestrička berie krv vtedy aj napr na krvný obraz alebo iné pozorovanie ?

petamich
31. okt 2022

u nas len glukoza

kristinawe
31. okt 2022

@123lina u nás tiež len glukóza a sestrička mala taký prístroj, ktorý to potom aj hneď vyhodnotil

kabba
31. okt 2022

Mne pri glukozovom teste rano nalacno brali 3ampule krvy, takze si myslim, ze brali aj kvoli dalsim veciam. A zda sa mi, ze o tyzden nato mi volala sestricka, ze mi doktorka predpisala zelezo a mam uzivat. Takze zjavne mne brali aj na dalsie vysetrenia.

zuzkacik4
31. okt 2022

U mojho aj glukoza, aj krvny obraz

123lina
autor
31. okt 2022

@kabba Ďakujem lebo myslím,že u mňa tiež bolo brané viac skúmaviek ako 1 ale nie som si istá keď to bolo pred 3 týždňami..tak dúfam,že tiež kontrolovala aj iné vecí a nie len glukózu.. 😄

7lenka11
31. okt 2022

mne brali v ten deň na všetko, dokopy mi vzali 6 ampuliek krvi.. najprv nalačno cukor + krvný obraz, potom o hodinu cukor + protilátky a posledný odber bol cukor + ešte niečo, ale nespomeniem si teraz.. ten posledný odber už ani nešiel, nemala čo zobrať, toľko krvi mi nabrali :D a mne robili glukózový test odberom zo žily, vraj je to najpresnejšie.. komplet výsledky som mala do 3 pracovných dní

123lina
autor
31. okt 2022

@7lenka11 mne tiež priamo zo žili mi brala a keď som prišla o dve hodiny tak už bol problém jej zobrať krv až na 4-krát sa jej podarilo a aj to ledva niečo vyšlo 😄... Tak potom máte skvelú doktorku ,ktorá dbá o všetko.. ja dúfam,že moja tiež..musím sa jej opýtať na to či kontrovala aj iné hodnoty či len cukor .. teraz idem o týždeň na krvné testy ďalšie tak uvidíme.

kabba
31. okt 2022

@123lina pravdepodobne ano, ale asi bolo vsetko v norme a vysledky povedia na najblizsej poradni. Keby bolo nieco zle, urcite predpisu lieky a telefonicky kontaktuju 🙂

123lina
autor
31. okt 2022

@kabba v stredu mám poradňu tak sa na to opýtam ..dúfam,že povie to, čo chcem počuť 😄

123lina
autor
31. okt 2022

@7lenka11 a protilátky čo sa berie krv v tehotenstve tak tam sa zisťuju aké protilátky napr na toxoplazmu či nie je a tak ? 🙂

7lenka11
31. okt 2022

@123lina presne tak, aj toxoplazmóza.. neviem celý prehľad protilátok z hlavy, lebo môj doktor mi volá len vtedy, keď je niečo zlé.. inak mi výsledky neposiela

123lina
autor
31. okt 2022

@7lenka11 super, ďakujem za odpoveď, pekný zvyšok dňa prajem ☺️☺️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre