Druhý pôrod chlapca

roni2209
22. nov 2017

Ahojte baby prosim vas. U vas druhy porod ked bol chlapec ste prenasali a ako prebiehal.od prveho porodu bol rychlejsi ?

evi38
22. nov 2017

@roni2209 neprenasala a bol rychlejsi, ale dopomohla som si chodenim po schodoch a na druhy den prisli kontrakcie, krvacanie a super porod 🙂drzim palceky 🙂

roni2209
autor
22. nov 2017

Dakujem lebo bojim bojim a ako dlho trval

peknykvietok
22. nov 2017

@roni2209 bol rýchlejší, ale zdal sa mi viac bolestivý 😕

deti95060810
22. nov 2017

sestričky mi povedali že druhý pôrod býva rýchlejší o polovicu ako prvý....ak nenastanú nejaké komplikácie....
neboj to dáš....

roni2209
autor
22. nov 2017

No toho som sa obavala a pritom neviem preco je to tak uz raz telo zazilo porod tak by malo byt pripravene telo nato ja to budem mat po 5 rokoch tak zato sa pytam ci aj natom zalezi aky je rozdiel medzi prvy a druhym porodom

deti95060810
22. nov 2017

@roni2209 myslím že nie, ja som mala ešte po väčšom odstupe...

roni2209
autor
22. nov 2017

A. Ja som nemala ani prvy nejaky extra. Dlhy tak zato sa bojim ze druhy ma dorazi

svetlana35
22. nov 2017

durhy porod chlapec opad predcasne v 35tt koncom panvovym sponntane a porod trval 15 min. Cize rychlovka. Prvy porod tiez chlapec a hodinka. Rozdiel medzi detmi mam 15 rokov

cathy26
22. nov 2017

@roni2209 ahoj...u mňa prvý syn 6dni po termíne, pôrod vyvolavany..druhý syn po 7 rokoch pôrod 2dni po termíne, bolesti od začiatku intenzívne a pôrod do 2 hodín od prijatia...neboj to dáš.... už predsa vies do čoho ideš 😉....inak ja si som po takej dobe miestami pripadala ako prvorodička 😁

nanervy_2
22. nov 2017

nas druhy sa narodil cca 8dni po termine, kazdy mi vravel, ze druhe ide rychlo, nas nesiel :D porod bol rychlejsi ako prvy, ale zase nie az tak. Avsak tym, ze prvy uz mas zazite, vela veci ta neprekvapi, nerozhodi, takze je to lepsie

maria584
22. nov 2017

@roni2209 ty sa toho pôrodu veľmi bojíš, keď už zakladas tretiu podobnú tému. Neboj, zvládneš to, či to bude tak alebo onak. Nebudeš mať na výber. Porodiť musíš. Tak sa toľko nestresuj. A neporovnavaj sa s druhými ženami. Každá to inak zvládla, či to bol chlapec, či dievča. Isté je to, že každá porodila. Nemysli na to, aké to bude, lebo do pôrodu sa zbláznis. Už v tých predchádzajúcich témach ti ženy popísali ako to u nich prebiehalo. Mysli pozitívne a ver, že všetko dobre dopadne.

dada200
22. nov 2017

Druhý pôrod (chlapec) bol v 37tt a bol veľmi rýchli o 22:30 som prisla do pôrodnice a syn bol na svete o 00:26.Dokonca som porodila bez nastrihu s jedným kozmetickým stehom(cvičila som s Aniballom),kontrakcie boli ale intenzívnejšie ako pri prvom pôrode. Po prevezení na izbu som už ani nevedela,že som rodila,fungovala som úplne bez problémov,sedela aj behala. Môj prvý pôrod (dievča)bol veľmi podobný, tiez rýchli a tiež som bola hneď fit,ale tento bol s nástrihom a troma stehmi 🙂

dada200
22. nov 2017

@roni2209 a zabudla som napísať,že druhý pôrod bol po 10.rokoch.

monulienkamt
23. nov 2017

Prvý porod, 10dni po termíne, od príchodu do pôrodnice malý na svete za cca 5hodin, s nastrihom...druhy porod po skoro 6tixh rokoch, zase chalan, 2dni pred termínom, kontrakcie rozbehnute oveľa rýchlejšie, od príchodu do pôrodnice malý na svete za cca 1hodinu...tiež som sa druhého porodu dost bála, lebo prvý bol celkom v pohode...pri druhom som mala super doktorku, vôbec ma nenastrihli, mala som len 1-2 kozmeticke stehy 🙂, a to som necvičila s anibalom ci ako sa to vola

terezka1947
23. nov 2017

@roni2209 moja mamka mala môj prvy príď veľmi ťažký a veľmi dlhý....ale brať išiel rýchlo,veľmi rýchlo a vraj viac bolel...ale bol lepší ako prvy

maryah
23. nov 2017

U mna prvy porod 4 dni po termine, celkom v pohode, druhy porod po 5 rokoch 3 dni pred terminom dlhsi... Bolesti zacali no nestupnovali sa, odtiekla mi voda po 12 hodinach od prvej kontrakcie no bolesti.sa nestupnovali, dali mi oxitocin do zily a zacali riadne bolesti... Porodila som hodinu a pol po pichnuti vyvolavcky.

veroniak12
23. nov 2017

a je prosim vas nejaky rozdiel v tom, ci to bude chlapec alebo dievca, teda co sa samotneho porodu tyka?

lulistek
23. nov 2017

Prvý pôrod dievča vyvolavany deň o termíne ťažký priebeh bolesti silné a nakoniec som ťažko tlačila nastastie mi pomohli a mala sa narodila v poriadku prirodzene len vela stichov. Malý syn 3 roky po prvom pôrode sa narodil 9 dní pred termínom našťastie lebo mi hrozilo že sa narodí aj o tri mesiace skôr :( pôrod prišiel prirodzene , kontrakcie začali hneď po sexe , ani som nevedela aké to je mať ozajstné kontrakcie keďže pri vyvolavanom pôrode to boli rany neustále do krížov. Kontrakcie prichádzali najprv nepravidelné potom pravidelne. Prišla som do nemocnice už na 5 CM otvorená. Ešte pri 7 CM som sa usmievala akože bolelo to ale dalo sa to zniesť a ako som bola na monitore mi sestrička hovorí že či má to boli tam ukazovala kontrakcia až 100 a sa čudovala že sa usmievam. No kvalitná bolesť prišla po prepichnuti vody a tá trvala 1,5 hodky. Od počiatočných kontrakcií prišiel malý na svet za 6 hodin , dcérka za 8h. Malý mal 4 kilá a žiadne nové stichy.len mi zašili čo mi puklo z predošlého porodu.ale syna som vytlačila fakt rýchlo i keď som mala inú polohu ako v normálnej pôrodnici. Ale akoze mám aj post problémy z toho.

hettinka
23. nov 2017

@roni2209 syn sa narodil o 2 týždne skôr za necelé 3 hodiny. Bolelo viac, lebo mal väčšiu hlavu, ale bola to Rýchlovka a po pôrode som bola oveľa viac fit, ako po prvom.

hettinka
23. nov 2017

@roni2209 tiež mám rozdiel 5 rokov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre