Čo znamená plusko v tehotenskej kartičke?

zajkula62
17. júl 2017

Ahojte, dnes mi Dr.merala bruško, a do kartičky vpísala do kolónky s názvom "fundus - spona v cm" - takéto pluská.
Pýtala som sa jej čo je to, ale nejako ma zignorovala (že "je to vporiadku") 😀 . Čo to ale znamená (pre dieťa a pre mňa) som sa teda nedozvedela. Ak by ste niektorá vedela, tak budem rada za vysvetlenie (ak nie, tak sa na najbližšej poradni opýtam znovu 🙂 ).

step13
17. júl 2017

Je tu skupina Zdravotnici na MKtam ti poradi 🙂

eeffka
17. júl 2017

@zajkula62 je to v poriadku 🙂 nech sa paci, v preklade: v 33/34tyzdni ti namerala rozmer tam kde je krizik v zelenom vo je norma
http://tehotenstvo.rodinka.sk/kym-rastie-brusko...

zajkula62
autor
17. júl 2017

@eeffka ďakujem. 🙂 čiže podľa toho mam trošičku nižšie maternicu, ale stále v norme. Co som ešte nasla ešte teraz na internete, tak to môže byť buď tým pádom trochu väčšie dieťatko, alebo zle vypočítaný termín (napr ze som týždeň až dva týždne dlhšie tehotná). Som zvedavá co mi povedia na ultrazvuku. Minule mi tam zapísali že dieťa má KV (nejaký ten vek podľa veľkosti) väčší o dva týždne... Tak som zvedavá. 🙂

ewicac
17. júl 2017

je to vzdialenosť od spony lonovej kosti po vrchol maternice, tzv. fundus, táto vzdialenosť má byť približne rovnaká ako je týždeň tehotenstva.....to ako sa ti rozťahuje maternica závisí aj od toho, či si prvorodička, tým sa zvykne menej, trochu od genetiky....preto je tam ten zelený pruh-rozptyl, dieťa by bolo výrazne väčšie, iba ak by si bola veľmi mimo, ty to máš úplne v norme.

zajkula62
autor
17. júl 2017

@ewicac ďakujem. V tom prípade je to ôk. 😁

zmrznuta
17. júl 2017

A nemate nahodou skusenost prosim... dr mi napisal CS 5, to viem co je, ale za tym s.t.p I. Neviete niektora, co to znamena?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre